Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aqua Medic Xenia 100 (Laki) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2019 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od tehnike presao sam na 2 modula g4 radiona xr15w pro koji zaista pokrivaju kao xr30w pro g3, sa mnogo boljim i pravilnijim snopovanjem(sira i ravnomernija pokrivenost PAR),protocna pumpa unaprednjena u 3.2 aqua medic dc runner koji je zaista ultra necujan.
stream sam unapredio te sam prodao xf 150 pa dokupio xf 230 sa kontrolerom tako da su sada 130tica i 230tica povezane na jedan kontroler i sve to zaista dobro funkcionise tako da sto se ove tehnike tice sve peporuke za one koji bi oprobali,a vidim da dosta akvarista sve vise prelaze na gyre.Ja uskoro planiram i 3cu generaciju.
Od hemije sve standardno ko i do sada....

Image


Malo sam izmenio skejp tako sto sam uklonio gornji deo grebena jer mi je dosta senke bacao na dno a ujedno i pravio problema pri pravilnom kruzenju vode oko celog grebena.
Ovako mi daje vise manevarskog prostora.Dace bog da se stabilizujem pa da ubacim jos koji koral i koju ribu na prolece.
Od sve ove muke soft korali mi najbolje napredovali sto se da i videti.


Poslednji put izmenio Laki dana Ned Jan 06, 2019 4:44 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2019 4:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2019 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Laki!
Napisao si ovde jednu istinu koju ja sam sebi cesto ne smem da priznam, a to je da manjak slobodnog vremena, i svaki drugi manjak, jednostavno uticu na volju za hobijem. Ono sto me vuce da prevazidjem te krize je znanje da je sav taj zivi svet zavisan od nas, nase zelje i volje, i da je nase bavljenje akvaristikom uvek nagradjeno prizorom nasih akvarijuma u fazi kad sve ide kako treba. Drago mi je da nisi ugasio akvarijum, uvek je zadovoljstvo videti tvoje slike, tehnicki si to podigao na neki visi nivo, skejp odlican od samog starta a sad si ga i unapredio. Cekamo nove slike i mozda da nam sumiras kako si pobedio dinoflagelate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2019 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na podrsci.
Ne, ne bih ga ja ugasio,ja bih samo startovao iznova.
Imao sam planova da napisem nesto vise o nekim osnovnim stvarima tipa "uvod u morsku" jer se u zadnjih 5,6 godina puno toga promenilo tako da nekim starim tekstovima kojima smo se svi vodili nekada vise ovde nije mesto...,ali nekako nemam volje a ni vremena.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2019 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki ovo i dalje izgleda odlično. Ozbiljno pojačanje sa tehnikom si napravio. Iako se ne piše toliko na forumu, većina prati šta se dešava.
Srećni praznici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2019 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Zivkovicu,takodje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2019 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas htedoh da napisem, isto sto i nzivkovic...
Akvarijum i korali i dalje super izgledaju, narocito ako se uzmu u obzir pehovi o kojima si pricao... Bravo

A sto se tice pisanja - ono sto ja vidim je da svi mi i dalje skoro svaki dan virnemo na forum... a slabo ko pise... Sto znaci da zelja postoji, ali da li je manjak vremena, da li taj stav da nikoga vise ne zanima, kompenzacija drugim mrezama... Ne znam...
Ali hajde da probamo da podjemo od sebe, pa da ozivimo diskusiju...

Mene stvarno zanima kako si se izborio sa dinoflagelatima, pogotovo sto je i kolega Nikolac vodio bitku sa tim... Bice zanimljivo videti pristupe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2019 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


.......



Link




Nisam mogao da se odlucim koji,pa postavio oba(slicni su ne zamerite).


Poslednji put izmenio Laki dana Sre Jan 09, 2019 2:54 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2019 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prvi je bolji 😁
odlicno ovo izgleda, ne diraj nista!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2019 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

👍😉

Nista i ne diram,mesecima nisam stavio rukunu akvarijum.
Po nekad sa hvataljkom procesljam pesak i to je sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Jan 10, 2019 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo Laki, ali kad budes ima vremena nakuckaj nam kako si se izborio sa dino jer ce u svakom slucaju pre ili kasnije nekom pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2019 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

midnight ::
Lepo Laki, ali kad budes ima vremena nakuckaj nam kako si se izborio sa dino jer ce u svakom slucaju pre ili kasnije nekom pomoci.


Exclamation
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2019 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj predlog zahteva jednu temu za sebe u koju se i drugi trebaju ukljuciti,potrudicu se da nesto vise nepisem o tome kad mi vreme to dozvoli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2019 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vec otvorio temu i pisao o dinu, tako da bi bilo lepo da se clanovi nadovezu, da drzimo sve na jednom mestu. vise sistema, vise pristupa, i nadam se, vise uspeha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2019 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti i ja smo vec pisali o tome,ne secam se samo gde.
Nastavicemo tamo gde smo stali,jer smo se zajedno opekli.
Makar da drugi nauce po nesto iz nasih gresaka....a ja sam ih vala sto se toga tice imao.


Poslednji izmenio Laki dana Čet Jan 17, 2019 9:53 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2019 2:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam mislio da smo mi jedini koji smo fasovali, medjutim posle vremenom kako se proculo da se patim, dosta mi se ljudi javilo sa slicnim problemom, mada, moram da kazem niko sa tako ozbiljnim. Sto je i bolje. Nazalost mi smo ga n*****li za sve pare ali je i to u neku ruku vredno iskustvo, bar da nekome pomognemo.
Ima dosta metoda ali ja mislim da je najbolja, strpljenje, ne diraj nista osim redovnog odrzavanja. Strpljenje podvuceno sto puta. NI jedan vrhunski reef nije formiran preko noci, ubacene zahtevne ribe i korali i na duze staze sve bilo super. Ko tu pricu prodaje, nesto krije, ili jednostavno izmislja. Da ne ulazimo sad u to, uglavnom nemoguce je bez visegodisnjeg staza.
Ja sam svoju srecu nasao u stabilnosti, sto je svakako dobra polazna tacka, stabilni parametri, temperatura, ujednacen broj organizama svih vrsta i stvari polako dodju na svoje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bucephalandra sp. aqua artica Milivoje Lampa Biljke 0 Sub Maj 21, 2022 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic ili Atman LGM respectre Rasveta 1 Čet Okt 10, 2019 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic nosaci popindeed Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 19, 2019 1:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic Super Bright T5 HO 24w + 2... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Nov 27, 2018 8:56 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Xenia Peku Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 03, 2018 8:58 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License