Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 gyre pumpe Iskustva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2019 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dzonib ::
Imam akvarijum slicnih dimenzija kao Nikolac, uglavnom soft korali, po koji lps i par sps fragova. Vodu trenutno gura Jebao ow25, 8000l/h i povratna pumpa. U planu mi je da pojacam protok, opcija je bila jos jedna Jebao ow25 u kombinaciji sa sadasnjom pumpom, ili Jebao cp40 kao solo varijanta. Vidim da su vase preporuke na strani gyre, ali generalno su vam losa iskustva sa Jebao markom sto me sad malo stavlja u dilemu obzirom na ogranicen budzet...
I da li ici sa jednom jacom gyre pumpom ili dve slabije?


Uvek ce ti svako reci ko se iole rezume u tematiku da su 2 manje od po pola snage jedne vece uvek bolja solucija,jos ako postoji mogucnost uparivanja to je idealno resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2019 1:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2019 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno kao i svaki uredjaj, bolje dva na po 30% nego jedan na 60%. Ne samo sto se dobija bolja pokrivenost nego sto ce i sama pumpa duze trajati, bice tisa, manja potrosnja, itd. Ljudi kao da nekad zaborave da i ove ''efikasne" pumpe vuku i do 80W sto nije za zanemarivanje s obzirom da non stop rade, i naravno sto smo blizi maximu to vise raubujemo pumpu i to je neefikasnija.
Mislim da ce se vecina sloziti da je gyra najbolje resenje, i u idealnom svetu svi bi imali dve na svom akvarijumu, ali da li je najekonomicnije i dugotrajnije resenje, ja mislim da nije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2020 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto mi vreme nije dozvoljavalo da se makar malo posvetim svom akvarijumu iskoristio sam par dana oko praznika da malo servisiram opremu.Maxspect pumpe nisam cistio verovali ili ne punih godinu i 10 meseci (ako me dobro secanje sluzi).Koliko su zapustene bile mozete videti i po natalozenoj prljavstini,koralini i ostalom smecu.Na staklu se moze videti koliko je sve obraslo.Za divno cudo ,nakon ciscenja sam primetio,tj nisam primetio neku veliku razliku u snazi.Ajde da ne preterujem,ali rekao bih da je gubila oko 5% snage pre ciscenja.Jedino sto sam primetio jeste tanak sloj kamenca na par mesta u motoru gde se nalazi keramicki rotor magnet koji se mora temeljno i nezno ocistiti kako ne bi doslo do ostecenja.Maxspec je po meni na ovom testu dokazao izuzetnu pouzdanost,inace u upotrebi su sad vec pune 3 godine.Znam iz iskustava drugih da jebao slicne ili Ice kap gube i preko 50% snage nakon 6 meseci ,a da sami motori gube zauvek nakon godinu dana preko 30% , te idu ka totalnom gasenju.
Jos jednom svaka preporuka nadam se uskorom prelasku na 3 generaciju koju mnogi moji prijatelji,inace teski zagovornici Nemaca i Amerikanaca uveliko koriste.
Image

Image

Image


Poslednji put izmenio Laki dana Čet Jan 09, 2020 6:51 pm, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Wave maker tj. stream pumpe Jande Filteri i pumpe 2 Čet Nov 12, 2020 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem potopne pumpe laky_kg Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jun 20, 2020 9:23 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License