Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa svetlom i algama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IvanaJankovic
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2019
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Hvala!

Ići ću sad za vikend da kupim neku prihranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 12:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preporučio bi ti prašak iz Rainforesta ne treba nigde da ideš,naručiš on-line micro, macro i možda još sam kalijum pošto N i P ne bi trebalo da imaš manjka sa puno riba, malo bilja,mali akvarijum, slab filter.To sve po 100 din+destilovana voda.Za skuplje varijante Profito 500ml 1100din ili Tropica još manja i još skuplja pakovanja

http://rainforestsrbija.com/in.....mp;path=61
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IvanaJankovic
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2019
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam preko Rainforesta naručila biljke i baš sam tog čoveka i zvala da ga pitam šta da radim.

On mi je preporučio samo EasyCarbo i da kupim sočivice ili Ceratophyllum ako mi je svetlo jako.

Sad ću baš da vidim da naručim micro i macro. Ako nije skupo ne može da škodi.

I mislila sam da ne kupujem prihranu koja ima fostor i nitrate. To sve od ribica se nakupi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je micro nemože da škodi a macro može i verovatno i netreba već samo kalijum tako da naruči više kesica 2-3 micro 1-2 macro i 1-2 kalijum da imaš za 2 godine i više za taj akvarijum ako sipaš po 3ml dnevno.Malo mi čudno ta ti takav stručnjak preporučio carbo jer nije nikakva hrana samo dodatak za poboljšanje varenja i ubrzanje rasta,jedino što je za borbu protiv algi kod tebe koristan.
Javi odakle si na PP imam ja da ti dam Ceratophyllum,Pistiu i još par nekih biljaka za sadnju ako hoćeš da popuniš akvarijum i da se izboriš sa algama,nitratima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Carbo ce i kladoforu da pojede
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanaJankovic
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2019
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vlada_va ::
Carbo ce i kladoforu da pojede


Pa ona za sad deluje ok, a ove alge se povlače. Tanke su i ne rastu, posvetlele su.

Da Cladophoru onda izbacim da je gajim posebno u nekom drugom akvarijumu? Žao mi da mi propadne. Od jedne imam sad dve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kladofora i jeste alga, nije biljka, moze biti korisna i lepa, a moze biti uzrok pojave drugih algi. Ima dosta tema o njoj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanaJankovic
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2019
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je alga i baš sam pitala tog čoveka iz Rainforesta da li će mi od Carbo propasti Cladophora i on mi rekao da neće.

Baš ću da isčitam više o njoj.

Do sad mi nije pravila probleme, ali sad ponekad se raspu čuperci iz Cladophore po akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

možeš u teglu ili kuglu da je samu staviš ili raskomadaš na još manjih loptica sa kamenčićima za ukras.Evo jedna slika pa pogledaj još na netu
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IvanaJankovic
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2019
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2019 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima.

Mislim da je korisno da napišem šta se dešava sa akvarijumom.

Prema preporuci sam kupila EasyCarbo, bio 6 dana u mraku, alge su se povukle, Cladophora je preživela.

Kupila sam pre 10 dana sočivicu i Ceratophyllum. Fotoperiod je 5 sati za sad. Svetlo je slabije zbog sočivice ALI RIBICE SAMO JEDU SOČIVICU i kake zeleno. I to što iskake pluta ispod sočivice i teško mi da pokupim. Svuda je više nekog đubreta što pluta od sočivice tako da mislim da ću skroz da je izbacim.

Da li je sad problem što možda imam ipak previše nitrata/ nitrita i amonijaka? Da li je problem što mi je cela površina pod sočivicom? Da nema manjak kiseonika iako radi i filter i raspršivač?

Jutros mi je jedna ribica uginula, bez znakova da joj je loše ili da ima neku infekciju. Normalno se ponašala samo je juče po podne počela da kunja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2019 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sočivica podivlja sa visokim nitratima, može se javiti manjak kiseonika zbog lošije razmene gasova na površini vode (neminovno ako je prekrivena sočivicom). Budi oprezna u izbacivanju, jer ako su visoki nitrati, ona ih uklanja, što je dobro. Nemoj je izbaciti odjednom, skloni na primer sa pola površine. Smanji malo hranjenje ribica. Mene zanimaju anubije, da li su se oporavile, dodaješ li prihranu ili su se oporavile bez nje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanaJankovic
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2019
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2019 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam ::
Sočivica podivlja sa visokim nitratima, može se javiti manjak kiseonika zbog lošije razmene gasova na površini vode (neminovno ako je prekrivena sočivicom). Budi oprezna u izbacivanju, jer ako su visoki nitrati, ona ih uklanja, što je dobro. Nemoj je izbaciti odjednom, skloni na primer sa pola površine. Smanji malo hranjenje ribica. Mene zanimaju anubije, da li su se oporavile, dodaješ li prihranu ili su se oporavile bez nje?


Anubia se polako oporavlja. Svetli listovi polako dobijaju tamnije zeleno duž glavnih nerava, ali fora je što je sočivica za 10ak dana počela da masovno da uginjava. Mnogo ima belih sočivica koje plutaju po vodi ili padnu na dno, a Ceratophyllum što je porastao je svetao i izdužen. Višak sočivice mi je u nekom akvarijumu od 4L koji nema ni svetlo ni grejanje i ta sočivica je normalna i zelena, a ova u akvarijumu crkava.

Merila sam juče kvalitet vode sa onim Sera trakicama. Povišeni su nitrati, između 25 i 50 su, ali bliže 50ici, a nitititi su nula. Promenila sam 2/3 vode i dobro očistila od svog đubreta i danas su nitrati 25.

Zeznulal sam se jer nisam videla da u Makroelementima ima i nitrata. Jeste da sam dva dana zaboravila da dodam, ali ipak je ribica uginula. Sad da li je do nitrata ili sam je slučajno povredila kad mi je upala flaša od 5 L u akvarijum kad sam menjala vodu nisam sigurna. Jesam zagledala ribice i delovale su sve ok i živahne.


Pošto mi je sav problem krenuo od kad smo dodali led rasvetu vratila sam štedljivu sijalicu i smanjila sočivicu na pola, baš da vidim da li će sad biti bolje. Ja mislim da je sav problem oko svetla odnosno da nije problem da li je prejako ili preslabo svetlo nego sam spektar led sijalice da nije dobar i da biljke gladuju, a da algama odgovara jer one svakako imaju drugačiji hlorofil od viših biljaka.


Javljam za 10ak dana šta se dešava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License