Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Braon alga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komsa koji ima aq ugradjen u zid vec 2 puta mu propadaju sve biljke koje stavi u akvarijum, pozute i propadnu... primetio je da se na staklu do zida tj na zadnjoj strani akvarijuma pojavljuju braon alge, 2 puta je sve lepo isprao i stavio nove biljke i isto. Aq je 130l, 50x30x85visina, ne znam koliko w ima neonka, kvarcni sljunak gran 5mm, ovo se pojavljuje u toku cikliranja akvarijuma... zna li neko o cemu se radi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 1:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile
Neka pokusa da mu dubina sledeceg aq bude metar ipo, onda ce da raste sve Laughing
Vi bi ste rekli, morao sam... Valjda imam i ja pravo da "nekada moram" ?? Laughing
Nece meni Wlajko da zameri... Wlajko, pa sta ce da prodre do tih biljaka?
Braon alga nastaje kao rezultat loseg svetla, ok svetlo ce je ubiti. Ali kako ce on imati ok svetlo na tolikoj dubini? To je razlog zbog kojeg mu sve propada a braon alga uzima danak. Da je Billy Piton urednik, sada bi te odalamio i rekao: "pa tebe covek ne moze da posalje ni jedan obican aq da izmeris!!! Gde si video aq sa ovolikom dubinom???" hehehehehe ("maratonci trce pocasni krug", prim. aut.)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno Sale, nemam ja sta tebi da zamerim jer nije moj aq Very Happy
Pa otkud znam sta ce da prodre, neka jeftika sigurno Very Happy
Ne znam da li da mu kazem da pojaca svetlo, koliko ce to pomoci...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje je iskreno. na 85cm dubine... Kakvo mu je inace svetlo? Napisi mi tacno koje neonke i jacina i koliko komada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to su obicne neonke, kao one sobne... nema nikakvu glo i sl pored. sad ce da mi javi koliko w i ostalo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eve ga, pogresio sam visinu aq, nije 85 vec 80 a visina vode je 75 (sto nije toliko velika razlika).
Neonke su kao sto rekoh obicne bele, 2x18w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema tu leba pri tolikoj dubini. Sve preko 50l je dubok aq. Jedini spas da mu nesto raste jesu HQL i HWL lampe i sijalice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam da li da pokusa da doda jos jednu neonku ili te sto si naveo, koliko mogu te da kostaju i gde da se nadju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu da se nadju na www.google.rs
verovatno da ima i cena negde... Laughing
to mu je jedino resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma njemu samo reflektor od 500W moz da pomogne Smile
Mora neka kvalitetnija sijalica, nasao sam ja jedan dobar sajt sa svakakvim sijalicama... sad cu da ga okacim...
To su neki zastupnici Filipsa... Imaju i neki program reflekta... neka ti sale preporuci nesto specijalno odavde...
http://www.vizkomerc.com/index.....ang=srpski
Ili mozda neke sijalice za hidroponik...
Ja imam aq sa dubinom od ~ 45cm pa mucim muku... a kamoli 80... On je napravio vodeni stub... Mozda bi mogao da ubaci sijalice sa strane negde na pola visine da biju nanize...

P.S.
A inace tih sitnih 2x18W ti nije dovoljno ni za akvarijum standardnih dimenzija a kamoli za ovaj BUNAR... 2x18W moze max za aq do 60-70L...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijalice, lampe koje sam naveo su jedno jedino resenje za ovu dubinu. To su tzv. zivine sijalice i imaju izuzetnu moc prodiranja u dubinu, tako da i one biljke koje su duboko zasadjene dobijaju dovoljnu kolicinu svetlosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.vizkomerc.com/index.....ang=srpski

Moze li jedna ova da pomogne? i da li da stavi samo nju ili da ostavi i one 2 po 18w?

ova ima 125w i to je zivina sijalica 4200k
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U te pojmove se zaista ne razumem, jer uvek sam pravio aq onako kakav treba da bude. Moracemo da sacekamo nekoga od ovih naucnika da pomogne. Pre nego napravi havariju i zapali kucu ne daj Boze neka se raspita o opremi koja ide uz ove sijalice. Mislim da ne moze, skoro da sam sasvim siguran da ne moze u obicna grla, pod obinim uslovima jer odaje dosta toplote itd itd. Najbolje je videti sa nekim ko je iskusan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da nemoze tek tako u grlo, za nju neznam ali imas metal halid sijalice i natrijumske koje bi mu pomogle, one su slicne neonkama tj. imaju i prigusnicu i starter, ali OBE oslobadjaju velike temperature ali se cesto koriste u akvaristici, pa se treba unapred odluciti za njihovo mesto zbog toplote...
http://www.vizkomerc.com/index.....ang=srpski
http://www.vizkomerc.com/index.....ang=srpski
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi link - zivina sijalica - ove lampe zahtevaju odgovarajucu prigusnicu, ali postoje i varijante koje u sebi imaju dodatno vlakno i ne treba im nista osim obicnog grla.
Drugi link - standardne MH lampe, potrebni su im odgovarajuca prigusnica i upaljac ili elektronska alternativa.
Treci link - natrijumove lampe - imaju uzasan CRI i veoma nisku temperaturu boje sto ih cini nezahvalnim za akvaristiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznata alga peconis Alge 11 Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License