Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podloga Crni Kvarc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovani zamolio bih vas za pomoc oko podleoge u akvarijumu, nedavno sam kupiro preko kp crni kvarcni pesak koji sam stavio u akvarijum. Cuvam uglavnom zivorotke moli ksifo guppy itd. Nakon citanja nekih tema primetio sam da ljudi testiraju svoj crni kvarc sonom kiselinom. Proverio sam moj kvarcni pesak i veoma burno reaguje na sonu kiselinu. Da li je potrebno da promenim podlogu da li ce smetati ribicama. Takodje mi se stalno na staklu sa unutrasnje strane pojavljuje kao bela prasina koja se veoma lako skida ali dolazi opet iznova svakog treceg cetvrtog dana. Da li je taj problem zbog podloge i da li ce lose takva podloga uticati na navedene ribice. Hvala unapred na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 12:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka podloga (ne hranljiva) treba da se dobro isperei prokuva...moguce je da je puna prasine i koje cega pa zato imas tu prasinu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SiO2 je stabilan čak i na visokim temperaturama... ne reaguje na kiselinu. Ako reaguje nije kvarc.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kvarcni pesak je stajao u vodi dva tri dana nakon toga ispran pa sigurno 30x dok sam punio akvarijum nije se cak ni voda zamutila jedva malo. Ovaj moj reaguje na sonu kiselinu sta sad dalje raditi da li je potrebno da promenim podlogu kakav uticaj ima ova podloga na navedene ribe ako moze neko da mi kaze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predpostavljam da dolivaš vodu sa česme? Izmeriš KH česmovače i akvarijumske. Posle za koji dan izmeriš tvrdocu akvarijumske vode. Ako vidiš da raste i da se znatno razlikuje od česmovače onda je najbolje da ga izbaciš. Do 9 dKH živorotke će podneti. Moli podnose i tvrdu i slanu vodu bez problema. Visoka tvrdoća može dovodi do skraćenog životnog veka ribe. To ti važi za ribe koje je evolucija razvila da žive u mekoj vodi. Obrnuto važi za ribe koje su se razvile za život u tvrdoj.
Tvrda voda isto pravi biljkama problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black Moly Crni i Zuti, stari par meseci sstanko78 Na poklon 2 Pet Jun 04, 2021 11:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License