Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Preporuka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bogdan P
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 14
Lokacija: Rumenka

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje ribe bi vi stavili u akvarijum od 115l ja sam razmisljao o skalarima [b]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 12:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 5:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3-4 skalara i mozda 2-3 jata nekih tetri i cistaci i taman Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa zavisi sta volis, mozes i jato barbusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su dimenzije akvarijuma?
Ako pogledaš malo po temama, videćeš da se skalari drže u akvarijumima od 50-60 cm visine.
Ako si ljubitelj "cirkusa" onda podržavam predlog kolege Urosa Kg, sa barbusima nikad dosadno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da imam takav akvarikjum izabrao bih ili jednog skalara (fantom Embarassed ) ili jednog zutog trigohastera ili 3 trigohastera leri( musko plus dve zenke).
I onda bih uzeo 20 komada jatnih riba recimo crne neon tetre, razbora ili obicne crne tetre uz postepeno ubacivanje po 4-5 komada u isto vreme svakih par nedelja.
i onda desetak kori pandi ili kuli kulija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim na samo jednu grupu jatnih riba. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2019 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

20 gupika, i za mesec dana ce ih biti 300 Very Happy

Koje dimenzije ak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2019 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi šta se tebi svidja. Ako staviš neku ribu koja raste preko 10cm praviš se lud i ne spominješ je na forumu Smile
Pogledaj koje ti se ribe sviđaju pa pitaj da li se mogu slagati jedne sa drugima i koliko ih je teško čuvati. Ili bar raymisli kakav bi tip ribe uzeo: aktivne, mirne, jatne, agresivne... Na kraju ti si onaj koji ih gleda, čuva, hrani i za njima filter čisti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bogdan P
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 14
Lokacija: Rumenka

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije izvinjavam se sto kasnije pisem nisam bio kuci 80x40x30
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvar je ukusa i sto kolege kazu, svaki akvarijum je prica za sebe. Npr. moj manji aq 70x40x30, ima oko 60 riba i sve su maticne osim skalara i trihogastera, jer zbog dimenzija akvarijuma je pitanje da li ce porasti i koliko... A licno mislim da i tvoj i moj aq nije za skalare zbog visine, mada druze sto kaze Peku, uzmes sta ti volja, samo da bude kompatibilno, da ne bude pokolj Smile Ja sam pomesao sve zivo sto je kompatibilno, a jos i spore i brze ribe... a evo sta sve imam:

ksifo
black molly
zuta molly
trhogaster plavi
trihogaster zuti
gupi
skalar
ancitrus
sijamski fake algar
koridoras
razbore
neonke kraljevske
crne neonke
platika
zebrica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bogdan P
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 14
Lokacija: Rumenka

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam hteo oskara ali mi je zao da ga drzim tu kad tad ce porasti i necu da se muci u malom akvarijumu zato sam odlucio nesto drugo mozda uzmem skalare videcu ima jos vremena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za biljke Doksas Biljke 7 Ned Mar 31, 2019 3:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ihtio - Plavi lijek - preporuka dozir... henrymcdo Hemija 4 Sub Feb 16, 2019 8:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za skejpera geronimo Akvarijumi 39 Sre Okt 31, 2018 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License