Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 200l koje ribice mogu da drzim Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam akvarijum od 200l 100x40x50.
Kanister filter od 450l/h u njega sam stavio oko 1,5kg keramickih prstenova, oko pola kile zeolita, perlon vatu i bio sundjer. Imali potrebe za jos nekim filterom?
Na povratnu cev sam stavio rasprsivac da l mi treba vazdusna pumpa?
Od biljaka planiram da ubacujem: Sagittaria subulata i Vallisneria spiralis za pocetak.
Planirao sam neonke da ubacim koliko bi smeo da ih ubacim u takav akvarijum?
Koje ribice mogu pored njih da ubacim?
Koje se ribice slazu sa njima?
Hvala svima unapred Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 10:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam na rainforestu kad formiram akvarijum sa hranjivom podlogom da je obavezno da napunim akvarijum i onda da ga istocim zato sto je voda mutna je l to obavezno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2019 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja svoj nisam praznio. Iskreno voda se i nije previse zamutila iako nisam stedeo na hranjivoj podlozi. Debljina podloge preko ove hranjive je oko 5 do 6 cm, crni kvarcni sljunak ne preterano velike granulacije. Voda prvog dana nije bila najbistrija ali vec sutra je sve bilo u najboljem redu. Isperi lepo ovu podlogu koju planiras preko hranjive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2019 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde da ti odgovorim i na ova gore pitanja..mozda se javi kasnije i neki iskusniji akvarista da cujes jos neko misljenje.

1. Taj kanister je po mom misljenju jako slab za tu tvoju litrazu. Pogotovu ako je marke Atman koji i sam koristim. Imam Juwel rio 180L sa njegovom fabrickom unutrasnjom pumpom i ona ima protok od 600L/h sa kojom sam prezadovoljan jer je mlaz vode na izlazu poprilicno jak i lepo talasa povrsinu. Posto prostor za filter materijal u Juwel akvarijumima nije veliki odlucio sam da pojacam filtraciju sa kanisterom Atman EF4. Po specifikacijama njegov protok je 900L/h.
U praksi mlaz vode na izlazu cevi kanister filtera mnogo je slabiji u odnosu na ovu Juwelovu unutrasnju pumpu. Takodje vremenom taj protok se smanjuje jer se creva prljaju i moraces cesto da ih cistis da bi zadrzao dobar protok. Ja creva nisam cistio 6 meseci i protok je opao za bar 50%. Nisam bas zadovoljan ovim Atmanom i iskreno nikad ga vise ne bih kupio. Tako da ti savetujem da za tu litrazu trazis bolje resenje. Eheim i JBL kanisteri nisu jeftini pa bi ti Sump mozda najbolje resenje za tu lizrazu ako za njega imas mesta.

Filter materijal je u redu, ali ako se odlucis za veci kanister ili Sump imaces i vise mesta pa ces moci jos nesto da dodas.

2 Ako se povrsina vode talasa u odgovarajucoj meri ne treba ti vazdusna pumpa. Ja je ne koristom, ne koristim ni rasprsivac.

3 nisam siguran koji broj neonki da ubacis. To nek ostane tebi sam da odlucis. Imamo pribliznu litrazu i ja u mojih 180L imam:
-15 barbus tetrazona ( tiger, green, albino)
-15 razbora espei
-4 rubin ksifo
- 4 titeje
- 4 paleatusa
- 3 Ancija i 5 nerita puzeva
To je po meni za moju litrazu maksimum pa sad ti na osnovu toga sam iskombinuj kako ti odgovara. Mozes ih kombinovati sa svim tetrama, video sam ih i sa skalarima i zivorotkama. Ja sam hteo da ih kombinujem sa tetrazonama ali su bile jako agresivne prema njima pa sam umesto njih uzeo esepi razbore i njih Barbusi uopste ne konstatuju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2019 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1.Filter je slab po meni ali bi mozda mogao da se provuces uz odgovrno menjanje vode, manji broj riba i dosta biljki.
Atmani su za nase uslove dobri ali moras da cists filter svaki mesec dana,a svaki drugi mesec creva i filter.Takodje ako imas atman zamenio bih creva i stavio obicno kvalitetnije bastensko crevo.Fabricka su previse kruta za ciscenje.
Ako pod rapsprsivac podrazumevas sprej bar (cev sa rupama) onda ti ne treba vazdusna pumpa.Ali nece ni skoditi.

2Sto se riba tice tvoj je akvarijum, samo ako imas neke zelje bolje napisi ovde pa da ti neko kaze slazu li se ili ne slazu za svaki slucaj.Moj je savet samo umereno da krenes sa oboje da ostavis sebi mesta za premisljanje.Ne mora sve odjednom. Very Happy


A sad nesto sto bi voleo da ja izmenim da pocinjem svoj akvarijum iznova.
Ogranicio bih se na jednu jatnu ribu.Da sto vise moze da stane jer znantno dobijaju na licnosti.

Recimo da imam tvoj akvarijum stavio bih jedan Echinodorus(red flame ili leine bar), umereno spiralis i probao bih Eleocharis parvulu ako moze zbog svetla, rasporedio da ima dosta mesta za plivanje, uzeo bih jednog skalara (ako ti je akvarijum dovoljno visok), 30 neonki (postepeno bih ih ubacivao po par komada). Onda bih sacekao 3-4 meseca i stavio par ramireza ili apistograma.

SAggitaria je dobra ali menja visinui i korov je.Mnogo ima posla oko nje.

Izbacio bih vatu imas slab protok a ona u kanister filterima nije dobra po mom misljenju.Napunio bih sundjerom i keramikom.I ja sam stavio u taloznik ispod korpica bio kugle (ti bi mogao zeolit ako ne utice na protok), nije mi smanjilo protok nimalo a volim da natrpam sto vise filter materijala ako ne usporava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2019 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam unutrasnji filter atman at-f104 on je 2000l/h da ga stavim u cosak da ga sakrijem biljkama stavio sam u njega skoro pola kila keramickih prstenova pa sam mislio tako da pojacam filtraciju. U tom akvarijumu sam mislio da drzim 30-ak ribica hoce li to biti dovoljno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2019 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je u redu. Postavi izlazne cevi tako da ti mlaz talasa povrsinu vode.
Mozes tu da ubacis vise od 30 ribica. Ako ti se svidjaju tako manje naseljeni akvarijumi ti stavi 30, lepo ce izgledati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License