Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Postavljanje kamena Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2019 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako odvojiti kamen od dna/podloge?
Nisam rad da mi u novoj postavci kamen ima dodira sa peskom. Ne startujem sa suvim tako da od lepljenja nema ništa. Da li postoji neko fabričko rešenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2019 3:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Feb 03, 2019 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam za fabričko rešenje ali mislim da mogu da ti posluže oni tiplovi za fasade, imaju dovoljno veliki "šešir" da stoje stabilno i da se zakopaju u pesak. Možeš da ih kratiš koliko hoćeš u zavisnosti pod kojim nagibom hoćeš da ti stoji kamen, možeš i da zabušiš kamen pa da napraviš kao ježa prema donjoj stranici akvarijuma sa onim tanjim komadom plastike koji dolazi uz tiplove, kao štapić.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2019 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je preporucljivoresiti giterom / resetkom u zavisnosti od debljine podloge ,mislim da su oni 1cmx1xm. velicina giteta se kupuje tipa pola kvadrata 50x100.Ja sam tako resio kamen od dna na proslom akvarijumu jer se jezim kad kamen dodiruje donje staklo.Sada mi je posloga 4cm pa i vise tako da za tim nisam imao potrebe.

Image


Poslednji izmenio Laki dana Sub Feb 09, 2019 12:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Feb 06, 2019 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za savete i učešće u temi.

Živkoviću ideja ti je super. Ja sam prvo mislio da pravim izbušene nosače od pvc cevi povrzane na 2 manje pumpe , da služi još za i dodatni protok ispod kamena al sam na kraju odustao. Mnogo posla za postavku koja neče trajati dugo.

Laki ovo je jedan od retkih slučajeva da mi se tvoja ideja ne svidja. Ne bih ništa postigao. Detrus bi se na kraju nakupio u rupe zbog slabog protoka. Slab ce protok nastati sigurno. U akvarijum ću trpati kamenje dok ga ne napunim sa 30tak 40kg spremnog kamena za nešto što se može nazvati akvarijum. Trenutno imam takav problem, mnog kamena na malom prostoru gusi cirkulaciju. Rupe u kamelju postaju skladište detrusa.

Gledao sam neku kinesku keramiku "skrovište za kozice". Kockice 2x2x2. Za neke pico postavke nisu loše. Za veće postavke nije isplativo.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 06, 2019 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Gledao sam neku kinesku keramiku "skrovište za kozice". Kockice 2x2x2. Za neke pico postavke nisu loše. Za veće postavke nije isplativo.


Da li ima ove kockice negde kod nas , osim na eBay ? Zna li neko ? Hvala .Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tehnika
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2015
Poruke: 15
Lokacija: Beograd Voždovac

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2019 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki ::
To je preporucljivoresiti giterom / resetkom u zavisnosti od debljine podloge ,mislim da su oni 1cmx1xm. velicina giteta se kupuje tipa pola kvadrata 50x100.Ja sam tako resio kamen od dna na proslom akvarijumu jer se jezim kad kamen dodiruje donje staklo.Sada mi je posloga 4cm pa i vise tako da za tim nisam imao potrebe.

Image


Gde u Beogradu ima da se kupi? Odgovor moze u pp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Oživljavanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Jun 14, 2019 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Granule lava kamena (bio lavatit) Ludimir Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jul 26, 2017 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zasto se korali odlepljuju sa kamena Вл&am Morska Akvaristika 10 Sre Feb 15, 2017 1:27 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postavljanje mahovine na granu (video) TeoDos Biljke 6 Pon Mar 14, 2016 12:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka postavljanje novog akvarijuma nistaneznam Akvarijumi 10 Pon Mar 02, 2015 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License