Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povratak otpisanog Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2019 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon dužeg vremena opet sam aktivirao akvarijum posle gubljenja živaca oko propadanja bilja. Sa trenutnom postavkom i hemijom situacija se popravlja uz pomoć saveta akvarista iz jednog aq shopa.

Ukratko, fabrički Atman CR500 sa promenjenim fabričkim svetlom, ubudžena đunta sa sitnim nutom, približno 4 metra led trake, tako da je trenutno osvetljenje blizu 1 W/L, hang-on filter Atman HF-0400, grejač atman 150W.

Podloga crni šljunak granulacije do 5mm, zalepljen crni tapet na pozadinu, tu su i jedan red moor wood panji i nekoliko kamenja za ancistruse.

Od bilja tu su sagitaria, bacopa i ... zaboravio sam kako se zove biljka u zadnjem planu.

Od ribica tu su:

4 x white fin tetre
5 x lemon tetra
5 x flame tetra
5 x corydoras panda
2 x ancistrus red
1 x ancistrus temminckii
1 x sijamski algar

Tu su od puževa malezijskii, barski i tri crna puža algara (zaboravio sam nazi) koji odlično rade svoj posao.

Od prihrane stavljam sera florena. sera florenette i sera CO2 tablete.
Voda se menja 1/3 na 7 dana.


Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2019 9:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2019 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super, lepo spakovano, samo ti ovaj sijamac malo poveliki za toliki akvarijum.Crni puževi su verovatno Helmet Nerite(pogledaj na netu dali ti liče)Te tetre što imaš sa žuto-crno-belim perajima su Pristela a ne Limun.Sa srećom i neka ti dugo i uspešno ukrašava prostor
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2019 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala.

Sijamac je poveliki i pravi haos, ali mi je zao da ga izbacim, kod mene je vec 4 godine...
Jesu black helmet nerite. Da da Pristela, slicna je boja peraja kao kod Lemon pa sam se prebacio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2019 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš da mi kažeš gde si kupio te tetre ako je to bilo skoro,nema ih baš svugde retke su?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2019 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su white fin tetre, bile su kod sponzora sajta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2019 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

White fin tetra

Image

Pristela tetra

Image

Flame tetra

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 03, 2019 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bentos white fin tetra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povratak Hobiju Soulsack Ostali Stanovnici 3 Ned Mar 19, 2023 7:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak akvaristici Uros1999 Početak u akvaristici 0 Čet Jan 26, 2023 3:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak sa 226*50*60 Lenji Lisac Početak u akvaristici 58 Ned Sep 20, 2020 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi biljni akvarijum, povratak akvar... boskonet Akvarijumi 18 Ned Dec 30, 2018 3:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka povratak gari1809 Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Okt 10, 2018 1:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License