Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malawi white 160l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
saramladji
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2019 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Konačno predstavljam svoj akvarijum (posle dve godine proučavanja foruma Very Happy ).
Akvarijum je dimenzija 35x110, 45cm visina vodenog stuba, rađen od stakla debljine 8 mm, prednje i bočna optiwhite. Hauba sa belim lakobelom. Inače, akvarijum sam kupio od jedne gospođe iz Batajnice a radila ga je kao po mojoj porudžbini, uz to nije ga ni upotrebila. Pozadina je folija peskirano staklo, polica od iverice i medijapana - bela boja, visoki sjaj. Filter je Atman EF4 sa sera siporax-om i biolavalitom. Grejač Tetra 200w. Kvarcna podloga i 10 kg lava kamena. Od bilja pre neki dan su ubačene nana i valisnerija. Akvarijum je u fazi cikliranja (dve doze EasyLife Easy Start-a). Očekuje se ubacivanje prvih stanovnika Malawi ciklida...

Evo i par fotografija:


Image


Image


Image



Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2019 1:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

saramladji
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2019 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo je led, pravljeno (neki lik iz Savske ulice ga radi), videćemo kao će izgledati ribice, za sada mi deluje ok…


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2019 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad ok. Sta planiras od malavaca u akvarijum ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
saramladji
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2019 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od malawi ciklida planiram mbune - carleuse, pseudtropheuse... videću šta ima u ponudi.
Imate li preporuku za kupovinu ciklida? Gledao sam ranije u jednoj radnji na Dorćolu u Cara Dušana, tamo su imali baš veliki izbor. Imate li iskustva sa ovim prodavcem?
Imam pitanje za Vas Nikouro, s obzirom da u petak stavljam treću dozu easy start-a, da li da sačekam sa ubacivanjem ribe još nedelju dana ili već mogu da počnem da ubacujem prvo jato? Malo mi voda ima jači miris, kao na hlor ili nešto slično, ne znam da li je to normalno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2019 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cekaj ne zuri da ne bi bilo posle crkavanja. ja sam imao lose iskustvo sa prodavcem, ne mozes da kupis sta ti hoces nego sta on misli da ti treba... cudan covek.
imace sa ovim peskom ima da se igraju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
saramladji
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2019 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigli su i prvi stanovnici:
5 kom Pseudotropheus socolofi prosli ponedeljak i
5 kom Labidochromis caeruleus juce.
Inace ribe su kupljene u radnji na dorcolu i sve preporuke za ribe i prodavca.


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2019 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda 😊
Jedan savet za Valisneriju...malo je zagradi sa dva kamena da ti ne kopaju nece dugo biti u podlozi ako to ne uradis (ako vec nisi,ne vidim lepo na slici) 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pon Feb 11, 2019 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da se trudis oko biljaka,svakako ce ih pojesti na kraju.
Lep pocetak,srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
saramladji
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2019 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cynotilapia Hara Galireya Reef F1


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
saramladji
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2019 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
saramladji
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2019 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim administratora da obriše nepotrebne poruke sa pokušajima postavljanja videa. Hvala!

Malo osveženje teme i trenutno stanje u akvarijumu:
5 kom Pseudotropheus socolofi,
5 kom Labidochromis caeruleus,
5 kom Cynotilapia Hara Galireya Reef,
5 kom Pseudotropheus Coral red,
5 kom Pseudotropheus Acei Luwala,
6 kom Labidochromis Perlmutt,
5 kom Metriaclima elongatus Gold Bar,
6 kom Labidochromis hongi Sweden,
5 kom Julidochromis ornatus i
10 kom puževa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2019 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednostavno i lepo ... po meni. Malo bi pojacao ovaj zelenis a samim tim dobio i na skrivalicama, obogatio vodu kiseonikom a i doslo bi do estetskih promena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2019 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super izgleda!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
saramladji
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2019 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na komentarima!

U desnom uglu je unutrašnji crni sunđer filter preko koga se vrši dodatna aeracija. Pojačaću vazdušnu pumpu na drugi stepen, malo je slabija, ili ću morati da očistim sunđer.
Od biljaka je pored nane bila i vallisnerija ali nju su počistili. I nanu grickaju i malo deluje neugledna, plašim se da ne bude još gore ako ubacim još nane.

Još uvek pokušavam da provalim koliko hrane da im dajem a inače ih hranim sa Sera san-om. Svaka sugestija je dobrodošla...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
saramladji
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2019 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaciću još i neki keramički ćup za Julidochromise, mada su već zauzeli ovu pećinu u kojoj je do skoro Hara bila glavna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mastacembelus shiranus – Malawi Spinyeel Slepi_Putnik Tražnja 0 Pon Apr 19, 2021 9:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi squeaker (Synodontis njassae) Slepi_Putnik Tražnja 0 Čet Nov 26, 2020 12:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 160l novi početak Raccol Početak u akvaristici 6 Čet Maj 07, 2020 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License