Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Micro i Macro pitanjce? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2019 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam po kesicu micro i macro elementa koje sam zaturio negde u akvaristickom krsu (opremi) ima nekih 2-3 god. Citao sam da nemaju rok trajanja ali mi je sumnjiv micro jer sestvrdnuo pa ne znam da li jo to ok i da li smem da ga rastopim i koristim?
Macro mi deluje ok.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2019 11:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2019 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu zaista ne bi trebalo da ima bilo šta što može da se pokvari. Probaj da ratvoriš u vrućoj vodi. Napuni do pola flaše, mućkanje ti ne gine, možda olakša neka dobra muzika pa u ritmu... pa onda dodaj ostatak opet vruće vode. Vidim da ljudi rastvaraju u destilati, ja nisam čak ni to, pa je opet sve bilo OK.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2019 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cecam nije problem smuckacu ga nekako uz muziku naravno, samo da nije pokvaren. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2019 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema šta da se pokvari, sve su neorganske soli, muka može da bude samo rastvaranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2019 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2019 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto mi nije jasno, sta se desava sa redovnom promenom vode na nedelju dana 30% jer na kesici pise posle 20 dana promeniti 40% vode. Da li kad krenem sa dodavanjem mikro i makro vodu menjam na 20 dana 40% ili ??? Rolling Eyes Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2019 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam nezahtevno bilje (nane i valisneriju) ali dosta, i plutajuće biljke. Koristim prema uputstvu rastvor, 10 ml na 100 litara i menjam 30% vode na 7-10 dana, kako kad...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

srki.acs ::
Nesto mi nije jasno, sta se desava sa redovnom promenom vode na nedelju dana 30% jer na kesici pise posle 20 dana promeniti 40% vode. Da li kad krenem sa dodavanjem mikro i makro vodu menjam na 20 dana 40% ili ??? Rolling Eyes Rolling Eyes


Normalno menjas 20-30% vode nedeljno, a tih 40% na 20ak dana se preporucuje da bi se malo resetovao sistem.
Neki elementi se brze potrose, neki sporije i dolazi do disbalansa uz redovno dodavanje mikro i makro....iz tog razloga taj "reset".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Micro crvi popindeed Tražnja 1 Pon Nov 16, 2020 3:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Enhitreja i micro crvi - tražim joker Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Feb 02, 2020 8:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Micro razbora sp. Galaxy (Danio... targla Razmnožavanje 5 Ned Dec 31, 2017 8:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Potrebne macro alge nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Sep 10, 2015 1:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka micro reef-scape Laki Morska Akvaristika 10 Čet Dec 11, 2014 12:10 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License