Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jezerce u dvoristu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostvarih i ja svoju zelju da napravim jezerce.
Pre nego sto sam krenuo sa kopanjem morao sam dosta drugih stvari uraditi u tom delu dvorista tako da sam dosta puta docekao mrak a i dugo je trajalo, no da ne duzim s vec da predjem na stvar i propratim sa kojom slikom.

Image

Ovako je pocelo.
Odabrao sam neku poziciju za koju sam procenio da je najbolja.


Image

Odradio sam sa nekoliko dubina tako da imam na nekim delovima 10-15 cm, 40-50 cm, 100 cm i 150 cm. Jezerce je inace 3m x 3m s tim sto cu uglove malo zatvarati sa krupnijim kamenjem kako bih ublazio kockast oblik.

Image

Pre postavljanja glavne radio sam izolaciju da bih glavnu foliju sto vise zastitio. Na neka mesta sam postavljao stiropor, negde neku tkaninu a preko svega sam postavljao obicnu foliju.

Image

Ovako izgleda kad sam ga prvi put napunio.


Image

Posle sam malo postavio sitnijeg kamenja sa strana.

U medjuvremenu sam ubacio nekoliko biljaka cisto da ima nesto. Za nesto vise cekam sledecu sezonu i prolece a tad cu i filter da odradim. Za sada u jezercu pliva 5 koi sarana i par japanki. Imam jos nekoliko japanki koje su u akvarijumu koje cekaju prolece jer hocu da vidim kako ce ove proci preko zime.
Imam u planu jos neke stvari uraditi ali to cu na prolece.
Toliko za sada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 3:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fenomenalno. Super izgleda. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas je lepo.I informativan je dealjan zapis sta si sve radio. Bravo
Planiras li neki tip filtaricije ili necega slicnog?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dopada mi se što je u pojedinim delovima stepenast, tako da ribe mogu onde gde im najviše odgovara.
Sjajan početak i ujedno lepa ideja za druge koji bi nešto slično a jednostavno. Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecni radovi i da ovo bude samo prvi u nizu.
Sta si planirao za filtraciju vode ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2018 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice filtracije jos uvek gledam neka resenja na youtube. Recimo da sam nasao nesto sto mi se dopalo jer je jednostavno a radi posao, no i svako jezerce prica za sebe.
Od plasticnog bureta bih pravio, treba ga nekako sakriti, hteo bih da izgleda sto prirodnije ali mi je lokacija gde bi se postavilo sve to bas nezgodna jer sam ogranicen sa prostorom. Tu sam nesto pravio i posadio kako bi i to pravilo malo hladovine. Ne vidi se na slici ali sadio sam tu nesto kako bi malo pravilo hladovinu a hocu da posadim i neko drvo koje bi pravilo malo vecu hladovinu jer trenutno jedina osetnija hladovina je komsijina tresnja. Do proleca imam vremena da se odlucim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Okt 19, 2018 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da to bure nekako zamaskiras pored fontane tako da imas i preliv iz fontane u filter a da iz filtera gura malo jaca pumpa ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Okt 19, 2018 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deluje obećavajuće, jedva čekam sledeći update Smile
A najviše me zanima kako ćeš filtraciju da rešiš, jer ja kod mene moram naknadno da dodam filter sledeću sezonu, do sada je to radila samo potapajuća pumpa za fontane koja ima u sebi jedan običan sundjer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 19, 2018 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, zamaskiracu ga koliko budem mogao, imam neku ideju kako cu to da uradim ali zbog ogranicenosti sa prostorom u tom delu bice egzibicija i improvizacija.
Ono sto jos ne znam jeste koju pumpu da uzmem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 06, 2019 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna zimska slika.
Sa ostatkom radova nastavljam s pocetkom proleca.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2019 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zimska idila! Obožavam ove tipove projekata, iskreno više gledam slike a manje čitam Smile Krenulo lepo vreme pa će valjda uskoro i nove slike Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2019 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako planiram sledece radove. Treba da resavam filtraciju, malo da sadimo nesto. Prosle godine sam zbog nedostatka vremena kasno krenuo sa radovima tako da sam kasno zavrsio a nastavak odlozio za ovu godinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2019 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako napreduju pripreme za jezerce, meni je plan kroz neke dve nedelje da pustim filter da ciklira vodu i onda negde polovinom aprila da ubacim ribe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2019 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, pa guram lagano.
Uzeo sam filter i pumpu (pondopress 10000).
Razmisljao sam da uzmem samo pumpu a filter da pravim medjutim ipak sam se odlucio za ovo sto sam uzeo najvise zbog toga sto ima u sebi uv lampu.
Ja sam pustio sve u pogon sem uv lampe, nju kontam aktivirati u aprili kad se ustali lepo vreme.
Nabavio sam nesto malo biljaka, jos im nije sezona, tek u aprilu ali nisam mogao vise cekati Smile Ne izgledaju u fulu jer je jos rano ali bar cu uzivati gledajuci kako rastu. Neke cu jos da dokupim u aprili/maju.

Sto se tice riba sve su izgurale zimu a lupao sam led svaki dan. Nema ih puno, 2 japanke i 3 koi sarana.
Bio sam nesto menjao pa sam bio dobio jos nekoliko koi sarana koji su bili veci od mojih medjutim vec je krenulo hladno vreme a oni su iz akvarijumskih uslova ubaceni u jezero te se to ispostavilo kao pogresno vreme te su uginuli pre zime. Naglo su osetili zahladjenje pa kontam da nisu bile spremne.
Imam u kuci 4 japanke koje sam za svaki slucaj drzao u steku ako se ovima nesto desi pa cekam lepse vreme da i njih pustim napolje.
U planu mi je na dabavio jos kog koji sara ali necu preterivati s njima, u jezercetu bih vise drzao japanke, njih cu takodje jos uzeti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije valjda da sam ja jedini aktivan u jezercima 🙂
Bilo kako bilo da prenesem protekla desavanja.
Voda se lepo bila izbistrila te su se ribe mogle videti na dnu medjutim kad je naisao onaj jedan pljusak sto je naneo pustinjski pesak sve se uzmutilo 🙄
Ni posle vreme nesto nije islo na ruku ali prezivesmo. Voda se malo sredila. Neke su biljke cvetale, nekima je cvetanje u toku a neke tek treba da cvetaju.
Pao je i prvi mrest japanki, nije ih puno ostalo, videcemo sta ce opstati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License