Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi biljni akvarijum, povratak akvaristici Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2019 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sviđa mi se šta planiraš od jatnih riba i crne neonke i pristela tetre izgledaju prelepo u većem jatu u biljnim akvarijumima a baš ih retko ljudi čuvaju.
Što se tiče koridorasa lepe su pande, po meni među najlepšim koridorasima i ostaju relativno mali ali nisu najmanji. Najmanje vrste koridorasa su Habrosus, Hastatus i Pygmaeus. Habrosus mi je najlepši od te tri najsitnije vrste.
Kozice dodaj prve, da ubrzaju cikliranje a i ako imaš sreće razmožiće se pre nego što stignu ribe.
Od puževa samo Nerite ti preporučujem, jer jedu alge sjajno i pošto samo to jedu neće da se ulenje kao ancistrusi npr a trebaće nešto da održava staklo čistim. A za ancistruse se slažem, zaobiđi ako ih nešto posebno ne voliš jer oni čiste alge dok su mali a posle su lenji, debeli i mnogo prljaju vodu i rastu mnogo veliki.

Ne znam konkretno za E. Quadricostatus ali ako taj novi pelcer ima svoje korenje trebalo bi da možeš da ga secneš i posadiš gde ti hoćeš, nema razloga da bude drugačije ali sačekaj možda neko ima iskustva konkretno sa tom biljkom pa zna bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2019 3:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2019 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam te Cory-je, svi su mi simpaticni i lepi Smile A ova ideja za kozice mi se takodje svidela, i one ce skoro sigurno prve uci u akvarijum. Od puzeva imam jednog nepozvanog gosta sa biljakama


Image
Image
Image

Da li neko zna mozda koji je puz u pitanju ? Smile

I da, prvo neprijatno iznenadjenje danas: na podlozi se pojavila ova bela kao skrama

Image
Image

Vodu menjam za sad na 3-4 dana zbog stabilizacije hranljive podloge, stanovnika nema, uvek detaljno operem i isperem ruke pre nego sto ih stavim u akvarijum.
Da li i to neko zna sta bi moglo biti, dal da vadim i slicno ? Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2019 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista je to, proci ce kad se stabilizuje sve.Ne moras menjati vodu tako cesto, zapravo je bolje da ne menjas kad nemas vec stanovnike, samo se dzabe mucis brze ce ici ciklus, stavi i hrane za ribe u akvarijum, i to ce poboljasti cikliranje (ovo sve vazi dok ne stignu stanovnici).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2019 2:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum lagano napreduje, imamo i dosta novina pa da se malo i pohvalimo Smile

Konacno su stigli i stanovnici. Za sada su u akvarijumu:

4x Rasbora Heteromorpha
1x Physella Acuta
1x Nerite Zebra
2x Amano shrimp
1x Ancistrus

Odlucio sam se za jato Rasbori, uzivo su mi se najvise svidele, definitivno su slike na internetu i uzivo razlika i to ne mala. I najelegantnije su mi delovale i zelja od kad sam imao prvi akvarijum tako da je izbor pao na njih. Super se za sad ponasaju sve 4, jato ce biti prosireno Smile

Barski puz me je odusevio koliko je vredan i koliko jede braon algu za svoju velicinu. Konstantno se penje po biljkama, staklu, filteru, ne dira bilje i nista, porastao je tako da mi je zao sto nemam i jos nekog. Vredniji je od Nerite 1000x koju u prednjem planu nisam ni video od kad sam je ubacio.

Amano shrimpa takodje nesto nisam video da se bavi algama, ali posto mi je prva kozica skroz mi je simpatican Very Happy Bas danas sam mislio da mi je jedan uginuo kada sam video da je "prekobrcnut" na ledja, izvadio, bacio, a tek posle sam ih video obojicu. Tako da sam naucio i sta je presvlacenje na mozda tezi nacin.

Ancistrus, razmisljao sam izmedju njega i Ottoa. Sobzirom na visestruku razliku u ceni, kilavosti Ottoa za razliku od Ancija, odlucio sam se za Ancija. Staklo je izglancala za 2 sata po uvodjenju u akvarijum, ali je i dalje plasljiva. Svakako je jos na privikavanju Smile

Od tehnike, dodat je spray bar i sad sam zadovoljan protokom, kupljena crna pozadina koja jos nije ugradjena.

Evo i nekih slika:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Pomalo me muce ove braon alge, razmatram da stavim reflektor na neonku, da vidim da li ce se alge smanjiti. Ponegde ima i zelene konaste, ali uglavnom braon. Rasveta je 24w T5HO za koju sam mislio da bi bila ok kao neko srednje osvetljenje za moj akvarijum. Sylvania LuxLine Plus 865 je cev.

Prihvatamo sugestije i komentare Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License