Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ihtio - Plavi lijek - preporuka doziranja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
henrymcdo
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jul 2018
Poruke: 9
Lokacija: Brcko BiH

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2019 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

nabavio sam plavi lijek koji se u pet shopu vodi kao "Ihtio" bez ikakve oznake na sebi u bocici od 10ml je plava tecnost poput mastila, uz bocicu sam dobio i papiric sa odstampanim nacinom primjene lijeka, gdje pise 10ml na 50l vode ali ne pise koliko dugo se tretira i da li se doza smanjuje s vremenom.
E sada moje pitanje je na koji nacin da tretiram bolesnog Betta borca (Z) koju trenutno drzim u kanti sa vodom, grijacem i vazdusnim crijevom?
Po internetu sam trazio nacin primjene i koliko dana se tretira kao i ovdje na forumu i nisam uspio pronaci siguran odgovor.
Trenutno sam u kantu gdje sam nasuo 5l vode nasuo 1ml lijeka, i boja vode je trenutno nebesko plava, do skoro sam u toj karantinskoj kanti vodu mijenjao svaki dan u cjelosti, kako bih izbjegao mogucnost trovanja amonijakom.
Sta predlazete koliko dugo je treba tretirati sa navedenim lijekom i da li se posle nekog vremena doza smanjuje jer sam to negdje vidio da je neko spominjao?

Unaprijed hvala na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2019 8:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2019 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preparat je metilensko plavo. Našla sam da se ribice mogu kupati po pola sata u boji i ponoviti kupanje za dva- tri dana. Zašto si u kantu sipao mleko? Karantinski akvarijum (kanta) mora takođe imati filter, zamena vode 100% nikako nije dobra...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam ::
Preparat je metilensko plavo. Našla sam da se ribice mogu kupati po pola sata u boji i ponoviti kupanje za dva- tri dana. Zašto si u kantu sipao mleko? Karantinski akvarijum (kanta) mora takođe imati filter, zamena vode 100% nikako nije dobra...



1 ml lijeka nije mleka Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
henrymcdo
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jul 2018
Poruke: 9
Lokacija: Brcko BiH

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@cecam - da i pretpostavio sam da je metilensko plavo, ali s obzirom da nema nikakve deklaracije sumnjao sam mozda da je dodavano jos nesto. Ja sam za kupke cuo samo sa soli, a za ovo su mi savjetovali da sipam u "karantinski akvarijum" u kojem je oboljela ribica kako bi unistilo sve gljivice, parazite i bakterije. U tvom slucaju kada je kupka u pitanju filter ima smisla, ali s obzirom da se radi o tretiranju kompletne kolicine vode na duze, filter bi za kratko vrijeme ostao bez korisnih bakterija i ne bi imao funkciju osim mehanickog preciscavanja vode. U glavnom puno hvala na savjetima.

@nzivkovic - hvala na korekciji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
cecam ::
Preparat je metilensko plavo. Našla sam da se ribice mogu kupati po pola sata u boji i ponoviti kupanje za dva- tri dana. Zašto si u kantu sipao mleko? Karantinski akvarijum (kanta) mora takođe imati filter, zamena vode 100% nikako nije dobra...



1 ml lijeka nije mleka Very Happy



Ijao boooooože, bar sam nekoga slatko nasmejala!!! Embarassed Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi deo od juwel hranilice zlatnozrno Arhiva Malih Oglasa 7 Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License