Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Boja ancistrusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Jan 21, 2019 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu od 180 L imam vise maticnih ancistrusa , uz par manjih primeraka, i do sada nisam imao problema sa njima. Pre desetak dana sam primetio da crna maticna zenka polako menja boju, tacnije gubi na intezitetu crne boje i postaje sve vise siva. Nisam na pocetku davao previliki znacaj ovome jer se ona potpuno normalno ponasala. Medjutim posto je sve vise gubila boju, premestio sam je u manji karantinski akvarijum da ne bi ovu cudnu pojavu prenela na ostale Ancije. Sada je potpuno siva, ako ovako nastavi preti da postane albino..

Kod mene je godinu i po dana. Kada je stigla jos uvek nije bila maticni primerak al vec se moglo primetiti da je u pitanju zenka. Prvi mrest je imala kod mene, mrestila se ukupno 4 puta. Poslednji put pre 15 dana. Ona se i sada u ovom manjem akvarijumu normalno ponasa i normalno jede.
Vodu menjam redovno, na 7-10 dana po 30%, sifoniram dno pri svakoj promeni vode. Nista od hemije nisam ubacivao u aq. I da napomenem da se ostali Anciji u tom akvarijumu normalno ponasaju i da se i druga maticna zenka mrestila pre 2 dana.

Da li neko zna sta bi mogao biti uzrok ovoj promeni?

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 21, 2019 11:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2019 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, nije mi se desilo sa anistrusima, desilo mi se sa japankama više puta da su promenile boju. Moguće je da je pod nekim stresom, možda čak i zbog mresta. Da li je menjano išta u akvarijumu? Ako je podloga svetlija, hoće da promene boju da bi se 'stopili' sa njom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2019 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista nisam menjao u akvarijumu. Podloga je crna tako da to nije razlog. Vec dve nedelje je ovakva i ponasa se normalno, aktivna je i prva napada spirulinu. Po ponasanju se ne bi moglo zakljuciti da je bolesna. Ovo sam i primetio par dana posle mresta pa je moguce da je mozda sa tim povezano. Ova druga zenka se mrestila pre par dana i kod nje nema nikakvih promena.
Ubacio sam sa njom malog crnog ancija da vidim da l ce ovu pojavu preneti na njega, za sada nije.

Ovako je izgledala do pre dve nedelje


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 06, 2019 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel se oporavio acika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Feb 06, 2019 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos uvek nije vratila boju, i dalje je drzim u tom manjem akvarijumu sa par malih ancija. Redovno jede i aktivna je.
U fazi cikliranja mi je novi akvarijum koji sam i namenio za Ancije i cory venezuele i u velikoj sam dilemi sta sa njom da radim i da l da je stavim u isti prostor sa ostalim maticnim ancijima. Ne bih da rizikujem da se ovo isto desi i sa ostalima a ne mogu nikom ni da poklonim ovakvu ribicu. Pojma nemam sta cu sa njom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2019 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivno menjaju boju zavisno od raspoloženja. Zavisi od jedinke do jedinke. Moj bi bledeo kad se uplasi. Kad je mislio da će dobiti hranu kontrast izmedju svetlih i tamnih sara je postajao baš uočljiv. Nije mi se nikad desilo da bude bas svetao dugo vremena.
Jesi li siguran da to nije sluz?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2019 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije sluz, drzao sam je i u ruci i nije mi nista bilo cudno.
Generalno sve ribice kad su uznemirene i uplasene malo poblede, ali to traje kratko i to se i kod mene desava. Ovo je prvi put da bas izgubi boju i da se ona ne vrati. Boju nije izgubila naglo vec postepeno, u roku od 5-7 dana je postala ovako siva.


Image

Evo na ovoj slici se vidi da je boja pocela da se vraca oko usnog aparata i ledjno peraje je malo povratilo boju. Mozda se oporavi ovako sama od sebe, trenutno je ne lecim nikakvim lekovima i preparatima. Oko usnog aparata je prvo pocela da gubi boju, sada je to prvo vratilo boju pa se nadam da ima sanse da se potpuno oporavi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2019 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš mi je drago što nije neka bolest. Ja sam još malo guglala, ali nisam našla ništa što liči na ovaj slučaj. Svi opisuju kratkotrajne promene boje koje smo svi imali prilike da vidimo. Super da znam da je ovo moguće i kod Ancistrusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedna slika trenutnog stanja..ide na bolje, boja joj se polako vraca. Nadam se da ce opet biti crnka Very Happy


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ticho




Registrovan: 14 Dec 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2019 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo, imam akvarijum od 180 litara, nedavno sam primetila da je jedan zuti ancistrus (imam ga oko godinu i po dana) poceo da dobija crne fleke. Da li neko zna sta bi moglo biti, neka bolest ili promena pigmenta... ili nesto trece... ostale ribe nemaju promena. hvala unapred!
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2019 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fleke po telu

Pojavljivanjem fleka po telu i "umrtvljena" riba i to sto riba veoma dugo nosi bolest, su pouzdani simptomi da se radi bas o ovome oboljenju. Razlozi za pojavu gljivicnog oboljenja koze, leze bas u preteranom hranjenju riba odnosno, ostacima ne pojedene hrane koji su idealni uslov za razvoj gljivica.

Za lecenje ove bolesti postoje vec adekvatni lekovi kao sto su Sera Mycopur, TetraMedica FungiStop Konzentrat ili veoma dobar nas domaci lek koji po dejstvu ne zaostaje nista iza uvoznih lekova "SaproMax"


Ovo sam nasao kao odgovor admina sa jednog drugog foruma dok sam trazio uzrok promene kod mog ancistrusa. Ovaj njegov odgovor se odnosi na pitanje forumasa o ancistrusu koji je dobio fleke po telu, i koji nije vise aktivan kao sto je bio dok se te fleke nisu pojavile.
Mozda ovo moze da ti pomogne.
Takodje ja sam uzivo video iste ove fleke u jednom pet sopu u Rumi takodje na albino ancistrusima...bili su u akvarijumu sa japankama, jako zapustenom, kada se krecu po podlozi izmet je leteo na sve strane po akvarijumu pa sam pomislio da imaju te fleke bas iz tog razloga.
Odmah da se ogradim, ne kazem da je tvoj akvarijum neuredan i zapusten, samo da sam ja na osnovu onakve slike na licu mesta pomislio da te fleke imaju iz tog razloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ticho




Registrovan: 14 Dec 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2019 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno, mi imamo barbuse, neonke, muljare i kozice... Nije “umrtvljen”, ali ih preterano hranimo, deca ugrabe svaku priliku da ubace par listica, a nedavno nam je uginuo i jedan od muljara! Probacu sa preparatima koje ste naveli, nadam se da ce pomoci! Veliki pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupike - raznih boja muzjaci i zenke ... sonjastevin86 Tražnja 0 Sre Nov 17, 2021 5:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Broj ancistrusa u zajedničkom akvarijumu Slepi_Putnik Ribe 7 Sre Mar 25, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ancistrusa sa fotke Slepi_Putnik Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 11, 2019 5:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borba Ancistrusa njanja Ribe 6 Čet Feb 28, 2019 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Boja borca Skybuffalo Početak u akvaristici 3 Čet Dec 06, 2018 1:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License