Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nano akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Marko Kostolac




Registrovan: 17 Feb 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,treba mi pomoć u vezi nano akvarijuma. Šta mi je sve potrebno da bih uopšte krenuo u to i koje su cene svega što mi je potrebno. I da,nov sam i ne znam ništa Laughing (reč je o slatkovodnom nano akvarijumu)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 7:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Marko Kostolac ::
.... I da,nov sam i ne znam ništa ...


Ja takođe volim nano akvarijume, imam ih više .... ono što je za tebe kao početnika važno da znaš to je da
se bolje odlučiš za neke osrednje litraže (najmanje 50 - 60 L), ako ti okolnosti dozvoljavaju.
Lakše se održavaju takvi akvarijumi, manje su zahtevni što se tiče parametara vode, izbora riba itd.

Kod nano aq očas posla se promeni biohemijska ravnoteža, izbor riba je ograničen, a od opreme je
skoro sve potrebno pa kao da je malo veći.

Ako se ipak odlučiš za nano, prostudiraj forum o tome, dobro istraži o svemu i svačemu pre nego išta počneš,
bilo da je nano ili mega. Srećno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Marko Kostolac




Registrovan: 17 Feb 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2019 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj barem pošalji gde mogu da se uputim,koji forum,sajt.. Kaži mi za ovaj od 50l koliko mi novca treba? Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2019 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Marko Kostolac ::
Daj barem pošalji gde mogu da se uputim,koji forum,sajt.. Kaži mi za ovaj od 50l koliko mi novca treba? Hvala


Ovaj forum ti je dovoljan i ujedno najbolji, pročešljaj stare teme, tuđa iskustva u vezi svega i svačega,
a ima dosta toga da se nauči počevši od podloge ,cikliranja,filtracije .... pa do rasvete.

U principu je pravilo što veći to bolje iz mnogo razloga, ali opet ponavljam to je stvar okolnosti.
Pošto nemaš pojma o pojmu predlažem ti da potražiš akvarijum od nekog druga prijatelja, rodbine ....
ko ne želi više time da se bavi, ima i takvih, a za to vreme se dobro naoružaj znanjem na ovom forumu,
na youtube imaš tone materijala o tome šta , kako i zašto. Traži na KP-u ko prodaje polovne akvarijume
u Kostolcu i okolini.

Što se tiče cena to je relativna stvar koja zavisi od toga gde živiš, ima li konkurencije,zavisi od kvaliteta
kao i proizvođača, da li je novo ili polovno itd. Dakle ne zaleći u prvu radnju gde će ti preporučivati
sve i svašta samo da uvećaju pazar, već se dobro informiši o svemu, ovde ima dosta iskusnih akvarista
koji se mogu staviti na raspolaganje za predloge i savete. Znanje će ti pomoći da izbegneš mnoge
početničke greške, da ti poštedi živce i ostavi koji dinar više u notesu.

Nadam se da sam bar malo bio od pomoći. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Marko Kostolac




Registrovan: 17 Feb 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2019 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I te kako,hvala ti..veruj mi da ne spavam danima,po ceo dan gledam klipove i čitam..ako neko ima još neku ideju ili savet prihvatam sve..Aj zdravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2019 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od 3 do 5 holjada ti treba, računam pumpa, grajač, filter mase, biljke, ribe, stedljive sijalice. Ako se potrudiš možda možeš da sastaviš i za manje od 3 hiljade. Naravno uvek može više da se potroši za kvalitetniju ili izvikanu opremu. Polovne pumpe i grejače ne moj kupovati. To je potrošna roba a i na KP polovno je često skuplje nego novo. Ako ne veruješ pogledaj cene kod sponzora foruma.
Pošto pitaš koliko izadje... moj ti je savet da ideš na 90x30x30(ako imaš mesta) jer razlika u opremi će biti max 1000din a vizualna je ogromna, plus imaš više mesta za manervisanje.

Zasto je ova tema u delu na poklon? Otvori novu temu u delu za početnike a ovde zatrazi da ti neko da višak opreme, biljke, ribe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Marko Kostolac




Registrovan: 17 Feb 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2019 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala ti..imam mesta,napraviću nešto lepo,barem se nadam..hvala puno! I kažite mi još za zemlju,masu,kako se već zove,koja ide?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2019 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I tu postoje razne varijante i opcije. pošto kažeš da toliko gledaš i čitaš, verovatno si već i video. sve u svemu, nemoj se razočarati ako ti ne uspe iz prve, retko kome (nikom) uspe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2019 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto vidim da si iz kostolca,mozes da se javis u pm ako ti treba neka pomoc,mozda bih mogao uz neku kafu da ti objasnim kljucne stvari za pocetak.
Ne slazem se da trebas da uzmes tudj akvarijum,naprotiv u tome i jeste draz akvaristike u istrazivanju,upoznavanju,saznanju pa i u obnavljanju skolskog gradiva.Novac nije najbitniji,jer akvaristika je ljubav,ona se ne kupuje.
Pozdrav


Poslednji izmenio Malina dana Sub Okt 26, 2019 2:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License