Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Low tech biljni kozicnjak 50l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve perfektno, skolski odradjeno. Akvarijum ko bombona. Zivi svet ima da uziva Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 5:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 26, 2019 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodao sam jos jednu neonku, ovaj put krstenu aquael led snage 10w, koja daje isto lumena kao i 24w t5 HO. Tek sam sad video koliko je ustvari bilo mracno u akvarijumu i mislim da ce biljke bolje da rastu. Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad je stvarno lepše! Mnogo znači dobro svetlo!
Sviđa mi se raspored biljaka, ima potencijala da postane jedna mala, lepa kontrolisana džungla!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2019 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo je zasumilo. Biljkama vidno prija jace svetlo, jedino je stirogina nastavila sa propadanjem. Ali ce ubrzo biti zamenjena tepihom od parva kripte. Very Happy


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2019 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Majstorski! Prelepo, svaka čast. cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2019 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaista lepo urađeno, uvek se divim akvaristima koji imaju snažnu volju da dovedu stvar do perfekcije.
Filtracija je jako bitan faktor u celoj priči a ti si to odradio samo tako.

Večita dilema i borba svakog akvariste je da idealna postavka trajeeeeeeeee ,želim ti da uspeš u tome.
Svaka čast za rad i trud ! Bravo cestitka Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2019 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Objasnio si neke stvari, onako profesorski. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2019 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, trudim se. Nije jos perfektno, ali se nadam da ce biti za jedno mesec-dva. Very Happy Ono sto sam primetio kao posledicu nekoriscenja co2 i hemije je to da biljkama brze opadaju stari listovi i brze rastu novi, tj biljka se prirodno brze obnavlja. Sto nije bas tako dobra stvar u akvarijumu, jer se vrlo brzo nakupi otpada i potrebno je cesce cistiti akvarijum. A nije bas ni estetski lepo, kao kad je biljka svo vreme vitalna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2019 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2019 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto mi poznat ovaj HM 😀😀 super je cucnuo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="peconis"]
Ludwigia ::
Zbog toga se sad baskari kod kolege sa foruma u akvarijumu, gde je i pored algi bes preusmerio na kopanje po akvarijumu. Tako da ga ne mogu vise nikom preporuciti za biljne akvarijume, i izvinjavam se kolegi sto sad mora da ga trpi. Very Happy


Sa malim zakašnjenjem. Kolega prima izvinjenje i prihvata svakog novog nemirka. Ja bih ga preporučio za biljne akvarijume.
Veoma je vredan i aktivan. Neke naslage prljavštine koje su se videle na staklu ali centimetar u pesku, sve je počistio.
Uostalom, pogledajte i sami u jednom kratkom videu njegov način rada:

https://www.youtube.com/watch?v=t7lCb4VQKGc&t=10s

@peconis HVALA!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A evo i slika. Ovako je bilo celom dužinom akvarijuma.
Ovde je ostalo, jer je ipak dobra ribica, pa neće da rastura biljke:

Image

A posle stifodona:

Image

Ribica je vredna, atraktivna, lepa, aktivna i veoma korisna!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2019 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da mu je banja u novom akvarijumu. Very Happy

Kod mene se ekipa malo zamenila. Borarasi otisli kolegi sa foruma koji ima jato, kod mene doslo novo jato od 20 ruby tetri i 2 otocinklusa. Mislim da je sada akvarijum "konacan", sto se tice biljnih i zivotnjskih vrsta.

Ruby tetra je vrlo mala tetra, max duzine 2cm i zanimljivog temperamenta. Pocele da su boje, ail koliko sam uspeo da vidim ledja bi trebalo da im postanu potpuno ruzicasta. Kada se priviknu i opuste, kao mali ciklidi se ponasaju, jurnjava po celom akvarijumu.

Za sada 32 stanovnika i kolonija kozica. Puno ih ima, ali nije guzva jer su sve vrste minijaturne. Cool

Kozice se mnoze kao lude, posle pete generacije sam prestao da ih brojim. Nadam se da ce tetre malo da smire populaciju. Ono sto sam primetio je da sakura kozice, ukoliko se ne vrsi stroga selekcija, posle 5 - 10 generacija izgube 50% obojenosti i sve vise se radja providno zelenih, da ne kazem "divljih" varijiteta ove kozice.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 4 kom. ovih Ruby tetri, već neko vreme, ali dve su i dalje tako slabo obojene kao i tvoje. Promeniću im malo ishranu, pa da vidim da li će im to pomoći.
Inače, sve pohvale za akvarijum. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 05, 2019 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu lepo da docaram fotoaparatom boju, jer kad pustim u fotografiju te crvene nijanse, ceo akvarijum bude crven i tek se onda ne primeti. Probacu negde da ih uhvatim u kontrastu, da se lepse vidi boja. Vecina riba je providno roze boje, ali se polako farbaju. Hranim ih zamrznutim ciklopsom i spirulinom. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe i biljni akvarijum djilepfc1970 Ribe 2 Sre Okt 07, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License