Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijumska kugla pukla sama od sebe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
milicica97




Registrovan: 08 Feb 2019
Poruke: 1
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2019 3:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, imam kuglu od 7 litara vec neko vreme, medjutim danas se iz cista mira cuo prasak i posle par minuta sam primetila da je naprsla na dnu.
Sta se desilo?
Znam da je verovatno u pitanju pritisak, za podlogu imam malo krupnije kamenje, da li je mozda to problem?
Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2019 3:36 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2019 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje je od kakvog stakla i koje debljine su te kugle pravljene..vidjao sam neke koje na udarac noktom zvuce kao da su od plastike...o debljini i da ne govorim. Baci tu kuglu i uzmi pravi akvarijum..😊...biljni..😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2019 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kugla je mnogima simpatična, ali ništa bez ravne površine (kao što je rečeno u prethodnoj poruci).
Što se tiče tereta krupnog kamena mnogi akvaristi nikad ne stavljaju težak kamen
na staklo već stave najtanji stiropol (2mm) koji se naravno ne vidi, a potom kamenje
to naročito važi za akvarijume sa ciklidima gde ide dosta kamena, dok neki najpre
stave sloj sitnog peska (cca 5cm) pa zatim težak kamen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2019 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ravna površina je strukturalno jača od sferične... smeh

Mislim da bi taj kamen trebalo da ima više stotina kilograma da bi zbog njegove težine puklo dno kugle. Ako negreši dno ima nekih 1cm?

Na čemu je kugla stajala i da li je bilo nekoga u kući kad je kugla pukla?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2019 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj moju temu za nano akvarijum..ista prica, samo je pukla kugla od 10L, nicim izazvana, bez ikakvog kamenja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milicica97




Registrovan: 08 Feb 2019
Poruke: 1
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2019 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste, dno je oko 1 cm, stajao je direkt na stolu, mozda je to problem?
ja sam bila odmah pored kad je pukao, nije se skroz raspao, naprslo je dno, kao da je od pritiska, sto je nelogicno...
Hvala svima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kugla Futurebreeder Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 14, 2018 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka oldwolf kugla 1l oldwolf Akvarijumi 10 Pon Maj 28, 2018 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kugla Lenji Lisac Akvarijumi 13 Sub Mar 26, 2016 8:19 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Akvarijumska pozadina No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Apr 30, 2015 7:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumska voda novi sad/novi akvar... Sergej Početak u akvaristici 3 Čet Dec 25, 2014 12:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License