Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 2000L FOWLR morski akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2019 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bratee kako je ovo mocno Very Happy
Jesu li to dve razlicite rasvete na dve strane? Leva strana mi deluje zuckasto, a desna plava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2019 2:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 22, 2019 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu, ne pitaj nista Very Happy
Imam sa desne strane jedno kinesko svetlo (black box) koji stvarno lepo radi na ove meke korale i anemone. Pecurke mi se za mesec dana rasturile od 1 na 3-4 komada skoro svaka.

A desno neka obicna rama sa 2 neonke posto mi je dosadilo da je u mraku. Cisto da kamen dobije boju.
Cini mi se da kamen prvo dobije cijano pa onda nestane cijano i kamen posivi.

Skoro sva cijano mi je nestala, sazreo je i algae scrubber. Skinuo sam 350gr algi sa njega prekjuce posle nedelju i po dana rada.

Stigao je i skimer + wavemaker juce pa se dopunjava sump (morao sam ga izvuci napolje da ubacim skimer. Danas sve nazad u pogon pustam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 24, 2019 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo upgrade filtracije. Regal skimer Int 300

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 24, 2019 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2019 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je ovo čudo bre ... izvući će ti boju iz laminata, pločica ( šta god je ) Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2019 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haha plocice, plocice. Nema zezanja. Da je laminat sad bi morao vec da menjam pola stana. To bi bilo malo teze jer mi je tesko da pomerim sam akvarijum Very Happy

Skimer je totalno necujan. Nema apsolutno nikakav zvuk (cak ni pumpa). Za sad sam zadovoljan, videt cemo vremenom. Mogu da preporucim reefoctopus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2019 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam našao u postovima, a zanima me kako si rešio overflow?
Možeš da uslikaš celo rešenje filtracije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2019 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko da ce moze videti ako uslikam jer je u cosku i puno vode ali u principu ima jedna pregrada u cosku preko koje se preliva voda u overflow.
Jedna cev je niza (~15cm) ispod povrsine a druga visa par milimetra iznad povrisine (to je sigurnostna cev).

Na glavnoj cevi je ventil za stelovanje odlivanja (plus stelovanje preko pumpi) da bi bilo necujno a pomocna cev je slobodna za odlivanje.

Gledano od gore i od napred. Pregrada je otprilike visine vise cevi.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2019 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odličan akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2019 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast za skimer, stvarno je lep
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2019 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E tooo Smile Imaš tzv Herbie overflow. Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2019 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stiglo svetlo... Sad to izleda ovako. Isplatilo se cekanje.
3x200w s tim da ih vozim na nekih ~40% i sasvim je dovoljno.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2019 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je to,sad samo ubacuj sto vece komade soft i jednostavnih lps korala ispod rasvete .
Videces kako ce da se sve razraste i kako ce fenomenalno da izgleda uz minimalan trud i sto manje muka oko odrzavanja parametara u normali.Postojao je jedan slican tvom akvarijumu na komsijskom forumu,svojevremeno je izgledao fenomenalno sa soft koralima +40cm u precniku i monstruoznim tangovima,nisam ga dugo video,ne verujem da je u funkciji,ali se nadam da ce ovo ici na tu varijantu.
Jos jednom sve pohvale i puna podrska u grandioznom poduhvatu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2019 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. Ideja je sto manje merenja i sto vise uzivanja. Da ne oduzima preterano vremena inace nema smisla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2019 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrhunski i prelepo odradjeno, svaka cast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License