Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oteceno oko Gupi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
KeozKeoz




Registrovan: 25 Feb 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2019 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!
Danas sam primetio da je jednoj zenki gupik oteceno oko , pa me interesuje da li je neka bolest ili je to mozda od udarca?
Pocetnik sam , akvarijum je star oko mesec i po , 42lit
U akvarijumu je hang on filter atman hf300 , sa sera mini siporaxom , bio sundjerom i vatom
Imam 1 ancistrusa , 4 coridoras pande , 4 muzjaka gupi i 8 zenki gupi
Jednom nedeljno menjam 1/3 vode
Akvarijum je delimicno ubiljen (5 biljaka)
http://prntscr.com/mq0r6v
http://prntscr.com/mq0rjd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2019 10:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

KeozKeoz




Registrovan: 25 Feb 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2019 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2019 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo sam dosao da postavim isto pitanje, primetio sam danas isto kod jedne gupi. Nazalost niko ovde nije odgovorio, ne nam sta da radim...

Vidim da je proslo neko vreme od teme, sta se na kraj udesilo sa njom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2019 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojsa92 ::
Upravo sam dosao da postavim isto pitanje, primetio sam danas isto kod jedne gupi. Nazalost niko ovde nije odgovorio, ne nam sta da radim...

Vidim da je proslo neko vreme od teme, sta se na kraj udesilo sa njom?


Zaboravio sam da napomenem da je gupi zivahna, jedno oko je u pitanju, nije naduven stomak, i jede lepo sada, sta da radim? Molim vas za savet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2019 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Previse riba u malom akvarijumu sa premalom filtracijom.Gubike su prirodno slabe, naorocito ako imas i meku vodu, dodaj na to losu vodu, opadne imunitet, i ribice se zaraze bakterijama i parazitima.

Takav akvarijum nije za vise od tri gupike.Ostalo ostavis njima na volju da uvecaju broj kad ocene da uslovi odgovaraju.

Anticutrus je prevelika svinja za njega.
Mozes da probas lecenje lekovima opste namene ali mislim da ti je prece da regulises stanje vode.Jacom filtracijom nego sto je potrebna tvom akvarijumu i manjim brojem riba od maksimalnog za isti i dodavanjem par jeftinih biljaka, smanjues glavobolju oko odrzavanja, bolesti, i kostanja.

.Moze da bude povreda ali ja ne bih rekao da je to u pitanju.

Ono sto mozes da uradis je ubacis jos koju biljku, povecas menjanje vode i poklanjanjem ribica smanjis njihov broj.Tvoj je akvarijum, radi kako zelis ali po meni nije za vise od 4-5 gupika neki nerita puz, ili kozice kao komunalci.

Iskusniji akvaristi ce posavetovati bolje ali eto da imas kakav takav odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2019 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj puno da se plašiš. Dešava se. Može biti da joj se oko oštetilo pri hvatanju, da je se uplašila u novoj sredini pa zakačila oko o nešto... postoji i bolest gde ribi nateknu oči a zatim ih izgubi ili oslepi al to kod tebe nije slučaj.
Ocekuj da će je druge ribe maltretirati.

Ako ti je samo jedna nova ribica bolesna, tj druge ne pokazuju nikakve znake bolesti, ili je leči u tegli, kanti, nekoj posudi ili je jednostavno baci. Akvarijum ne treba da trpi zbog jedne jedinke. Hemiju koristiš samo kad su sve zivotinje ugrožene ili je ceo sistem u opasnosti od kraha. Ti si i predator i bog u svom sistemu.

Za 40l mislim da to i nije neki broj riba. Na forumu često ljudi povoljno nude biljke. Moj ti je savet se ne ustručavaš, nego da ozeleniš akvarijum što više možeš. Isto nabavi od nekoga ili ricciu ili neku mahovinu pošto su one najbolja kombinacija sa živorotkama; pružaju zaštitu mladim ribama a ujedno služe kao jako dobar filter materijaj jer rapidno rastu.

Predpostavljam da su ti ancistrusa prodali kao algara. Istina je da ta riba jede jako mali broj algi. Potrebo joj je drvo za zdrav život i povremeno hranjenje povrćem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam sinoc odvojio ovu gupi u drugi akvarijum, i sada kada bolje vidim, stvarno nije oteceneo, samo je zamagljeno, kao da ima tanak mutan sloj preko oka, ne znam sta da radim, da li ipak da je vratim kod ovih? Zao mi je da bude u drugom akvarijumu ako nije nista strasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, cini mi se da je zamucenost oka mnogo manja u odnosu na juce, jedva se primecuje sada? Sta to moze biti? Da se juce malo cusnula negde pa sada prolazi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License