Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bele tacke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zeki972
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2010
Poruke: 176
Lokacija: Sisak

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak ::
Ne mora da znaci da je ichtio. Ako si na vreme spazio bolest moze povecanje temperature na 28 C i dodavanje soli na 10l- 1 supena kasika soli i naravno FMC. Sera zapravo nece puno pomoci jer ako imas ichtio treba gomilu Serinih preparata da bi to uspesno izlecio dok FMC resava problem u kratkom vremenu.
Ako su jako sitne fine bele tackice 0.3mm na kozi i na perajima je Odinium, svetlo bele tacke 0.4-1.5mm isto ima na telu i na parajima je Ichtyo. A moze i da bude da se radi o nekim bakterijumskim infekcijama koji napadaju kozu.


slažem se s deakom. ako ne ideš s lijekovima, treba samo povisiti temperaturu, čak i do 29C, a ako ide s lijekovima iz iskustva preporučam JBL-ov Punktol, u vrlo kratkom roku riješi parazita...
iako ne znam da tu sol može puno pomoći, pogotovo nekim ribicama koje imaš
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 5:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2 kasike na 100 l je mnogo manja koncentracija nego 1 na 10l, stoga sam mislio da nece skoditi koridorasima s'obzirom da je mala koncentracija. hvala na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deak, a ne sluzi li so za regeneraciju sluzi po kozi ribe? Citao sam o tome na drugom forumu odavno i da kad se ta sluz smanji ribe tad postaju ranjive na bakterije i da im so pomaze pri regeneraciji koze tj. sluzi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovako da sastavim oko soli sta se zapravo desava.

Malo soli (0,1%-0,3%,to jest 1-3g/litar):
ova procedura je preko vise dana da tako stoji akvariumu bez promene vode. Sluzi za uklanjanje pocetne gljivicnih oboljenja i jednocelijskih bakteriuma na kozi ribice. Ovom procedurom u vodi oko ribica smanjujemo preterano namnozene gljivice ili bakteriume koji jako pomazu ribicama kojima je slabiji imunitet jer ne treba tolko da se brani.

Vecom kolicinom soli ribica skroz gubi sluz na sebi i ako voda nije sterilna svoju ribicu postavljamo na svedski sto bolestima. Tako da kad tretiramo akvarium sa vise soli ondak treba duze vreme da ostane so u vodi al posle dosta sveze vode moramo da dodamo tj da promenimo.

Neke ribice bas ne podnose so ili gubljenje sluzi im omogucava da ostanu bez ikakve odbrane protiv bolesti.

Nadam se da sam svima odgovorio u vezi soli Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Deak , jasno mi je. Chicaan rece u nekom od prethodnih postova da se ribice ne hrane dok traje tretman FMC om, znaci danas i sutra nema hrane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iiskreno receno ja ih hranim i za vreme tretmana FMC-om, za sad nisam primetio problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali kako sam ja onda procitao na puno mesta da so regenerise sluz na ribici ako nije uopste tako nego suprotno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Botia i dva Ramireza RIP.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci tretman nije uspeo? Umrli zbog bolesti ili?
Saucesce Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prepisano sa jednog domaceg sajta. Sad sam tek video jbg.

"Jedna od stvari na koju su ostljive (botie) je i parazit Ichtyophtyriys . Ukoliko primetite male bele tackice na perajima i telu riba odmah upotrebite lek koji suzbija ove male napasnike ali budite oprezni. Ove ribe preko koze veoma lako iz spoljasnje sredine –vode , usvajaju u njoj rastvorene hemijske materije .Shodno tome prilikom lečenja se uvek savetuje upotrebljavati polovinu propisane doze. Ovaj savet treba slediti pri tretiranju svih riba bez krljusti kao i velikog broja riba iz porodice tetri. Odsustvo krljusti uslovljava i osetljivost na so te istu nije pozeljnio dodavati u akvarijum u kome obitavaju takve ribe .Prilikom lecenja upotreba soli je takodje isključena. Ukoliko pristupite lečenju kuhinskom solju stavljate se na stranu parazita i omogućavate mu da mnogo lakše ubije vasu ribu."
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Okt 06, 2010 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rekao zbog bolesti, i druga makrakanta je blizu kraja , trenutno je u karantinskom aq. ostale ribice su ok ukljucujuci i dve botie loachate. Videcemo kako ce se situacija dalje odvijati danas sam zavrsio tretman sa FMC om, prateci uputstvo na samom leku ali i koristeci savete koje sam ovde dobio. Videcemo.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i druga botia ode, ostale ribice su dobro i tackice se povlace, kada treba da zamenim vodu, mislim koliko vremena da prodje od aplikacije leka FMC i kada bih mogao da ubacim neke ribice, da li da cekam da skroz nestanu tackice ili mogu odmah..... ili ... aj mi vi pomozite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da ne postavljam novu temu meni fosilis ima bele tacke samo velike ima nekih 4-5 tacki i to ima vec 7 dana mislio sam da je normalno jer ni jedna riba nema te tacke sem njega ,ponasa se isto normalno uzima hranu jel to isto neka bolest ili ????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
proivcek
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2010
Poruke: 23
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam isti problem ,na mojim gupijima se pojavile bijele tackice(u predjelu ledja ) ,isto tako na barbusu s tim sto je on skroz poblijedio .... sta da radim ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradis isto sto i Kaplarm, samo sledi uputstva koje je dao Deak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tacke ICH........ srki.acs Bolest 11 Pet Jun 14, 2019 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bele mrlje na staklu tam Početak u akvaristici 9 Čet Mar 22, 2018 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License