Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 70 litara pocetak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja lično bih taj panj okrenuo tako da mu vrh bude u gornjem uglu kod filtera, pa da se spušta ka sredini, a u podnožju nabacao kamenčiće da naprave prelaz sa panja do podloge. Mikrosorum nije preveliki i neće smetati ribama, ne brini, čak će im biti korisno mesto za skrivanje. Da, za lepak nisam napisao da je najbolji u gelu, običan je nezgodniji, sklizne sa drveta. Gel se lako kontroliše, ostaje baš tu gde si ga naneo. PAZI PRSTE!!! Smile koristi rukavice, sigurno ćeš da se zalepiš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 3:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da, i tu nanu bih stavio na taj panjic.Ali opet, samo gledaj sta prija tvom oku. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam znao da nana moze bez podloge da se razvija. Ako je tako onda bi je zakacio negde za panj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2019 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze ona (njen rizom) i ne bi smeli da budu prekiveni peskom.I sto kaze kolega pazi Prste. Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Evo malog update. Ubaceno 10 neonki vec 3 dana sve ok, razigrane su i krecu se u jatu. Tako da se nadam da je cikliran akvarijum. Voda je perfektno bistra. Danas idem u kupovinu jos 10 neonki i 5-6 corydoras pandi i 2 komada skalara. I to je to.
Nazalost ovde u Valjevu nema nigde nerita puzeva.
Sta bi mogao za ciscenje algi da kupim umesto puzeva.
Evo slike trenutnog stanja


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ti je dva skalara previse (kad su stariji mogu biti poveliki), kad im je tesno mogu da budu agresivni, postoji mala sansa i da jedu neonke .Ako ga bas zelis mozda je sigurnije da uzmes jednog.



Recimo mogao umesto skalara da uzmes Trigoahster leri ili da sacekas malo pa da stavis par apistograma, borca, Ili 1 muzjaka + dve zenke gupija ili isto takav odnos molija ili platika (imas razlicite sare tako da neces oskudevati u boji).Moli jedu i alge.Mislim da ti je bilo sta to sigurnije na duge staze.

Preporucio bih ti i da sacekas par dana jos pre ubacivanja.Da se stabilizuju ove koje si vec ubacio, da ne bi bilo skokova losih cestica u vodi.Za algari ti nece pomoci puno algari, neki su lepi, i zanimljivi ali oni vise poliraju akvarijum nego sto mogu da rese stvarni problem sa algama, a on se nece javiti kad se akvarijum balansira, sazreli, ne preteruje u broju ribica i hranjenju.


Ako zelis dobri algari su otocinclusi (koji su malo kljakavi), molike, amano kozice, obicne kozice, anticitrusi (njega ne bih stavljao).Amazonci nisu losi a lepi su, narastu veliki i daju zanimljivost akvarijumu.Ne bih uzimao vise od jednog.

U svakom slucaju, tvoj je akvarijum, ti radis sta hoces, ali sto vec broj riba, bolja filtracija je potrebne, cesce ciscenje...

Verovatno si zauzet covek i mislim da je bolje da pocnes polako sto se tice broja riba, da smanjis odrzavanje i glavobolje na minimumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace ova cubica mahovine je bas slatka. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uopšte ti nije pametno da nakon tri dana od kad si dodao 10 neonki dodaš bilo šta a tek ne 17-18 riba, to ti je siguran korak u probleme. Dodati 18 riba u jednom danu nije pametno ni da je u pitanju stabilan sistem te veličine a ne u sveže cikliran akvarijum. Sačekaj još i postepeno dodaj a ne odjednom.
I kolega je u pravu za skalare, velike su to ribe za taj akvarijum. Takođe je u pravu za filtraciju, što više riba to bolja filtracija treba a pritom ti nemaš biljke u toj meri da mogu da pomognu filtraciju.
Konkretno taj filter nije za više od 15 riba, više od 20 ni u ludilu, koristio sam ga čak i dodao bolje filter materijale i jednostavno to nije dovoljno ako ne planiraš da se razbiješ od menjanja vode i održavanja.
Moj savet je da sačekaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U redu. Malo sam se i ja zaleteo sa ubacivanjem riba, vidim sve ok, voda kristalno cista, ribice vesele pa reko to je to. Sacekacu sa ribicama jos neko vreme taman da napravim lepu kombinaciju. Mozda ostanem samo sa neonkama, videcu.
Uglavnom poslusacu savete vas iskusniji. U interesu mi je da to lepo izgleda i da naravno nema mnogo cimanja oko odrzavanja.
Hvala Vam puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma samo polako i strpljivo i kao sto kasez pravis kombinaciju kakvu zelis.Recimo kad sam uzimao borca, zaletim se i uzmem nekog obicnog.Dve nedelje kasnije prolazim pored radnje da kupim hranu, unutra borac u pet boja, bolji od mog dva puta. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 17, 2019 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.
Promenuo sam podlogu i zasadio neke biljke za pocetak. Voda je jos malo mutna od sadjenja biljaka.
Sa ribicama da kucnem u drvo sve ok. Nikakvih problema nije bilo.
Evo par slika pa recite mi da li nesto da menjam u vezi rasporeda sadjenja. U pozadini je ludwigia rubin i u sredisnjem delu oko panja je bacopa.
Image
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj jedini savet ti je da taj desni kamen približiš blago ulevo tipa 1-2cm samo da ga još malo odaljiš od stakla a onda panj gurneš skroz do njega udeno i onda levi kamen približiš panju, delovaće kompaktnije jer ovako sve malo izgleda razbacano. Panj ima da postane glavna tačka koja se vidi pa će filter manje da se primećuje i kamenje će da bude zajedno uz panj pa neće da stvara distrakciju kao sad da moraš da gledaš levo, desno i centar da bi video svu dekoraciju. Ne znam da li me razumeš. Uglavnom to je sve na tebi jer je tvoj akvarijum samo ti dajem savet kako ja mislim da bi lepše izgledalo jer bi dekoracija postala celina na koju bi fokusirao pogled a onda bi se i filter manje primećivao.

Što se tiče biljaka dobro si zasadio a bakopu možeš i skroz uz staklo u zadnjem planu da zasadiš slobodno jer raste baš visoko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da razumeo sam te. Slazem se sa tobom i poslusacu tvoj savet. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License