Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Odiseja u akvarijumu... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2019 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima ponovo. Damama sa foruma ujedno da cestitam i 8 Mart Smile Smile

U medjuvremenu sam dobio posao u inostranstvu koji sam i ocekivao te stoga u startu nisam stavljao vise biljne mase da bih mogao jednom ili dva puta mesecno (koliko sada dolazim) da
sredim i uredim biljnu masu a ako ustreba da zena moze da uskoci. Tako sam i dozirao sada prehranu. U medjuvremenu sam ubacio malo jato bozmana i tirkiza (ista familija samo druga
boja), njih 12 komada i nekih 10 furkata. Pojacao sam sijamce i otocinkluse i sada ih imam po 5. Opet sa namerom da ne preterujem sa zivotinjskim svetom, bozmani umeju dobrano da
porastu a meni treba akvarijum ciji parametri nece brzo da se menjaju. Koze su bas porasle ali se vise kriju jer su Bozmani uvek gladni Smile

Od bilja sam dodao tropikinu rotalu walichii, i HC Vietnam koji polako ali sigurno napreduju. Rubin mi je dobio prelepu boju, Althernatera mini takodje, formirala je i prelep zbun.
Prosao sam smenu pocetnih algi ali uz pomoc algexita i UV lampe nista nije buknulo u velikoj kolicini.

Sto se tice cene kontrolera sa sondama on je u kompletu sa jednim powerbarom i displejem cca 800 eur. Sa svom ostalom opremom cifra je oko 1400 eur. Uskoro planiram da napravim
promenu na rasveti u prednjem planu kako bih dobio bolje rezultate na micranthemumu i da bi mi blyxa malo zivnula (mada znam da njoj treba vremena da polako ponovo krene.

Evo i jedne aktuelne slike, slika je dnevna te stoga malo jace svetlo, predvece izgleda mnogo bolje. Toliko od mene za sada, sledeci put kuckam sa novim update-om...


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2019 12:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2019 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo ti je ovo...
Ali, malo skupo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2019 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deo mi je ostao od morske na koju jednog dana planiram da se vratim i za koju ce mi ovo opet trebati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve pohvale za projekat! Stim sto se ne bih slozio sa kolegama da je ovde cena problem....za vecinu akvarista cena nekako na kraju nikada ne bude problem:) Ali za ovakav projekat treba imati prostora , zauzmes dve ili tri prostorije u najmanju ruku, od toga jedno kupatilo, ako i nije taj slucaj onda moras da renoviras neki deo stana i da izvedes sve prikljucke. E tu vec pocinje da se javlja ekonomsko-drustveno-porodicni moment....

Elem, svaka cast, obozavam High Teck projekte gde covek moze nesto novo da nauci!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License