Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozicnjak - 25l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 3:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo ljudi, planiram da pravim akvarijum za kozice dimenzija 25x25x40 (d,s,v). Imam jos jedan akvarijum sa strane vec godinama od 200 litara gde gajim ribe tako da je ovo nesto novo za mene pa mi je potrebno par saveta. Dakle, sta mislite o dimenzijama akvarijuma, sta od opreme preporucujete, kakvu podlogu, koju rasvetu, koje biljke. Gledao sam fabricke akvarijume tipa aquael za kozice sto je najjeftinija varijanta oko 8000 za ovo sto ja planiram. Pitanje je isplatili se to kupovati ili moze jeftinije da se prodje ako sam sve biram. Hvala unapred na pomoci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 3:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 8:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vladimir95 ::
..... Gledao sam fabricke akvarijume tipa aquael za kozice sto je najjeftinija varijanta oko 8000 za ovo sto ja planiram. Pitanje je isplatili se to kupovati ili moze jeftinije da se prodje ako sam sve biram. Hvala unapred na pomoci Smile


Lično ne preporučujem fabričke aq. osim juwel 180 i tog tipa, inače za tako male litraže je besmisleno
baciti 8000 din, za te novce možeš opremiti 2 takva kozičnjaka sa svom opremom. POz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od opreme: sundjer filter i grejac. Neki lep panj i zakacene na njega mahovine po izboru. Podloga obican pesak. Osvetljenje jedna stedna sijalica. Mislim da se kozice ne bi zalile... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A uzmes mahovine razlicite tekstur.Bas bi bilo super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2019 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo vreme doslo odeš na Gradac i pokupiš pesak. Sitniji je crvenkast uglavnom izgleda ok. Samo ga opereš pa prokuvaš ili ispečes u rerni. Posle Degurića možeš naći lepe parčiće sige što je reka izbacila. Drvo nikada nisam našao neko valjano, zanimljivo.
Neki mali hangon i grejač od opreme. Ako možeš da dodaš 5cm na širini bilo bi super da mu napraviš filter. Ružno je kad se vide grejač i pumpa. Svetlo 2xt5 8w, jeftino armature mogu da se nađu na netu (te što prodaju po gradu imaju neopravdanu cenu a ništa bolje nisu) ili 2 neke stedljive sijalice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2019 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovorima, dvoumim se jos izmedju hang on filtera i sundjer filtera, uzeo bih hang on ali me brine da ne uvuce male kozice kroz resetke, sta vi predlazete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2019 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pre za sundjer filter, ali ako uzimas hang on, na usisnu cev stavis malo sundjera pa nece usisati kozice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2019 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, ipak cu sundjer filter jer realno nema tu sta mnogo da se prlja a i mali je akvarijum tako da eto. Narucen akvarijum dimenzija 30x25x40 (d,s,v), takodje i polica tjs nocni ormaric.
Imam jos dilemu za podlogu, koliko mi kilograma treba podloge na dance 30x25?
Sto se rasvete tice, uzecu neku armaturu ili ono svetlo na stipaljku sto se kaci za staklo akvarijuma. Video sam u akvarijum centru 7w za oko 1000 dinara, nadam se da je to ok
Grejac necu ni uzimati, toplo je svakako u kuci uvek tako da nece biti velikih varijacija.
Koje biljke preporucujete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2019 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos jedno pitanje oko puzeva, amazonce i malezijce planiram sa kozicama, oni ne prave problem za biljke i kozice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2019 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Amazanci su previse za tu litrazu, prljaju previse i veliki su. Malezijci su sasvim dovoljni, barske ces ubaciti sa biljkama u to budi siguran, ramshorn su meni prelepi od tih manjih.
Na 40 visinu mozes neke mahovine, kozice obozavaju mahovine. Mozes i nane na drvo neko ili kamen, ja ne bih zatrpavala toliki akvarijum biljkama. Par nekih lepo odabranih lepo ce cucnuti. Mozes i neke "trave" da ubacis tipa eleocaris mini, ali oko toga ima puno posla zbog sisanja itd, ali ih kozive takodje obozavaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2019 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda cu samo malezijce i to je to. Potrudicu se da sto vise ubiljim akvarijum posto znam da je to i poenta kozicnjaka. Kao sto si rekla izbegavacu pretepavanje tako da cu nekom manjom granom i kamenjem da popunim akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update:

Stigao akvarijum, dimenzije 40x25x30, staklo 4mm
Filter sobo wp 606, s’tim sto ce na cev gde se uvlaci voda ici sundjer filter (busan po sredini pa navucen na cev)
Podloga je kvarcni pesak crne boje
Osvetljenje ce biti led sijalica 6000k od 10ak vati
Grejac necu ubacivati jer je uvek toplo, tacnije sobna temperatura.
To bi bilo to za sada, stize mi sutra pesak pa cim sve pokrenem stizu slike. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2019 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da vidite kako izgleda pocetak:


Image

Na kraju izbacen hang-on filter zbog raznih problema i ubacen filter sundjer Rolling Eyes
Ubacen crni kvarcni pesak, stavljena crna pozadina, ubacena 3 dragon stone kamena, redmoor wood i to je to za sada.
Sto se rasvete tice uskoro ce biti montirana da stoji tacno iznad akvarijuma. Planiram da vezem ricciu za grane i kamen kao i jos po neku biljku.
Scape cu tek da pravim, trenutno je potopljen panj i pritisnut kamenjem da bi se natopio vodom posto nije prokuvavan. Za sada pusta boju pa cu ga verovatno jednom prokuvati..

Voleo bih da cujem neke predloge i utiske kako vam se cini pocetak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2019 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može to lepo da se skocka. Šteta za hang-on jer mi se čini da ovaj sunđer filter zauzima previše mesta ali šta je tu je. Možda da ga premestiš na drugu stranu da bude iza panja i kamenja?
Kamenje i panj mi se sviđaju koliko mogu da vidim tako da samo da to namestiš kako si planirao kad panj potone (isprobaj dosta kombinacija dok ne nađeš najbolju) i približiš svetlo i mislim da će lepo da izgleda.
Kad namestiš skejp onda otprilike gledaj koje ćeš biljke pored Ricie a ima sasvim dovoljno low light opcija za akvarijum te veličine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2019 2:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se al’ sta je tu je, sa druge strane je mirna glava jer bar ne moze da poplavi. Pa verovtno cu tako nesto smisliti, jos nista nisam namestao, cekam rasvetu pa cu onda scape pa biljke...
Ma da, nesto ce se smisliti, sto se biljaka tice potrudicu se da napunim sto je vise moguce zbog kozica a da ne bude pretrpano Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kozicnjak - 25l Vladimir95 Početak u akvaristici 1 Sre Mar 06, 2019 9:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low tech biljni kozicnjak 50l peconis Akvarijumi 36 Ned Dec 16, 2018 1:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Buduci kozicnjak garda011 Akvarijumi 11 Sre Nov 23, 2016 10:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo kozicnjak 25l aldyn Akvarijumi 1 Pon Maj 30, 2016 1:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj kozicnjak 23L dzonib Akvarijumi 19 Sre Jan 27, 2016 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License