Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Preporucite mi biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima, zelim da ukrasim akvarium biljkama, akvarijum ima oko 30l, filter sa sundjerom, grejac, i cuvam gupike, za sada samo 3, planiram da dodam cistaca i naravno jos malo gupika. Zelim da imam neku travu u cosku pozadi desno, i mozda nesto napred, ili na podu, da se ne sadi. Sta mi preporucujete?

Video sam da se riccia ne sadi (?) a to bi mi bilo lepo, jos bi i bebice mogle da se kriju, i mozda neka anubia sa vecim listovima pozadi?

Narucicu sa sajta rainforest, tako da znate da imaju velik izbor i ne bi bilo lose da npr vasa preporuka i pozeljno utice na vodu i njen kvalitet Smile

Hvala na predlozima unapred

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 4:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi napred Monosolenium tenerum na kamnu ili mahovinu na mrezu da zalepis i da pustis da se razraste.A u cosak mikrosorum, mislim da ce lepse da ti popuni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A mzoda bi ti bilo lepo da zalepis mahovinu za dvorac na nekim mestima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skybuffalo ::
Mogao bi napred Monosolenium tenerum na kamnu ili mahovinu na mrezu da zalepis i da pustis da se razraste.A u cosak mikrosorum, mislim da ce lepse da ti popuni.


Skybuffalo ::
A mzoda bi ti bilo lepo da zalepis mahovinu za dvorac na nekim mestima.


Hvala na predlozima, pogledao sam Monosolenium tenerum i to je otprilike ono sto bih i ja voleo, reci mi samo jel se ne sadi? Samo se zakaci? Do sada sam imao samo plutajucu travu pa nisam upucen u ostalu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne sadi se.Uzmes je, stavis na kamen, ili pricvrstis mrezicom od kivija i pustis da raste.A dobra je i za prezivljavanje mladih gupija i kozica jer mogu da se sakriju tu.
A imas i gotovo (u kategoriji biljke na kamenu), nije puno skuplje a dobijes i kamen i sve pricvrsceno samo spustis u akvarijum.

A mikrosorum ce mislim da lepse ti stoji od anubije uz tenerum ali to je vec stvar ukusa i kako zelis da ti izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavis na kamen i obavijes koncem za sivenje, zaboravih gore da dopunim recenicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skybuffalo ::
Ne sadi se.Uzmes je, stavis na kamen, ili pricvrstis mrezicom od kivija i pustis da raste.A dobra je i za prezivljavanje mladih gupija i kozica jer mogu da se sakriju tu.
A imas i gotovo (u kategoriji biljke na kamenu), nije puno skuplje a dobijes i kamen i sve pricvrsceno samo spustis u akvarijum.

A mikrosorum ce mislim da lepse ti stoji od anubije uz tenerum ali to je vec stvar ukusa i kako zelis da ti izgleda.


Skybuffalo ::
Stavis na kamen i obavijes koncem za sivenje, zaboravih gore da dopunim recenicu.


Hvala puno na savetu Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moze neko da mi potvrdi da se Anubias barteri var nana se sadi?

Bas mi se svidja kako izgleda, i koliko moze da naraste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne sadi se, vezuje se za kamen ili neko drvce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam ::
Ne sadi se, vezuje se za kamen ili neko drvce.


Hvala

Jel moze neko da mi kaze da li je pozeljno koristiti Easy Life ProFit? Da li stvarno povoljno utice na biljke i sprecava njihovo truljenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da sam ti ne bih koristio Profito.ZA te biljke nije potrebno a mozes problem sa algama da napravis.Ako ti je jace svetlo stavi riciju iznad nane.Zato sto se na njoj lako stvore alge ako je svetlod irektno na njoj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da pogledaj Cladophora aegagropila.Zanimljiv je oblik i mozda ti se dopadne a takodje je kao ove ostale potpuno nepotrebno odrzavanje osim sto moras ponekad je okrenes da bi zadrzalo okrugli oblike (struja u akvarijumu moze da je spljosti).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi da stavis grejac skroz u cosak odmah do filtera. Tako bi se lakse sakrila tehnika a i video bi se jedan deo pozadine. Ispred grejaca i filtera da ih zamaskiras mogao bi da stavis neki lep panj ili kamenje na koji mozes da nakacis mahovinu, anubie, microsorum windelow. Ricia brzo raste a monosolenium je dosta krt pa se lako lomi. Meni drazi microsorum windelow i neka lepa mahovina. Obican microsorum pteropus bi ti zauzeo isuvise mesta. Za pocetak mozda bolje da izbegavas hemiju i ides sa slabijim svetlom da nemas problema sa algama. Srecno... Very Happy Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada narucujes ostale biljke mozes da uzmes i pistia stratiotes. Meni se ekstra pokazala alge skoro da i nemam otkad sam je ubacio. Mada ce ti mozda i easy carbo pomoci da ti lepo krene sa biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skybuffalo ::
Da sam ti ne bih koristio Profito.ZA te biljke nije potrebno a mozes problem sa algama da napravis.Ako ti je jace svetlo stavi riciju iznad nane.Zato sto se na njoj lako stvore alge ako je svetlod irektno na njoj.


Vazi, hvala na savetu. Uh moram da proverim koliko je jako svetlo, ali direktno bi bilo izlozeno, jer nemam plutajucu travu, a iskreno ne bih ponovo da je imam. Jedino da je stavim u cosak levo posto je tu na poklopcu od svetla kamenac pa je verovatno malo slabije tu

Skybuffalo ::
I da pogledaj Cladophora aegagropila.Zanimljiv je oblik i mozda ti se dopadne a takodje je kao ove ostale potpuno nepotrebno odrzavanje osim sto moras ponekad je okrenes da bi zadrzalo okrugli oblike (struja u akvarijumu moze da je spljosti).


Jaoj ova je bas zanimljiva, sad se razmisljam izmedju nje i ricije, koliko moze da raste, da li bi bebe mogle npr da se kriju tu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License