Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ljudska glupost Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas šetam sa ženom kroz jedan tržni centar i pored jednog pet šopa,
ja ne primećujem a žena mi čita: "AKCIJA amazonci sa slikom samo 550 dinara"!!!!

KAKVOM SLIKOM MAJKO MOJA?!?!?!?

Ljudi, možda ćemo sve da uradimo za profit, ali neke stvari moraju da imaju granicu,
ja prosto nisam mogao da verujem. Uostalom pogledajte sliku:

Image

Pa dal je moguće da su nalakirali amazonce, pa ih imamo tigraste, klovnove, ne vidi se sunđer bob...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 9:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde si ovo video?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I mene zanima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e posto ih ja imam oko 15 kom dajte ideju sta bi mogao sve da im nacrtam !?stvarno nekada ljutskoj gluposti nema kraja ovo je meni ruzno pa sta god ko mislio jadni puzevi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2019 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si. Ima na jutubu tutorijali kako se to radi, zašto dati 550din! S' obzirom da u ribe ubrizgavaju farbu, malo laka za nokte na pužu ne bi trebalo da te čudi. Šta je surovo a šta humano je dosta fleksibilno i zavisi poprilično od lokalinh tabua i količine profita koje sve strane transakcije imaju.

Ako ćemo o ljudskoj gluposti evo nešto da ti se život smuči:
Neopravdana surovost
Jedino što u vodu ne vraćam su babuška i cverglan. Šta ce ljudima som star 50-60 godina? Kad bi se sa kerom tako slikali, odma bi ih demonizovali i linčovali. Ali upecaš soma na mrežu i budeš heroj na naslovnoj strani novina: SLAVIŠA UHVATIO DUNAVSKOG PREDATORA...

Rešenje ovakvih i sličnih problema se nalazi u dovoljnom broju prikupljenih potpisa. Dok se to ne desi, ostaje ti samo se prekrstiš i produžiš dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2019 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i za sve da nema potraznje ne bi bilo ni ponude.Nikad ne krivim prodavca za ovakvo nesto u ovo vreme kad su sve informacije dostupne.Niko se ne informise pre odlaska u kupovinu.

Pre neki dan sam bio u radnji, zena kupuje 20 l akvarijum, pesak i cetri borca bez filtera.Prodavac kaze da uzme bar filter ako vec nece da ga poslusa da ne uzima cetiri borca.Ona kaze moja drugarica drzi u vazni za cvece tonom koji daje do znanja da ona misli da joj on pokusava uvaliti nesto.Covek slegne ramenima, ionako radi u malom trzistu, a racuni stizu.

Jednostavno dok ima dece koja hoce ovo bice i roditelja koji ce to kupiti,bice i plakali smo celu noc i bili smo tuzno, jutro osvanulo mi otisli za novu ribu (al se nismo setili da barem uradimo osnovno odrzavanje).A bice i onoga sto vi iskusniji akvaristi trpite godinama.Dodje, trazi savet, vi odvojite vreme, napisete nesto, on uradi po svome, napravi problem i vise se nikad ne pojavi na forumu.

Samo brzo i ludo i odmah a ovde ima ljudi koji cine cuda sa minimalnim ulaganjem i spremni su da pomognu i podele znanje da sa malo strpljenje imaju pocetnici nesto lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2019 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Ove skoljke kostaju citavo malo bogatstvo koliko sam uspeo da primetim,otisli su korak dalje od "pikaso amazonaca".
Kako god- besmisleno je i spada u kategoriju onih silikonskih korala koje su skoro poceli da prodaju onima koji bi hteli "hleba bez motike".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2019 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Apsolutno si u pravu. Besmislica je teška davati za te skoljke silne pare kao i način na koji ih izradjuju da podseća na školjku za potrebe kućnih ljubimaca. Terestijalne krabe se useljavaju u flase cepove konzerve. U sustini sve sto ima manji otvro od supljine unutra ce poslućiti njima za dom. Priča sa tim skoljkama uopste nije banalna jer su zbog izlovljavanja puževa i vadjenja skoljki te životinje ostale bez sklonista pa se traći neka alternativa. Dokle god im se larve razvijaju u moru bezbedni su od izumiranja. Medjutim i to neće jos dugo trajati.
Morski samci su u još većoj opasnosti. Daleko su pipljiviji po izboru skoljke mada to zavisi od vrste do vrste. Uglavnom preferiraju skoljke od odredjenih vrsta kroz svoj razvoj. Ne znam koliko si citao al za njih je to citav ritual. Proveravaju čak i tvrdoću skoljke tako sto je lupaju o svoju školjku. U akvarijumima su dosta "opusteniji". Kako je sve manje puževa a skoljke sve kraće traju zbog asidifikacije mora polako se traže rešenja za veštačim skoljkama. 3D stampanje je jedna od validnijih solucija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2019 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Gde si ovo video?

I negativna reklama je ipak reklama. Ne znam da li je u redu da kažem?
Ako neko od urednika da dozvolu, podeliću sa vama lokaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2019 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je tuga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2019 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u petak vidim ove oslikane puzeve, taman se zgadim propisno, kad udjose neka dvojica i posle premisljanja i biranja nekoliko riba, uzeli i ovog oslikanog puza. jos se ja pitam ko to kupuje, kad gle, posle 5 minuta dobijem i odgovor. kupuje neko, zato ih i ima.

jadna ona riba kojoj ubrizgavaju neonske boje nazvana canga ranga, bila bi 100 puta lepsa da je ne ulepsavaju. sreca pa su se bar stakleni somici (bicirisi) spasli ubrizgavanja boja, mada me ne bi cudilo da i njih nafarbaju onako gadno. i bele tetre su bile da se kupe nafarbane u neon plavo i roze i zeleno...i izgledale su mnogo gadno.

ali, sta da se radi, to se prodaje, voli narod sareno pa to ti je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2019 7:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam uzeo par canga rangi pre 6 meseci, posle 4 meseca izgubile su skroz onu sarenu boju i sad su normalne, detetu vise nisu zanimljive ali meni su super
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2019 7:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shocked Shocked Shocked Shocked


Poslednji izmenio Uros Kg dana Sre Mar 13, 2019 7:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2019 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg ::
ja sam uzeo par canga rangi pre 6 meseci, posle 4 meseca izgubile su skroz onu sarenu boju i sad su normalne

Loša je ta kineska farba, moraš da im obogaćuješ ishranu bojom za kolače Twisted Evil
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2019 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a, pre 20-ak godina farba bila bolja Very Happy kvalitetnija Very Happy moj drugar imao samo jednu cangu rangu, gore bila ubrizgana valjda drecavo roze, dole drecavo zelena, ili obrnuto bese, i boja ostala nista nije izbledela jedno 5-6 godina sigurno! ali bilo je precizno ubrizgano, linije su bile ravne, ne kao danas neravnomerne, musave i s tackicama okolo Very Happy bese to vreme za kvalitetnu boju i ravne linije i precizne tetovazere riba Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka glupost brzi Razno 1 Uto Feb 23, 2010 3:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljudska hrana Bojan Ishrana 13 Čet Jun 11, 2009 10:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License