Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Co2 molim iskusnije za preporuku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2019 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima zamolio bi iskusnije za savet koji regulator uzeti za bocu i zasto od ova dva prvi ili drugi. Hvala svima unapred.



Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2019 12:12 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2019 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo malo crno na manometru sa prve slike moze biti iglicasti ventil. On tinke neophodan,da bi mogao fino da podesis protok. Po meni,nema potrebe da kupujes skupe manometre..ja imam onak od 2000din i na njega nakacen iglicasti ventil. Sve radi kao podmazano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2019 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Ralke. Jos jedno pitanje samo koliki bi pritisak trebao biti postavljen na regulatoru za akvarijum. Nasao sam informacije da treba da bude izmedju 1-3 bara, pa me interesuje sta je najbolje ili na osnovu cega stelujemo taj pritisak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2019 3:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam Serin. Ako imas budzet za CO2 isplati se. Radi kao sat, jako precizan iglicasti ventil, nema "bezanja" gasa kroz manometarske navoje i sl. Jednostavno radi i znam da mi je mirna glava pored boce od 60 bara i da nema nikakvih oscilacija.

Radni pritisak je u proseku 1,5 bar, s tim sto difuzer opusteno radi i na 0,7. Ne treba samo nikako ici preko 2,5 a 3 je maks. dozvoljena vrednost za Serin.

Takodje vodi racuna da nabavis sivu bocu, jer samo ta je po standardu, sto se boje tice. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2019 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni je svaki manometar isti, hocu reci sluzi za istu svrhu, samo kod nekih ima vec iglicasti, negde moras sam da nabudzis, negde ima i brojac mehurova a negde ne, a sve to treba ako hoces da ti sve bude kako treba... Ja imam kineski manometar sa em ventilom, brojacem mehurova i iglicastim ventilom, sve u jednom, povezan na tajmer i radi odlicno, niti zavrcem bocu niti odvrcem sto kazu nit brige nit pameti Smile a kostao me je duplo manje nego serin... A sto se tice ovih gore ipak je to brend name a radi isto kao bilo koji drugi
zz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2019 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Vladom, ja nemam serin manonetar, iglicasti, em ventil, a radi odlicno vec vise od 6 meseci. Nema apsolutno nikakve razlike u odnosu na serin. Ako ti finansije nisu ptovlem slobodno pucaj na brendiranu opremu tog tipa, ali i za duplo manje para mozes dobiti isti kvalitet. Izbor je na tebi.

Sto se tice boce, ja imam crveno vatrospremovu, bitno je samo da je atestirana.

Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2019 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^ Mora da bude siva ako planiras da punis u Messeru. A Messer je daleko najprofesionalniji od svih i drzi se relevantnih evropskih standarda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2019 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Messer jeste najprofesionalniji, ali i CryoGas puni co2. Nema tu neke velike mudrolije i nauke, napuni se boca i to je to. Kao sto rekoh, sve je stvar izbora, ali u ovom slucaju skuplje resenje nije bolje. Za neke stvari to sigurno jeste, ali u ovom slucaju ne dobijes neku dodatnu vrednosti time sto platis duplo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2019 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pune razni. Ali poenta je u startu imati bocu koja ce biti prihvacena od svih, gde god ti posle isao. Ne kosta nista vise osim obazrivosti prilikom prve kupovine. Vredno je napomenuti nekome ko tek krece u CO2 da nece moci da puni u najvecoj punionici u Srbiji ako nema sivu bocu i naravno, atest koji vazi 10god. od utisnutog datuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2019 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Al su vama u Beogradu napumpali i glave i cene Very Happy bez uvrede ali bocu moze da vam napuni i prijatelj auto limar samo ako hoce Smile Smile ja moju bocu punim sam posto u garazi imam veliku od 25kg samo pretocim u malu, a velika moze biti i na tufnice, pune je gde hoces samo ako platis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2019 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima inace uzeo sam serin regulator serinu bocu od 0,5 meni dovoljnu jer radi 8 sati dnevno 1 mehuric u sekundi. Sad imam neke nedoumice uzeo sam ovakav elektro ventil i sa obe strane je izlaz za crevo da li postoji mogucnosti da on bude direktno povezan na regulatoru. Nasao sam na jednom sajtu imaju svakojakih spojnica ali ne znam koji bi treboao da uzmem i da li je to uopste izvodljivo.

Elektroventil

Image

Ovako da izgleda

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2019 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradio si pravu stvar i bices miran mnogo godina sa Serom koja ce da ti radi precizno kao prvog dana. Flasa od 0,5l ce isto da te sluzi, mada je manja. Lako se dokupi druga ako ima potrebe. Kod mene boca od 5l traje malo vise od godinu dana, CO2 ide 24h, ali ne idem iznad tamnozelene na drop chekeru, pa je i potrosnja CO2 manja.

Uzeo si solenoid. Solenoid se prikljucuje ispod iglicastog ventila, ali pre nepovratnog ventila. Vidi sliku:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2019 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jasno je meni kako prikljuciti sve je vec povezano boca regulator el.ventil (na tajmeru) brojac mehura koji ima nepovratni ventil i na kraju difuzor. Mene zanima da li nekom spojnicom mogu prikljuciti ovaj elektroventil direktno na regulator da ne bude regulator crevo pa el ventil, nego regulator i na njemu nasrafljen ev. Koje velicine bi trebala da bude ta spojnica ili kao neka brza kopca na postojeci regulator jer vidim da se na elektroventilu mogu skidati kompletno ovi nastavci koji su predvidjeni za crevo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2019 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

scorpion ::
Jasno je meni kako prikljuciti sve je vec povezano boca regulator el.ventil (na tajmeru) brojac mehura koji ima nepovratni ventil i na kraju difuzor. Mene zanima da li nekom spojnicom mogu prikljuciti ovaj elektroventil direktno na regulator da ne bude regulator crevo pa el ventil, nego regulator i na njemu nasrafljen ev. Koje velicine bi trebala da bude ta spojnica ili kao neka brza kopca na postojeci regulator jer vidim da se na elektroventilu mogu skidati kompletno ovi nastavci koji su predvidjeni za crevo.


Nisam siguran, cesljao sam malo net i jedan je pitao isto sto i ti, ali jedina preporuka je bila neki navoj-spojnica ako su navoji istog precnika. U suprotnom bi morao da se pravi adapter.

Mislim da ti je najjednostavnije da spojis kako jeste, jer je takva i preporuka proizvodjaca. Ili da ti neko odradi spojnicu koja lepo dihtuje (mislim da je duzina nebitna), kako ne bi bespotrebno gubio gas. Takodje je preporuka da CO2 crevo bude do 1,5m jer se u suprotnom on gubi usled difuzije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2019 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

scorpion ::
Sad imam neke nedoumice uzeo sam ovakav elektro ventil i sa obe strane je izlaz za crevo da li postoji mogucnosti da on bude direktno povezan na regulatoru. Nasao sam na jednom sajtu imaju svakojakih spojnica ali ne znam koji bi treboao da uzmem i da li je to uopste izvodljivo.


Imam slican magnetni ventil marke Denerle, spojio sam ga na iglicasti ventil crevom za CO2 marke JBL predvidjenim za visoke pritiske. Bio sam skeptican prilikom kupovine pa sam na mom losem nemackom pokusao da objasnim prodavcu da ce na crevo delovati visok pritisak....on se nasmejao i rekao da nista ne brinem i da je crevo predvidjeno za radne pritiske preko 60 bara, namenski napravljeno bas za to sto meni treba i onda mi pokazao isto to kod njih u radnji. Dakle samo idi u neki od akvarijumskih ducana i kazi da ti treba crevo za CO2 visokog pritiska, znace oni o cemu se radi.. ispod je slika creva koje sam ja kupio, ima transparentno ili u crnoj boji:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Molim za pomoc identifikacije parazita Ikan1 Bolest 9 Sre Jan 12, 2022 1:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za misljenje, uginula moly i jo... MilosAkvascape Ribe 1 Pon Jun 01, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License