Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pojavili se puzevi u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Primetio sam pre mesec dana jednog puza u kanister filteru ali se mnogo razmnozavaju danas kad sam cistio filter primetio sam ih preko 30 i video jednog u akvarijumu, u akvarijum nisam ubacivao puzeve ali akvarijum sam kupio polovan al je bio rasformiran menjao sam sav filter materijal osim bio sudjera podloga je nova jedino sto sam ostavio staro su 2 dekorativna kamena, ne znam odakle se pojavljuju sta da radim sa njima ima li neka riba da ih jeda da je miroljubiva prema drugim vrstama posto imam dosta vrsta u tom akvarijmu? Hvala svima unapred Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 1:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 4:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jede ih puz helena, ili riba botia. Ali nisu potpuno nekorisni, jedu viskove hrane, rnjaju po podlozi, tako da ih nije lose imati u akvu.

Postoje i razne zamke, mada je meni pre tacno 10 godina pomoglo rucno ubijanje, nisu bili zainteresovani za sargarepu , nit zivu nit barenu Very Happy

Ima tema o tome , udri malo u pretragu (prva stavka levo iznad , u redu gde je prijava na forum).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros1999
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2018
Poruke: 15

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trazio sam takvu temu u pretrazi ali nisam je nasao. A je l je moguce da se ti puzevi stvaraju u akvarijumu ili su nekako opstali negde?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze uneo si ih, preko kamenja, biljke ili..nisu mogli samo tako da nastanu iz pepela, ako ih ima u nekoj razumnoj meri onda su ok..ako ti smetaju ili ih povadi ili ,ako neces da trpas ruke u akvarijum, uzmi par helena puzeva i resen problem, ja licno ne bih uzimao botiju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali puzevi ce jako retko kad da ti smetaju, ako uopste i normalni su stanovnici akvarijuma. Razlog je sto jedu biofilm, malo algi (najvise braon, ali i druge) i trule materijel.

Vise su korisni nego stetni. Pre bilo kakvog delovanja ne bi bilo lose da nam slikas, da vidimo koji puz je u pitanju.

Sto se filtera tice sve je ok dokle god se ne zavlace u odeljak motora. Ako ikako mozes sa necim da im ogranicis ulaz do tamo bilo bi dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Apsolutno sam za puževe u akvarijumu, korisni su i zanimljivi. imam dve helene ako želiš. Sve dok umereno hraniš ribe, neće ih biti previše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2019 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam više vrsta puževa: malezijske, ramshorne, teodoksuse, viviparuse.... Ono što sam primetio, viviparusi mnogo vole da jedu jaja ramshorna. Zapravo, tamo gde ima 10 viviparusa, ni jedno jaje ramshorna ne stigne da se izleže. Sve gomilice jaja pojedu viviparusi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2019 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lokahate su najbolji lovci na puževe ali su agresivne ako nisu u jatu od nekoliko jedinki. Neće svaka botia da napadna puza a neke i ne znaju kako.
Iz filtera povadi sve puzeve kad ga čistiš. Meni su se bili prenamnožili u filteru pa su prljali filter masu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License