Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 120l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2019 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav
Evo da i ja predstavim moj akvarijum.
Akvarijum je inace 150l 100x30x50 ali zbog visine i posto je tv iznad spusten je pa po mojoj proceni na 120l.
Podloga zemlja za cvece od oko1cm zatim beli kvarc od 5-10 cm i na njega sljunak 1 do 2 cm.
Konzola rucno pravljena od laminata u njoj su dve neonke od 18 w jedna bela 65000k a druga je ljubicasta neka aqua za biljke i dve stedne sijalice sa po 20 w i 65000k.
Filter spoljni trokomorni 20l sunđer vata zeolit kugle pumpa atman 101.
Ribice za sad :
4x gupi zenke
1x gupi muzijak
2x corridors
2x ancistrus
10 neonki.
Akvarijum je star oko mesec i 10 dana za sad se sve lepo odvija bice jos 10 neonki par ancistrus i cori pande


Image
Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2019 10:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas bas lepo granje i kamencice. Mada premalo da bi se na tu litrazu napravilo nesto ozbiljnije ali dodavaces svakako:) I sam izbor biljaka je onako kako bih rekao...pocetnicki ali i to ces ti vremenom polako jedno po jedno da regulises...kad si pocetnik ne moze uvek i bas sve odjednom!

Jos jedno zapazanje, ovaj akvarijum me malo podseca, valjda zbog krupnog sljunka na dnu, na jedan projekat razmnozavanja Sevelije u imitiaciji potoka....sobzirom da nisi daleko od toga mozda bi mogao da zaokrenes odmah na tu stranu....da sam na tvom mestu ja sigurno bi:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na komentaru.
Biljke jesu sve pocetnicke dobro zapazanje granja nemam vise u akvarijumu ali zato imam panj vrbe u pripremi polako se natapa. Ribice naravno pocetnicke jednistavne za odrzavanje. Jos pojacam sa neonkama i cory a gupike ce nadam se same da se pojacaju. Ima u zadnjem planu posadjena vllisneria samo nikako da predje visinu panja mozda nabavim neku vec veliku ova bila podrezana skoro do korena mislim da ce ona da popuni prazninu iza panja. A i ne planiram neka veca ulaganja dalhe mozda dy co2 za sada održavati ovo zdravim bicu zadovoljan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A imam i jedan 25 l
4 x kozice
1x gupi zenka ceka mrest
1 x ancistrus
Osvetljenje 10 w led 65000k i neonka 8 w
Filter s200 unutrasnji
Grejac 25 w
Planiram jos kozica u njega pa ako uspem da ih bude dosta da ih polako naseljavam u veliki akvarijum

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update

Image

Image

Image
Dodati malo biljaka a i panj jedan je u pripremi
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepo za pocetak. Svidja mi jato neonki i sam planiram da ih drzim u svom sledecem akvarijumu.
Nisam ljubitelj gupika umesto njih stavio bih jos jedno jato od 10ak ribica. Pa cak i da ostavis gupike nece biti prenaseljen akvarijum ( naravno dok ti se one ne prenamnoze).
Takodje moj ti je savet da posto imas hranjivu podlogu jos malo biljaka zasadis. Posto ti je osvetljenje negde priblizno mom 0,5W/L na mojoj temi imas biljke koje kod mene uspevaju u slicnim uslovima pa bih ti i preporucio neku od njih. Lepo bi napredovale i kod tebe u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 7:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam tvoj akvarijum jako lepo. Pa bice jos biljaka naravno sad malo cekam da se primi sve sto je zasadjeno. A gupike volim neka ih poklanjacu kad ih bude viska. A osvetljenje cu verovatno menjati za led tako da ce biti jace pa cu moci i koju zahtevniju biljku zasaditi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Apr 05, 2019 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozicnjak malo preuredjen

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Apr 05, 2019 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update 120l

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2020 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2020 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto posle nekog vremena ovladao si tehnikom razmnozavanja biljaka i pravljenja dzungle Smile Imas li sada vec viziju kuda je sve to krenulo ili si zadovoljan trenutnim stanjem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2020 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zeleniš nema šta 🙂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2020 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno ambicije,jako mi se svidja taj panj u pripremi.Reci mi koja je to biljka skroz desno najvisa u prvom akva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Feb 17, 2020 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad ovako, na ptolece renoviram kucu pa ce boto izmesten a samim tim i ponovo spreman aquarium pa ce biti drugačije moracu svetlo pojacati.
Biljla skorz desno je bolbitis h. Neznam mu prezime ne zameri 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Low Budget Reef 120l peconis Morski Akvarijumi 48 Sub Feb 22, 2020 9:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za 120l aed Filteri i pumpe 2 Pet Sep 22, 2017 8:57 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 120l VojvodaMomchilo Akvarijumi 9 Ned Mar 10, 2013 1:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akvarijum 120l Milan schorpio Akvarijumi 10 Uto Jan 15, 2013 11:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati AQ 120l dzony6 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Nov 17, 2012 9:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License