Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bojan95-akvarijumi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj prvi akvarijum

Pocetnik sam u akvaristici, u uvom hobiju sam otprilike godinu i po dana. Pre kupovine akvarijuma informisao sam se o svemu uglavnom na ovom forumu.

Akvarijum je Juwel rio 180 dimenzije 101x41x50
Postavljen je na originalno Juwel postolje

Filtracija Juwelov unutrasnji filter sa filter materijalom koji dobijete pri kupovini, stim da sam izabcio aktivni ugalj i umesto njega dodao jos keramike. Juwel motorna pumpa 600L/h.
Atman EF4 kanister koji sam naknadno dodao da bi dodatno poboljsao biolosku filtraciju. Od filter materijala u njemu su vata, plavi bio sundjer, lava kamen, i keramicki prstenovi. Atmanov kanister ima protok od 900L/h, ali s obzirom da se creva na ovim kanisterima relativno brzo prljaju protok je manji.
Sto se tice odrzavanja filtera u juwelovom menjam ili perem vatu ( gornji sloj za mehanicku filtraciju) pri svakoj promeni vode (7-10 dana). Atmanov na svakih tri meseca ( najvise zbog zaprljanosti creva).

Osvetljenje Dve T5 neonke Juwel DAY HiLite 45 W - Juwel Colour HiLite 45 W. Na neonkama nema reflektora.
Fotoperiod je 8,5 h, od 11:30-20:00
Moonlight je na zasebnoj armaturi i radi od 20:00-23:00h

Dodatna oprema juwel grejac 200w, juwel termometar

Uredjenje akvarijuma

Podloga Tropica hranjiva podloga, preko nje crni kvarcni sljunak sitne granulacije od 2-4mm
3D pozadina, Seiry Stone, dva Red more wood panja.

Flora
Higrophila diformis
Higrophila corymbosa siamensis
Ludwigia repens
Anubias barteri var barteri
Rotala rotundifolia
Cryptocoryne wendtii red
Cryptocoryne wendtii brown

Da napomenem da ne dodadajem ni CO2 niti bilo kakvu prihranu. S obzirom da mi je i osvetljenje tek 0,5W/L ostavio sam samo biljke koje mogu da oostanu i napreduju u ovim uslovima.

Fauna
15 barbus tetrazona ( tiger, green, albino)
10 rasbora espei
4 barbus titeja
4 rubin ksifo
3 corydoras paleatus
3 Ancistrus ( dva maticna)
6 nerita puzeva (dva crna)

Hranim ih sa: JBL listici, sera gvg mix, tetra diskus, suve i smrznute larve komaraca, tablete spiruline, i joa neka tabletirana hrana za corydorase i ancije ali ne znam tacan naziv.


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 5:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odličan!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo fino izgleda a svidja mi se i odabir riba. Kazi mi jel moze da pretekne nesto mladji u tom akvarijumu sobzirom da su to sve vec zrele maticne ribe??? Vidim da ima biljaka koje sezu do povrsine pa bi trebalo da ima dovoljno mesta za skrivanje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo, odlicna prica bez CO2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Cecam

Baia nemoguce je pored maticnih tezrazona da opstane mladj. I da je duplo gusce zasadjen akvarijum pronasli bi ih. Bilo je mladji ancija, korija i ksifoa i nije opstalo nista. Tetrazone su malo agresivnije kad postanu maticne pa treba paziti koga im stavljate za cimere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan95 ::
.... nemoguce je pored maticnih tezrazona da opstane mladj. I da je duplo gusce zasadjen akvarijum pronasli bi ih. Bilo je mladji ancija, korija i ksifoa i nije opstalo nista. Tetrazone su malo agresivnije kad postanu maticne pa treba paziti koga im stavljate za cimere.


Boki jako lepo zapažanje u vezi tetrazona, sobzirom da kažeš da ti je to prvi akvarijum i da si mlad u akvaristici,
a i po godinama. Sve pohvale !!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naaajs. Jako lepo i pedantno. Smile Rotale ti tako gusto uspevaju i ne odbacuju donje listove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sputnik8 ::
Boki jako lepo zapažanje u vezi tetrazona, sobzirom da kažeš da ti je to prvi akvarijum i da si mlad u akvaristici,
a i po godinama. Sve pohvale !!!!


E diplomirani frulas jesi i ti primetio kako je momak tako mlad i neiskusan zapazio ovaj detalj o tetrazonama???? Neverovatno....skroz interesantna stvar!

Izvinjavam se vlasniku teme...volim da proturim sa nasim dipl ing hemije po neku, posto me nesto ignorise inace a bas mi prirastao za srce!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A htedoh i da pitam Bojana, zasto pratis pH vrednost ako ne dodajes co2 jel si ranije dodavao pa ostao drop checker ili? Jel koristis cesmovaci ili osmozu i cime si slikao akvarijum? Jos jednom sve pohvale za akvarijum, ribe i fotografiju!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia ::
A htedoh i da pitam Bojana, zasto pratis pH vrednost ako ne dodajes co2 jel si ranije dodavao pa ostao drop checker ili? Jel koristis cesmovaci ili osmozu i cime si slikao akvarijum? Jos jednom sve pohvale za akvarijum, ribe i fotografiju!


Boki ,ima i onih koji neznaju šta je kiselost vode a šta CO2,koja je veza između te dve stavke ali ti nastavi sa analizom i ph i dh iako ne koristiš CO2, takođe 0,5w/l je dovoljno za početak, ako zatreba pojačavaj. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipam cesmovacu kada menjam vodu, i nisam mnogo pratio kvalitet vode. Svega tri puta sam proveravao ph i tvrdocu i sva 3 puta su parametri bili slicni. Posle nekih 6 meseci sam nabavio i svu CO2 opremu, postavio i pustio u rad, nekih jedan mehur u sekundi otprilike. Primetio sam da se to na moje ancije jako negativno odrazilo, tada ih je bilo 5. Ovi mladji su brzo poceli da blede i stomaci su im se naduvali a ovi malo veci su se zavukli i nisu izlazili da jedu.
Iskljucio sam CO2 da vidim kako ce se ponasati i vec sutra su izasli. Ti mladji anciji nisu preziveli, ali ovi malo veci su se oporavili.
Na forumu sam video da ljudi sa CO2 sistemima imaju i ancije u akvarijumu ali eto kod mene ne uspeva. Ostalim stanovnivima nije smetalo. Taj drop ceker od tada jos ostao tako, iako je CO2 radio manje od nedelju dana.
CO2 cu vratiti u upotrebu za nekih 6 meseci posto cu vrvt menjati hranjivu podlogu i malo promeniti uredjenje. Anciji ce sa Corydoras venezuelama u drugi akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Steta sto cemo da upropastimo coveku temu. Iz ovoga gore inzenjeru ja mogu da zakljucim da si ti raspolozen da mi to pojasnis. Meni i mozda jos nekome ko ne zna? Rado bih da dodjem kod tebe na privatne casove ako nije problem....znam da imas para i da dobro zaradjujes svirajuci....sta ono bese? Flautu? To si mi vec pisao u privatnoj poruci ali ako bi nasao malo vremena za mene!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2019 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia zaboravio sam da ti odgovorim da je slikano telefonom

Sputnik8 da zadovoljan sam sa ovim osvetljenjem, anubiama je malo i previse, rotali bi odgovaralo malo jace. Uglavnom ove biljke koje imam pod ovim uslovima lepo napreduju. Pojacacu ga reflektorima kad budem vracao CO2 i kad biljke budu zahtevnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Bojane! Samo peglaj, odlicno ti ovo ide Bravo
Jedino sto mi smeta je sto su sa leve strane jako izrezeni i upadljivi rizomi i koreni nane. Pokusaj sa par manjih pelcera nane da popunis i prokrijes ovo! Ostalo sve za pohvalu!!!!

Iz kog razloga se spremas za zamenu podloge? Tropica bese?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da i mene nervira taj koren sto se tako vidi. Pravim nov akvarijum u kom ce od biljaka biti samo anubije zbog prigusenog svetla pa sam tu presekao rizom da uzmem pelcer, inace se nije videlo.
Iz razloga sto mislim da ce se za nekih 6 meseci potrositi te hranjive materije iz podloge i da ce poceti da pada kvalitet biljaka..Mislim da mi vec sad biljke ne izgledaju onako dobro kao pre recimo 6 meseci. Nije velika kolicina hranjive podloge ispod, stavio sam manje jer sam se plasio da ce krenuti alge, a tada nisam ni ocekivao da ce sve ovako da se razraste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarijumi ostali za starim zemunskim... user001 Na poklon 6 Sre Apr 28, 2021 9:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi 400 l i 250 l police i RO Dzo Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Avg 28, 2019 10:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi na prodaju Pecinac Arhiva Malih Oglasa 14 Čet Jun 20, 2019 8:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moji Akvarijumi radovicmiladin86 Akvarijumi 4 Čet Maj 09, 2019 6:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bojan95 Bojan95 Upoznavanje 1 Sub Dec 15, 2018 7:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License