Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akva 45L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cester




Registrovan: 31 Dec 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
nov sam u akvaristici i nakon ne uspelog nano za borca uzeo sam akva od 45l i ubacio unutra par gupika, uzgred kada sam sipao vodu u akvarijum, sacekao sam 24 sata da odstoji pa sam sipao EasyStart, malo lisnate hrane,malo granula i malo posolio, nakon nedelju dana(u ponedeljak) ubacio sam prve ribice, to su gupike koje sam dobio na poklon. e taj period od sedam dana one su stajale u akva od borca dok ovaj od 45l ne stekne uslove da ih stavim u njega. Do tada nije bilo problema, problem nastaje kada sam prebacio ribice u veci akvarijum, prvo uzeo sam filter Atman F101 i cini mi se da ima malo jacu cirkulaciju vode jer gupi traze mesto u akvarijumu sa namanjom strujom i tu lagano "plivaju" u mestu. Juce sam ubacio neonke koje su bile jako plasljive i zabile se u cosak i nikako se nisu pomerale. Neonke nisu prihvatile hranu dok gupike normalno jedu ali danas oko 3 sam primetio da dva muzjaka gupika su dosta tromi, kao da jedva plivaju. Sada nakon par sati sam ih zatekao mrtve, i jedna neonka mi je isto tako troma kao gupike danas. Da li neko zna o cemu se tu radi, koji imam problem ili gde sam pogresio.

Hvala

[img]https://imgur.com/FmkupK6[/img]

Uzgred, u ovom malom akva su mi malci koje sam "dobio" pre par dana
[img]https://imgur.com/kc1vpZX[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 12:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Cester




Registrovan: 31 Dec 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinite zbog linkova, ali nisam se snasao kako da objavim fotografije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

7 dana je malo da se akvariju isciklira.... treba bar 20 dana sto ces naci na forumu u temi cikliranje akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cester




Registrovan: 31 Dec 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uredu, hvala na odgovoru, poslusao sam prodavca i pogresio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko riba imas? Tu je sta je.Mislim da bi ti bilo pametno da sada menjas trecinu vode na par dana, prestani da hranis na 3-4dana a posle toga vrlo oskudno.Par listica su dovoljna da bi izbegao dalje probleme.Prati na neonkama bele tacke ako se pojave da odmah reagujes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cester




Registrovan: 31 Dec 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas je umro jos jedan muzjak gupike sada imam jednog muzjaka i cetri zenke, ni jedna zenka nije stradala, imam 3 neonke i 1 ancistrusa. imao sam neke osusene listove od biljakka to sam povadio zbog amonijaka. a hvala na savetu za vodu promenicu je sto pre mogu, da li u vodu koju treba sipam stavim malo dobrih bakterija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da bude i da je do gupika, nagla promena sredine, a one su osetljive...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2019 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi ako imas, da se ne baci ali pusti prirodno da se sredjuje.Menjaj vodu redovno par nedelja svakih par dana, kad mozes.Nemoj prevelike i bas precesto, na dva dana mislim da je dovoljno, i gledaj da da bude ista temperatura kao u akvarijumu ili priblizna kad sipas, da smanjis .

Biljke ne bi trebalo da se sasuse od amonijaka.Moj predlog ti je da postavis malo informacija o akvarijumu vise tipa imas li hranljivu podlogu.

Nisam siguran da li tvoj filter dolazi sa aktivnim ugljem ili ne.Ako dolazi aktivni ugalj zameni nekim sundjerom, iseci po meri parce i ubaci.Bolja ce ti filtracija biti a ugalj ti nije potreban, sluzi uglavnom za kupljenje lekova iz vode i slicne stvari.Sto pre zamenis pre ce se na njemu naseliti korisni bakterije.Ako si na gradskoj vodi kupi nesto za odstranjivanje hlora ili pusti vodu da odstoji par dana pre sipanja.Ako ima hlora on moze ubiti bakterije.Svo pranje i ciscenje filtera obavi u akvarijumskoj vodi, sigurnije ti.



Mogao bi da dodas neku biljku da ti pomogne malo u filtraciji.Moj predlog je da uzmes nanu i mikrosorum,moze i neka lepa mahovina, zalepis ih obicnom gel superlepkom (pise na njemu Cyano-acrylate negde na pakovanju) za kamen.Stavis jedan u jedan ugao drugi u drugi i uzivas.

Moj predlog je da se otarasis ako mozes anticitrusa.Veliki su zagadjivaci a ti si vec u problemu.Bolje uzmi kozice ili nesto slicno kao algare.Ne dodaj ribe dok se ne stabilzuje sve i ne budes imo uginuca par dana i polako i strpljivo samo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cester




Registrovan: 31 Dec 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranljivu podlogu nemam, imam nanu, gupitravu, aponogeton boivinianus i jos 2 biljke kojima ne znam ime i jako su male,dobio sam na poklon (gore su slike akvarijuma, ne znam da li se vidi lepo) mikrosorum i par kozica cu videti da nabavim sledece nedelje. I ubacicu jos jednu nanu iz drugog akvarijuma

Filter je unutrasnji sa bio sundjerom, i ja sam dodao malo gusceg sundjera jer mi deluje kao da je bio previse redak.

Inace danas kada sam se vratio sa posla sam izvadio jos jednu neonku koja je umrla u toku dana..

Danas sam sipao dva balona vode da odstoje do sutra i ubacio par kapi bakterija. tako da sutra cu poceti sa zamenom vode

Inace hvala puno na savetima, javljam dalji tok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo polako i strpljivo, resice se sve.. Bravo

NE vidim dobro, ali za slucaj da si stavio nanu i mikrosorum u podlogu izvadi ih i zalepi na kamen.Rizom ne valja da im je pokriven.Ako jesi to vec uradio oprosti corav sam kao neki cica. Very Happy

Pozdrav i sa srecom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cester




Registrovan: 31 Dec 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna nana koja je posle slike ubacena je na lavi, a druga koja se nazire na slici ju podlozi i ukoliko sutra je stavljam na kamen.. Nisam znao da ne valja da se sadi.

Ucim se strpljenju jer sam video da drugacije ne moze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cester




Registrovan: 31 Dec 2018
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna nana koja je posle slike ubacena je na lavi, a druga koja se nazire na slici ju podlozi i ukoliko sutra je stavljam na kamen.. Nisam znao da ne valja da se sadi.

Ucim se strpljenju jer sam video da drugacije ne moze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poseta akva radnji u Madjarskoj ticma Morska Akvaristika 0 Pon Apr 02, 2018 7:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akva regal by nasudks nasudks Uradi Sam (DIY) 1 Sub Apr 01, 2017 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akva shop u Nemackoj Nikolac Razno 4 Pet Sep 09, 2016 6:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akva-soba Paki Akvarijumi 27 Pet Mar 27, 2015 11:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka moj 22 litar akva ivane80 Akvarijumi 0 Uto Jan 06, 2015 8:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License