Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Echinodorus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je ovo echinodorus, da li znate kako da je razmnozim, da napravim jos neki zbun?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 9:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 23, 2019 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odsečeš par listova i posadiš ih u podlogu, meni je to uspevalo.
Kod mene je ispod podloge Tropica hranjiva podloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Mar 23, 2019 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ehinodorus se razmnozava na dva nacina. U prirodi je to emerzno putem cveta....znas ono...procveta dodje insekt donese polena sa drugog cveta i stvori se seme koje otpadne pa izraste nova biljka. Kada je konstantno potopljen pusta takozvane trkace - ´´Runners´´, pomocu kojih se biljka duplira i razmnozava i to se cini mi se zove vegetativna reprodukcija i ovo mi se cesto desavalo. Cuo sam da moze da se ozile listovi ali nesto se ne secam da mi je ikada to polazilo za rukom. Uspevao sam recimo da skalpelom presecem biljku na pola zajedno sa korenom tako da imam dve strane koje imaju par listova i odredjenu kolicinu korenja ali mislim da mi se vise puta desilo da mi tako oba dela propadnu....Ehinodorus sam davno napustio da gajim jer je jednostavno kabast i mnogo zauzima, kao i kripta isisa sve iz podloge jer ima jak korenov sistem. Naravno kome se bas svidja eto gore kako moze da se razmnozi. Dobar je kao centralna biljka oko koje moze da se gradi skejp i ima mnogo interesantnih vrsta....echinodorus leopard je jedan od takvih:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Mar 23, 2019 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pardon, mislio sam na Echinodorus Ozelot Green i Red....ali i leopard je slican...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Mar 23, 2019 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu da otkinem par listova i da posadim u tropicu, hvala vam na savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 24, 2019 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene trenutno cveta, stabljika sa neotvorenim cvetom je još uvek pod vodom (visina akvarijuma 50cm, vodeni stub 40-44), možda će za koji dan izaći van akvarijuma (otvoren je), pa ćemo videti šta od toga može da uspe i da li ima šanse da cvet bude oprašen...

Ako stignem slikaću, pa ću okačiti sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Mar 24, 2019 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mboban ::
....pa ćemo videti šta od toga može da uspe i da li ima šanse da cvet bude oprašen...


Hehehe a ko ce da ga prasi???? Hocu reci treba da budu prisutni mama i tata, osim ako biljka nije hermafrodit:) Sto treba, naravno proveriti....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2019 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ni ne očekujem da bude nešto od ovoga, ali lepo je videti da mu uslovi prijaju... Wink

Evo i slike

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A evo kako to sad izgleda, posle 20-ak dana...

Image

Image

Raste iznad vode nije potopljena, a inače krenula je još jedna stabljika sa cvetom da izlazi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vremena posle sađenja je trebalo da procveta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prošle godine u ovo vreme (mart, april) zasadio sam Echinodorus, možda ima veze i sa godišnjim dobom, mada u akvarijumskim uslovima mislim da nije pravilo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2019 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti mali crveni listići, što su izašli pored cvetova, to su ti pelceri. Čim malo porastu, posadi ih u podlogu da se ožile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2019 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pustiću još neko vreme da stoji ovako iznad vode, a onda posaditi. Vidim da iz svakog "čvora" izbija po 2-4 izdanka...
Razmišljam da svaki izdanak stavim u posebnu plastičnu čašu od pavlake, jogurta ili slično sa malo hranjive podloge na dnu, ako posadim u akvarijum i krene sa rastom neće biti mesta za bilo šta drugo, a ovako mogu kasnije lako da premestim, prodam, poklonim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2019 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Emerzna propagacija:) Svaka cast. Ovo do sada nisam vidjao!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2019 4:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Trenutno formiram novi akvarijum od 70l u kom kao podlogu imam samo kvarcni sljunak jer ne planiram da gajim zahtevne biljke vec one najjednostavnije. E sad, u Pet centru sam uzela ovu biljku (na papiriću pise ovaj naziv: Echinodorus cor. harbich) Posto radnica nije znala da li moze samo kvarcni sljunak za nju, zanima me.da li Vi znate pa da mi pomognete. Takodje me zanima ovo braonlasto po njoj sta znaci i sta treba da joj obszebedim u novom akvarijumu. Hvala puno na pomoci
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka POTREBNO - Echinodorus quadricostatus... Bombadil Tražnja 0 Pet Sep 25, 2020 8:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Echinodorus Bombadil Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 03, 2018 7:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kripte, echinodorus bolan970 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Feb 17, 2018 11:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Echinodorus tenellus Novi Sad Gargi Arhiva Malih Oglasa 2 Čet Feb 08, 2018 6:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Echinodorus Spidernet i Red Flame Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Apr 29, 2017 1:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License