Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Black molly skupljen rep i gubljenje boje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 24, 2019 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros sam primetio u akvarijumu gde mi se maticne moli kote da se jedna maticna zenka cudno ponasa. Pliva u donjem delu akvarijuma skupljenog repa i izgleda povijeno. Takodje primetio sam da joj se boja na glavi promenila i postala bleda. Akvarijum je oko 60 tak litara, aktivan oko godinu dana i nikakvih problema nije bilo. Filtracija je spoljni filter, bio i mehanicki takodje ubacen je i dodatni eheim aqua ball 60 radi bolje cirkulacije vode da gura direktno na usisne cevi. Podlogu nemam. Bilje povrsinsko i Valisnerija. Menjam na sedmicnom nivou 20-25% vode. U prilogu su slike ribe. Izdvojena je u karantin sa rasivscem i grejacem pa ako neko ima savet kako da je pomognem, bio bih zahvalan. Akvarijum ima mozda malo vise riba nego sto je predvidjeno ali vodim racuna i redovno vrsim izmene. Da, hranim ih biljnom lisnatom hranom, malo diskus granulat i hand made proteinsku na ned dana dajem. Od zive hrane micro crvi za malce i smrznuti cyclops, prosle ned sam uzeo suseni tubifex koji ik ubacujem ponekad kao i bareno povrce zbog ancija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 24, 2019 6:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 24, 2019 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 24, 2019 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 24, 2019 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 24, 2019 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 24, 2019 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslednja slika je od prosle sedmice kako je izgledala.
popindeed ::
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Čet Jul 25, 2019 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, isti slucaj ali bukvalno isti je i kod mene. I to samo black molly, za sad. Jedna je sinoc uginula, evo i druga je na izdisaju. Nadam se da ce neko objasniti sta je u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jul 25, 2019 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imas neku veću teglu, lavor... karantin staviš je tu i polako iz dana u dan dodaješ so. Neće svaka da preživi ako je ubaciš u preteran slanu sredinu. Može da posluži i kuhinjska so ali je akvarijumska daleko bolja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jul 25, 2019 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najsigurni ti je lek mrezica vc solja bolje jedna nego 101 koliko god lecio nikada neces bitni siguran da si izlecio i da nenosi virus u sebi i prestanite koju god vidite ribicu u pet sopu pijaci da kupujete kupis skotnu zivorotku stavis u kotilicu njene malce kad porastu u akvarijum nju pokloni nekome i nema da te boli glava srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 25, 2019 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djape, Nazalost svoju zenku nisam uspeo da izlecim, pocrkale su mi manje vise vecina maticnih riba u tom akvarijumu medjutim iznenadjujuce da se mi sve mlade zenke prezivele i sada su vec maticne i mreste se normalno.. nisam utvrdio sta je uzrok pomoru, ali verujem da je povecana koncentracija amonijaka, pad imuniteta i moguce starost riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Čet Jul 25, 2019 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sta da mislim, izbacene su obe i pratim dalje stanje. Video sam u filteru crvice,glistice, ne znam ni ja kako da ih opisem. Sve sam povadio, ocistio, ubacio sera aquatan i nadam se da nece dalje ici. I na sve to sinoc mi se okoti ksifa, uspeo sam desetak mladih da uhvatim.
Sto se tice urednosti vode,kontam da nije to. Bas sam redovan, bukvalno na svakih 7 dana menjam skoro polovinu vode i sifoniram dno tamo gde je moguce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License