Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Next level by Doksas :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras sa iglom, ja sam na primjer izvukao onaj dio sto se steluje protok i u tu rupu zavukao crijevo.
Za difuzor je komplikovano, morao bi jos jedan ventil da stavljas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 12:42 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videcu, jos malo cu eksperimentisati sa mikserom. vec sam modifikovao impeler pa sad umesto fabrickih 3 peraja iliti lopatice ima 6, sledece sto planiram je da opet vratim mali kameni rasprsivac u sam mikser kako bi u startu izlazili sitni mehurovi i brze se otapao co2.
Taj rasprsivac sam vec imao ali je ispao pa me mrzelo da ga vracam posto je malo zeznuto navuci crevo unutra, ali svakako cu to uraditi ovih dana i videti hoce li onda sa te dve modifikacije biti promene u dropu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2016 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drop zelen, idemo dalje Smile

Imam 3x30w T8 Arcadia 2xdaylight i 1xsunlight i hteo bih da pojacam sa jos jednom od 30W jer E. Parvula mini nikako ne napreduje,pa mi treba preporuka, dali uzeti sunlight ili daylight ili neku trecu u tom cenovnom rangu?

PS
Znam da ima mnogo boljih neonki ali puklo se i previse love pa idem na low cost Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2016 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Admini, dajte edit, bar pravopisne greske da ispravim... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2016 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakrivljeni update Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2016 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i jedna malo "pravija" ...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2016 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi Arcadiu Freshwater ili Original Tropical, bolje i kvalitetnije neonke od Sunlight i Daylight, a posle kako ti ove budu crkavale menjas ih sve za Freshwater i Original Tropical i ima da ti lepo sve napreduje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2016 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma znam druze da su one bolje, ali to nije ciljani cenovni rang Smile
Pukao sam bas dosta kinte do sada tako da od ta posla nema nista, samo low cost ubuduce Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jun 22, 2016 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 26, 2019 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije me bilo odavno pa da se malo javim Smile

Poslednjih bar godinu dana sam se poprilicno olenjio i sve se svelo samo na nuzno odrzavanje (morao sam tako zbog posla )

Elem, sad se ima malo viska vremena pa sam zasukao rukave a i nogavice pa po prirodi birao kamenje itd.
Staro bilje sve pocupao osim nane, neke nove posadio pre par dana,CO2 nije u funkciji jer je prazna boca, nikakava prehrana za biljke, uglavnom za sad to izgleda ovako


Image

Image

Image

Image


Ovo po listovima nisu alge nego prljavstina koja se digla dok sam tumbao po akvarijumu. Naravno posle toga je sifonirano dno, osvezeni filteri i zamenjena voda.
Plan za ubuduce je da napunim CO2 bocu , pocnem sa mikro i makro elementima i osmislim bolju floru.

Toliko za sada, pozdrav ekipi, ziveli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 26, 2019 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno izgleda komso, samo napred. Jos ti fale ribe i prica zaokruzena 😉
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 26, 2019 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala komso Smile

Ima tu ribica samo nisu bile raspolozene za poziranje Smile

Otrilike:
10ak crnih neonki
8-10 kolumbijskih tetri
5-6 crnih tetri
5-6 koridorasa raznih
5 malih ancitrusa i 1 matorac muzijak ali ga nema poslednja 3 dana nigde pa se plasim da nije preselio na drugi svet, a inace je kod mene barem 5 godina Sad
1 zebrica preostala od zeninog kompleta
1 sijamac matori, imao 2 ali taj drugi pre neki dan iskocio na isparivac i tu naravno ispod lampi uginuo, sad ovaj sto je ostao po ceo dan na boku akvarijuma ide gore dole, da li mu nedostaje taj drugi posto su uvek bili zajedno ili je poludeo, ne znam...
Tu su i 2 puza amazonca na nekih 2-3cm i upravo ubacio 10 malih kraljevskih neonkica na cca 2cm tako da ima tu 45-50 ribetina Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2019 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikada nisam cistio komplet filter a imam ih 2 identicna, pa danas resih da operem jedan pa cu drugi za mesec-dva kad se ovaj opreani stabilizuje.

Levi nikad opran
Image

Desni danas opran
Image

Za 2-3 godine koliko nije opran nahvatalo se i kamenca i algi i svacegatako da je pranje trajalo oko 4 sata Smile

Inace biljke polako ali sigurno napreduju, ja sam zadovoljan obzirom da nista za sada ne ubacujem, ni CO2 ni prihranu a i podloga je ubacena kad se formirao aq pre par godina.
Jedino su neonke nove ubacene Arcadio 2xdaylight i 1xsunlight

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2019 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi isao u potragu za kamenjem? Ima li sta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2019 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam ali ne nadjoh nista zanimljivo...vecina kao sto imam...e sad, videh u recici bas iz pecine dosta nekog crnog kamena sto izgleda zanimljivo ali jos je ta voda ledena da je gazim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Level 2 srki.acs Afrički ciklidi 11 Sub Maj 19, 2018 10:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License