Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mesing u akvarijumu, pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2019 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav akvaristi. Da li neko zna smeta li parce mesingane cevi u akvarijumu? Imam zavrsetak za filter od mesinga, a ne mogu nikako da izbegnem ili pravim nesto drugo u DIY varijanti. Radi se o kompletnoj elektronici za akvarijum od 500l, povezena na automatsko praznjenje i punjenje vode kod,zamene, i previse bi me kostala svaka promena originala.
Unapred hvala na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2019 11:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2019 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko još pravi akvarijumsku opremu od mesinga?
Za morski sistem nikako. Ako ćeš za slatkovodni teško da će ti praviti proble.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2019 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je bas pravljeno namenski, jer je cak i odvod automatski odveden kroz zid u oluk. Kompletno sve funkcionise,samo tokom citave godine. Sve sto imam je trimovanje. Hvala na odgovoru. To i nije nsto veliko, klasicna spojnica, samo sto je od mesinga. Slatkovodni je akv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2019 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedini razlog što kazem da je ok jeste što je slatkovodni sa automatskim sistemom za promenu vode. Ako budeš menjao vodu bar jednom nedeljno ribama teško da će da škodi.

Mislim da ti nije to rešenje na duge staze jer će akvarijumska voda polako izvlaciti cink iz mesinga pa je pitanje koliko će nastavak trajati. Nemoguće je da ne postoje takav pvc nastavak, to je samo problem formulisati pretragu na ebay i aliexpress. Tako da ti predlazem da polako trazis pvc zamenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License