Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozicnjak - 25l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2019 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj neku bolju sliku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2019 9:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2019 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice kad dodje do nekih promena, nista dirao nisam od pocetka, jos se “ciklira” iako imam vodu iz drugog akvarijuma. Nikako da sredim rasvetu pa da narucujem biljke a onda i koze. Cim dodje do nekih promena stizu slike Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2019 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje misljenje ja da treba da izbacis taj sundjer filter, jer je po mom misljenju to jedan od najgorih vidova filtriranja. Prvenstveno zbog prljavstine koja se oslobodja prilikom ciscenja i pomeranja, a onda zbog minimalne filtracije vode i mesta koje zauzima. Ako planiras samo kozice i par biljki moze da prodje, ali ja bih probao da se vratim na hang-on. I to bih uzeo najveci i izmenio filter masu, tako da ima dosta materijala za biolosku filtraciju. On bi ujedno poboljsao i aeraciju vode, tako da bi mogao da izbacis pumpu za vazduh.

Od biljaka bez hranjive podloge i jakog osvetljenja, mikrosorum, anubia, mahovina i eventualno neka kripta. Ricciu isto mozes, ali bez jaceg osvetljanja uspevace ti samo u gornjim slojevima vode, blize sijalici.

Zaboravih da napomenem da meni kozice redovno izlaze iz akvarijuma u filter (prelivni), tako da bih probao da resim bilo kakav poklopac da sam na tvom mestu. Ne verujem da ce kod tebe izlaziti, ali za svaki slucaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2019 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve se slazem ali nemam nekog resenja. To sto kazes za hang on ima smisla, to sam i ja planirao ali nakon problema sa hang on filterom marke sobo i to 2 komada sa curenjem bukom i slicno iznervirao sam se i presao na sundjer filter zato sto cu gajiti samo kozice i nece imati sta mnogo da prlja vodu. Slazem se sve sa tobom ali eto..

Hvala za savet za biljke, tako nesto sam i zamislio tako da eto, to cu i uzeti od biljaka sto si naveo. Sto se tice svetla mislim da ce biti okej Smile

Mislim da nece biti tih problema, kod tebe osecaju vodu u filteru pored pa se prebace a kod mene ako se to desi idu pravo u smrt 😂 Svakako ako bude bilo takvih problema, osmislicu neki poklopac i eto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predlog kada cistis sundjer filter, uzmi kesu obavij je oko sundjer filtera (ne pritezes ga) dok je u akvarijumu, izvuces sudnjer i kesu zajedno, spustis u kofu i onda se nece oslobadjati prljavstina nazad u akvarijum.A sto se tice poklopca mislim da nema potrebe da se opterecujes.Koliko god da izadje uvek ces vise dobijati kozica nego gubiti ako je svu svi ostali uslovi u akvarijumu u red.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za savet, slazem se oko populacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo objasni zeni/devojci sta je u pitanju.Moja je mesec dana lovila nepostojece bube cije leseve(kozice) je nalazila na podu. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haha to je istina, moram na vreme objasniti, budu onako preparirane kao muva posle 5 dana 😂😂😂
Nadam se da necu imati puno takvih scena inace cu morati staklo da nabavljam..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Sredjeno osvetljenje, nadam se da je dobro odradjeno, pozadi je zakucana metalna sipka i odozgo je zasrafljena lampa koja je podesiva (360 stepeni), bukvalno kao da je zavarena tako da nema sanse da padne u vodu, sledece sto cu da ubacim je grejac jer voda ne moze nikako 20 stepeni da predje, planirao sam bez grejaca al ne vredi :/
Nakon toga stizu biljke koje cu vezati za panj (kog nema na ovoj slici jer je u pripremi) kao i za neki kamen ako bude moglo i toliko za sada.
Inace u akvarijumu nista nije “sredjeno”, za sada je samo nabacano pa kad sredim panj i scape stize slika Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2019 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio sam na poklon grejac od 100w, mislim da je prejak za ovih 25l vode, smem li da ga ubacujem ili da kupujem od 25/50w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2019 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad dostigne zadatu temperaturu on se gasi tako da po meni moze, jedino ako dimenzije ne odgovaraju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2019 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam ja to sve ali u ovoj situaciji grejac je prejak pa se bojim da nakon iskljucenja u toku hladjenja ne pregreje vodu. Razmisljao sam da ga stavim na nizu temperaturu od 23 stepena pa da tako postignem 25, sta mislite?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2019 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa probaj u kanti od jupola naspi vode ubaci termometar i grejac nemoj ga odmah ukljucivati ako je voda skroz hladna da ne bi pukao pa isprati situaciju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2019 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma jok, direktno cu probati u akvarijumu posto nema zivog sveta jos uvek. Nadam se da ce neko odgovoriti ko je imao iskustva posto planiram na duze staze, ako ne moze da znam u startu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2019 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komso a sto ne bi mogao, samo ce brze i lakse zagrejati vodu i drzati zadatu temperaturu.
Po meni tu ti je eventualno problem sa dimenzijama zbog malog akvarijuma, mada, i ne znam kolike su razlike u duzini 25/50/100W...

A sto se tive ove tvoje nedoumice: "pa se bojim da nakon iskljucenja u toku hladjenja ne pregreje vodu"
Ja imam 2 grejaca po 100W i bas danas sam ih ugasio i premestao po filterima, nisam ja primetio da su oni ni mlaki a kamoli vruci kad se ugase .
E sad, ti proveri brate, drzi ga ukljucenog malo pa iscupaj iz struje i pini onako ovlas i znaces Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kozicnjak - 25l Vladimir95 Početak u akvaristici 1 Sre Mar 06, 2019 9:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low tech biljni kozicnjak 50l peconis Akvarijumi 36 Ned Dec 16, 2018 1:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Buduci kozicnjak garda011 Akvarijumi 11 Sre Nov 23, 2016 10:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo kozicnjak 25l aldyn Akvarijumi 1 Pon Maj 30, 2016 1:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj kozicnjak 23L dzonib Akvarijumi 19 Sre Jan 27, 2016 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License