Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Preporuka za biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolege akvaristi, zamolio bih vas da mi preporucite neke bljke koje imaju onako deblje, mesnatije listove poput anubia raznih ali da nisu sa rizomom vec klasican koren koji se sadi u podlogu.
Trebalo bi da su manje zahtevene jer imam 3x30w na oko 200l vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 3:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2019 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Echinodorusi razliciti samo sto veci broj vrsta porastu velike(20+ cm) i otprilike gde ih stavis to moraju da ostanu ili ces napraviti veliki haos cupanjem jer imaju jak koren.Povremeno im je potrebne i tabletice prihrane u zemlju.Postoji i par manjih vrsta.
Meni se narocito dopadaju harbich i kleine bar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2019 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve Kriptokorine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2019 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi, malo sam ja lose opisao sta bih hteo, ali uglavnom, nasao sam i narucio a to je Bacopa caroliniana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2019 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa bas Bacopa koliko ja znam nema koren, mada mislim da moze da ga pusti, zavisi od podloge. Lobelia cardinalis ti je npr. biljka sa korenom i ima sve sto trazis, Hydrocotyle verticillata, Cryptocoryne parva, Cryptocoryne willisii, Cryptocoryne beckettii, Echinodorusi vecina... Eto komso, jos je prednost kod ovih sto sam ti naveo da ne rastu mnogo visoko da bi morao da ih trimujes cesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2019 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vlada_va ::
Pa bas Bacopa koliko ja znam nema koren, mada mislim da moze da ga pusti, zavisi od podloge...

Ima korov koren nije nesto preterano jak, ali zato kako raste krece da ga pušta iz gornjih delova stabljike. Što je više seckaš to gore.

Jedno pitanje? S kojom namerom juriš mesnatije biljke? Većina ima mesnati list samo kad raste van vode, vodeni se svi lako cepaju i buše.
Inače kod Bacopa ako lepo otkineš list i ostaviš da pluta izrašće nova biljka samo joj treba više od mesec dana da razvije novu stabljiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2019 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa tako se i meni cini kroz maglu, davno sam imao Bacope, ide iz stabljike van podloge, tacno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 03, 2019 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komso, lepa Boga mi i ta Lobelia, sad je vec narucena Bacopa tako da je kasno da je promenim ali ima dana... Smile

Peku ::

Jedno pitanje? S kojom namerom juriš mesnatije biljke? Većina ima mesnati list samo kad raste van vode, vodeni se svi lako cepaju i buše.
Inače kod Bacopa ako lepo otkineš list i ostaviš da pluta izrašće nova biljka samo joj treba više od mesec dana da razvije novu stabljiku.


Peku, nemam pojma, lepo mi izgledaju te mesnatije nego neke mrsavice, takav mi ukus i kod zena Smile

Salu na stranu, totalno nemam pojma sta bih i zasto bih...jednostavno pokusavam da nesto malo bolje ubiljim akvarijum pa da vidim sta ce da se primi i fino izgleda a sta ne.

Podlogu sam imao RF hranljivu i osmokot ( pa preko kvarc) ali to je ubaceno pre dve godine tako da nista od toga. CO2 boca prazna, razmisljam da li da je opet punim..i eto cisto eksperiment kako bih i da li bih mogao da ubiljim . Doduse neonke sam zamenio i nove su 3x30W Arcadia daylight x2 i sunlight x1 na nekih cca 180-190 litara vode.

Kontam ( a mozda i gresim ) da je podloga koliko toliko bogata raznim stavrima sto vole biljke, akvarijum je totalno zreo, gura vec vise od dve godine, uvek je u njemu 50ak riba, filtracija odlicna, cirkulacija takodje i eto ostaje samo da nadjem kombinaciju bilja koja ce tu lepo rasti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License