Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kamen ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 05, 2019 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam bas aktivan pa samo zapitkujem Smile

To je zato sto cekam jos jedan akvarijum pa polako pripremam svasta nesto...
Elem, danas sam po prirodi trazio kamenje za aq i otprilike nasao sta sam hteo, neko crvenkasto, braon. Ne reaguje na sonu kiselinu, prokuvao 2 puta, jednom dodao i saku soli u vodu, drugi put samo u vodi. Probao i sa jakim magnetom ne hvata za kamen.

Ono sto me muci je da ta crvenkasta boja je na nekim mestima spala na nekima nije a i kamen je na dodir onako masnjikav pomalo.

Evo slike

Image
Image

Da li je neko imao iskustvo sa ovakvim kamenom, i da li smem da ga stavim u akvarijum?
Akvarijum je oko 30ak litara, u njemu ce biti nesto bilja i nesto ribica tipa 6 neonki uz 2 ancitrusa mala i 2 koridorasa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 05, 2019 7:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Apr 05, 2019 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je svo kamenje upravo tako ako ti nesto znaci cak i akvarijumu sa ramirezima(posle sedam meseci su dobro mada ne verujem da ce jos dugo) koji vole meku vodu tako da ne verujem da takav kamen znacajno menja hemiju vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Apr 06, 2019 3:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Sky, mene samo brine sto je malo masam kamen i posle 2 kuvanja...doduse sad sam dosao sa posla i pipnuo ih suve skroz nema toliko te masti kao kad su bili mokri.
U svakom slucaju ako se ramirezi ne bune nece ni ove moje manje zahtevnije od njih.
Samo si me malo zaintrigirao saramovima, zasto kazes nece jos dugo?

Pozdrav za Cacak, svaki letnji raspust sam kao dete provodio tamo kod ujaka u bivsoj Slobodana Penezica ulici Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Apr 06, 2019 8:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nece biti problema.Vaznije je da ga temeljno izribas, iskuvas i da lepo namonitiras sto je i najteze. Very Happy


Mislim da nece jos dugo jer mi je voda tvrda, bas tvrda.I kad se mreste jaja su bela, nikad ne dobiju onu zdravu boju koju sam video na slikama, pretpostavljam da je to delimicno ili u celosti zbog vode.
Otprilike 7-8 meseci su trajali kod ljudi u okolini sa istom vodom.A i temperatura vode kod mene je oko 25-26 stepeni, ne bih je povecavao zbog ostalog zivog sveta.A sudeci po onome sto sam video verujem da jako utice na njihovo opste zdravlje.

Jedino uspesno mrescenje sam video kod koleginice koja je sredjivala akvarijum specijalno za ramove i ima ih preko 3-4 godine.U njemu (3-4 rama na 50-60 litara) su samo oni, podloga joj je amazonija i posto je akvarijum manji sipa rosu vodu(i to vrlo retko, svake dve- tri nedelje i vrlo mala mislim nikad preko pet litara u cugu).Temperatura joj je stalno iznad 28.Cim mladunci poodrastu pokloni ih.Ja sam svoje dobio od nje.I moji imaju boju ali njeni su bar dva stepena jace. Very Happy

Hvala na pozdravu i pozdrav za Valjevo nisam letovao ali sam bio par puta prateci Borac na gostovanju Metalcu. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamen goran012 Podloga 3 Sub Avg 22, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamen za morske akvarijume No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 28, 2020 7:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License