Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Arizona Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2019 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre neki dan kupim 10 kraljevskih neonki ali posto je u mom gradu izbor riba slab, morao sam da uzmem bas male, po meni nisu ni blizu prodajne duzine ali ajd.
Donesem ih kuci i ubacim u akvarijum i posle par sati vec su bile 3-4 neonkice izmasakrirane od ostalih riba, i ako vec imam 10ak neonki koje se lepo slazu sa ostalima.
Tu se toliko iznerviram da sa sam resio da uzmem jos jedan mali akvarijum da imam eto samo kada kupim bas male ribe pa da ih tu drzim dok ne stasaju za moj veci akvarijum od nekih 200 litara. http://www.akvarijum.org/forum.....22329.html

Da ne duzim mnogo, krenuo sam u realizaciju poslednjih dana i danas zavrsio.
Od planiranog akvarijuma bez ikakve podloge samo za stasavanje riba na kraju ispade nesto drugo...

Dimenzije 45x25x30
filter spoljni stakleni 35x12x30 napunjen po PS-u kermika, bio ball, razni sundjeri i na vrhu perlon vata
Kad se odbije podloga itd ima tu nekih plafon 40 litara vode komplet sa filterom
Rasveta stedljiva Filips tornado 20w u visecoj DIY mini haubi napravljenoj po uputstvima sa ovog foruma
Grejac Atman 50w
Atman vodena pumpa AT302 ( trenutno radi na pola snage) povezana na DIY spray bar
Hranljiva podloga Rainforest, osmokot takodje
Podloga 6kg svetlo braon kvarc iz Akvarijum arta
Red moor manji panj prebacen iz veceg aq a tamo cu na njegovo mesto zasaditi biljke
Kamen braon sa reke Gradac
Biljke :Bacopa caroliniana , anubias i ludwigia repens rubin, jedino to imam a planiram da pokusam neki tepih napred videcemo...
Nekih 70% vode je sipano iz velikog akvarijuma i sledecih nekoliko dana nece biti nikakvih riba.

Nakon 5-6 dana planiram da ubacim 2 mala ancitrusa i 2 mala koridorasa.
Kada se akvarijum fino isciklira, (bez obzira sto je prvobitan plan bio da tu ubacujem samo male tek kupljene ribe) razmisljam o Trihogasterima, oni mi se bas svidjaju.
Otvoren sam za jos neke predloge ako imate pucajte Smile
E da, posto je akvarijum otvoren trebale bi neke ribe koje nece mnogo skakati i iskakati Smile

Evo malo i slika, dakle dan 1.



Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Poslednji izmenio Laki dana Čet Apr 11, 2019 4:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2019 8:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2019 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije lose komso, ali mozes bolje. Da se ja pitam, tu visecu haubu bih spustio jos blize akvarijumu ili prepravio, posto mi ovako deluje kao stona lampa i obasjava skoro ceo taj zid iza i sve pored, pozadina obavezno, da ne gledas kroz aq u filter. Biljke bih samo niske stavio, posto vec imas hr. podlogu, imas i vecu listu biljaka ili mozda samo anubie. Mozda neka mahovina, a mozes i kozice da ubacis da ne bude prazno kada bude transfer riba iz ovog u veliki. Ko ti savijao cevi za spray?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2019 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E komso, hvala Smile
Viseca hauba je namerno podignuta i tako ce ostati nekih par dana dok se biljke ne stabilizuju jer u tim prvim danima i nemaju neku potrebu za svetlom ( a alge imaju), posle toga ide na propisanu visinu tj dole Smile
Za pozadinu sam vec kupio plavi i crni samolepljivi tapet, samo sutra da vidim neki lim ili staklo na koje cu nalepi obe strane i ide na svoje mesto.
Znas i sam kakva je situacija kod nas sa biljkama i svim ostalim...voleo bih ja svasta nesto ali nema a da dam jos jednu biljku za postarinu ne mogu vise Smile
Mada, kontaktorsao sam vas par kolega pa ce se vremnom valjda nakupiti jos poneka biljka.
Mada, iskreno razmisljam o parvuli napred pa mozda i narucim, nemam pojma.

Zuca i lepio staklo i savijao cevke, ja samo letkonom izbusio rupe na spray i prelivnoj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2019 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad nemam edit a kucam bez cvikera Smile

ono : kontaktorsao sam vas par kolega
treba da bude : kontaktirao sam vas par kolega
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2019 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dan 2.

Zalepio crni tapet i plavi, lepsi mi crni pa njega ostavio.
Probacu i sa onom forom efekat leda pa neku lapmu od pozadi to mi se bas svidja a uzeo sam tanko staklo kao zadnja stranica aq koje sam stavio iza pa mogu da se igram i lepim sa obe strane sta god...

Image

Ocekivao sam da bude dosta zamucenija voda, obzirom da sam stavio celu kesicu RF osmokota i RF hranljivu celim dnom osim 2cm od ivica i to oko 1,5cm debljine.
Ali vodo skoro pa uopste nije zamucena, doduse ispirao sam sljunak u barem 10 voda pa mozda je zato prilicno bistra voda od samog starta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 10, 2019 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dan 4.

Posto je kao sto rekoh iskorisceno oko 70% vode iz vec zrelog akvarijuma, dozvolio sam sebi taj luksuz pa danas ubacio nekoliko riba:

Corydoras Panda 4 kom
Ancistrus 3 kom

Ubaceno i nekoliko pelcera Ceratophyllum demersum tj drezge koja ce tu stajati dok se ne rasire ostale biljke a onda ide napolje.
Bacopu sam malo razdvojio tj sva stabla koja su se granala odsekao i posebno posadio, kazu da je tako bolje, ne znam videcemo...

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2019 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto mi je ova DIY rasveta bila zakacena za plafon, plasio sam se da ne upadne u vodu obzirom da su tiplovi usli samo u malter ne i u plocu pa mi je to delovalo nesigurno, i eto danas sam se malo igrao sa nekim letvicama, malo kanapa i sad stalak za rasvetu izgleda ovako

Image
Image
Image

Zeni se nesto i ne svidja ali meni je super Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2019 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne boj se, zavolece ona to. Very Happy Moja htela da me ubije kad sam rekao da cu da zadrzim japanku teleskopa. Very Happy A sad ga vise pazi nego ja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tacno si u pravu Sky, danas joj vec nije tooooliko lose Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2019 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaplivalo jato neonki, 21 kom.
Znam da je mozda mnogo ali dobra je filtracija pa cu pratiti stanje i kako budu rasle verovatno ce neke zavrsiti u vecem akvarijumu.

Inace ovaj forum je pun jednostavnih i dobrih resenja, pa tako ovde nadjoh i ideju da se prelivne cevi prelepe samolepljivim tapetom, posto vec dve nedelje ne mogu da nadjem crne cevi...

Za sad prelepljena izlazna, sprejbar cu ovih dana
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2019 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Tu se toliko iznerviram da sa sam resio da uzmem jos jedan mali akvarijum

Tebe bi trebalo češće iznervirati, napraviš odličnu stvar. Baš mi se dopada, šljunak pogotovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2019 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Branko Smile
Sljunak tj tu braon podlogu sam uzeo u Akvarijum artu, za ovako mali akvarijum je bilo dovoljno 6kg tj 600 dinara iliti oko 10KM Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2019 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepljen i sprejbar, zaista to dosta lepse izgleda sad, jest da je pomocu stapa i kanapa ali sta ces kad u mom gradu lakse mozes da nadjes drveni sporet nego crnu ili providnu plasticnu cev...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Maj 02, 2019 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mekana voda KH5 pa oprezno krecemo sa CO2

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License