Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 sta da radim sa trudnom platikom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Anja




Registrovan: 12 Apr 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje vezano za platiku, izgleda mi kao da je trudna i prebacila sam je u kotilicu i nista se ne desava, cini mi se da je uznemirena kada je odvojena od ostalih riba.... da li mozda treba da stavim muzjaka sa njom da budu zajedno i kako da znam da li ce roditi male uskoro ili ne?

inace od kad je u kotilici slabo jede i ne krece se mnogo, da li to moze da ima neke lose posledice po ribu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 10:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrati je napolje da ne ugine od stresa, u kotilicu se stavlja kad je vidiš da je počela da se porađa u zajedničkom ili si sigurna da će za par sati po ponašanju.Mužjak ni slučajno zato se i odvaja u kotilicu sem da se spasu mladunci da je ne bi napastvovali mužjaci.
Daj neku sliku i podatke o akvarijumu(veličina,koje i koliko ostalih riba, biljke,filter, svetlo).sve to utiče na odvajanje ili ne,možda mogu da prežive u zajedničkom malci bez maltreiranje ženke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda nije trudna vec bolesna.Da li su joj krljusti nakostresene(lici na ananas) ili ima izbuljene oci? Obicno nema razlike izmedju trudne platike i one koja to nije.

Ako je trudna ne moras nista da radis, eventualno bi mogla da stavis neku plutajucu biljku gde bi se malci sakrivali.One su vrlo lake za uzgajanje, par zenki i muzjak i plutajuca biljka i za sest meseci ces imati pun akvarijum platika bez kotilice ili icega.


Ni muzjaka ne moras ubacivati, jer ce pojesti mladunce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim nema razlike u ponasanju, takodje je moguce i da se prejela jer su velike svinje, samo zderu, tako da mozes i da probas da je ispostis malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anja




Registrovan: 12 Apr 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne mogu da ubacim sliku, dozvoljeno je do 250kb i nece da se ubaci jer su vece

akvarijum ima 30l, biljke ne izgledaju pogodno za sakrivanje malih, ima oko 15 riba, platike, moli, razbore i white fin tetre (i po neka neonka i zebrica), filter je neki atman at-f101, a za svetlo nisam sigurna


platika nije bolesna, izgleda normalno osim malo veceg stomaka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok za slike, stavi kad proučiš uputsvo na sajtu možeš da smanjiš sa običnim Paint iz windowsa.ovo je sasvim dovoljno pisanih podatak da vidimo da je premali AQ, previše riba i slab filter tako da bolje da ti se ne razmnožavaju više, nemoj da mučiš ženku sa hvatanjem i odvajanjem ostavi je zajedno pa možda 2-3 mladunca najsposobnija i prežive(mada teško pored moli).
Što manje hrani da se ne prlja voda i menjaj često i puno vode,a poželjno što više biljaka da pomognu filtriranju i sakrivanju mladunaca.
Napiši odakle si koleginice?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anja




Registrovan: 12 Apr 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne mogu da sredim slike u paintu jer sam na telefonu, ljudi iz prodavnice gde smo kupovali opremu za akvarijum su rekli da je filter sasvim okej za tu litrazu, mada u planu nam je veci akvarijum


iz Beograda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jeste ok ali za 3-4 ribice a to ti nisu rekli nego što više da ti prodaju.Pošto si iz Beograda mogu da ti dam neke biljke ako hoćeš još da dodaš,lake nezahtevne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anja




Registrovan: 12 Apr 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne treba, hvala u svakom slucaju, biljke cu uzeti u jednoj radnjici u kraju

i zanima me za ribu borca, da li je pametno stavljati ga sa drugim ribama ili da bude sam u manjem akvarijumu, citala sam da trazi 10-20 litara, pa me zanima da li je to mucenje za njega ili je okej

ako moze sa ostalima ne bih ga stavljala u ovaj akvarijum od 30l sa njima nego u veci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Borac bolje sam u mali zbog hranjenja, sa tim živorotkama i tetrama brzim i proždrljivim teško bi stigo do kojeg zalogaja.Naravno i taj mora da ima komplet opremu,grejač,filter.Što se tiče agresivnosti zavisi od pojedinačnog primerka kakav ti zapadne, možda ne dira nikoga može svi da mu smetaju a moguće i da njega ostale čerupaju.
Ako hoćeš odmah da ga uzimaš možeš njega 1-2 dana u mrestilici da držiš da razgleda okolinu i navikne se na društvo i da jede hranu na miru, pa ga onda pustiš i posmatraš kako se ponaša.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anja




Registrovan: 12 Apr 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na odgovorima, u prodavnicama ljudi retko objasne kako zaista treba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ako uzimas novi akvarijum, iscitaj ovu temu, narocito stavku o cikliranju.

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Predlazem ti da uzmes filter slabijeg protoka za borca, voli mirniju vodu.Da sam ti najradije bih stavio sundjer filter ako ti nije previse ruzan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A što se tiče ribica sa borcem, i ja sam to nekada pitao.

http://www.akvarijum.org/forum.....light=hari

Pored ostalih, i @Skybuffalo je dao dobar predlog!!!

P.S. Ako vam se desi da ne možete da otvorite link, u address bar-u obrišite sve što je ispred http, npr:
http://www.akvarijum.org/forum/link.php?url=http://www.akvarijum.org/forum/gospodar-hari-t25622.html?highlight=hari
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malci ramireza u zajedničkom akvariju... Totia Razmnožavanje 6 Sub Jan 11, 2020 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocrnila gupika, sta da radim :(( gupii Bolest 7 Pon Nov 18, 2013 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Šta radim pogrešno??? lauking Početak u akvaristici 20 Uto Jul 09, 2013 8:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina - sta radim pogresno? chikavili Biljke 23 Pon Jul 01, 2013 10:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta ne radim kako treba. Cuba propada? GoranVrsac Biljke 31 Čet Jun 14, 2012 3:05 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License