Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Domaca hrana za skalare - sastav? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2019 2:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S obzirom da mi se blizi vreme godisnjeg odmora, imacu malo vise slobodnog vremena da se oprobam sa pravljenjem hrane domace proizvodnje. Posto imam dosta skalara zanima me da li je neko dosao do saznanja sta bi sve trebalo da sadrzi hrana za njih?
Da se razumemo procitao sam dobar deo foruma o pripremi hrane ali nisam nasao ni jedan recept specijalizovan bas za skalare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2019 2:54 am Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2019 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I mene ovo interesuje?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2019 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo imas u ovoj temi negde, mrzi me da trazim cini mi se da je neko pominjao cime hrani diskuse.Mislim da je neki recept sa govedjim srcem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vlada_va ::
I mene ovo interesuje?!


Komso, sednes kod Zuce u Dusanovu i popricas sa njim, ako je neko doktor za skalare, on je jedan od njih, mresti ih preko 30 godina.
Meni je jednom i pricao al zaboravih jer ne drzim skalare, ali svakako ces dobiti najbolji savet iz prve ruke, a usput se i naslusati raznih prica o akvaristici.
Idem malo u off ali ja uzivam u tim pricama...pre neki dan mi je pricao kako je njegov pokojni otac, inace prvi akvarista u Valjevu isao kolima ( cini mi se ficom) u Maribor po prve akvarijumske ribe tamo negde pocetkom 70ih godina... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I onda covek ne stavi link ka temi. Very Happy Very Happy

http://www.akvarijum.org/forum.....t1757.html

Ovaj Nikourov sa druge strane je najbolja stvar za zlatne ribice (ja sam dodam malo spiruline). Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz nekog razloga ne mogu da otvorim link ka temi. Cenim da bi trebalo vise proteina i masti zivotinjskog porekla, pa bi u hranu pored povrca ubacio filete oslica, picece belo i govece srce ali sad u kojoj razmeri a da ne preteram… to ne znam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1757.html
Valjda ce sad raditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece opet ali pretpostavljam da si mislio na ovaj recept, mada cini mi se da je vise ovo vise prilagodjeno biljojedima
- Blitva ................250gr
- Spanac ............250gr
- Tikvice .............200gr
- Sangarepa ......100gr
- Grasak .............200gr
- Beli luk ............. 1 cesanj
- Slatka al. paprika ...... 1 kaf. kasika
- Filet oslica ....... 100gr
- Multivit. sirup ...... 1 sup. kasika
- Zelatin ................. 2 kesice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2019 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, to sam stavio cisto onako, kao potrvrdu da su recepti dobri obzirom da sam to probao od svih tih recepata.

Koristim taj za zlatne i ovaj za borca, mesojede moje kad zelim da obradujem, samo sto dodam pored svega ovoga i kril.Kupim vece pakovanje krila pa sve to umesam.Nesto mi ne ide ziva hrana jer dosta iz kuce pa ukucani nisu bas spretni.Zato im dajem ovo kao neku zamenu.Pretpostavljam da je dobro i za diskuse obzirom da vole jacu hranu.

- 1kg ocisceno srce ili belo pilece meso (licno koristim belo meso jer je kvalitetnije u hranjenju)
- 700g oslica
- 300-400g spanata ili maslacka
- 3 zumanceta
- 1 banana
- 3 supine kasike aleve paprike slatke
- zelatin beli
- beli luk
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2019 1:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivadin ::
S obzirom da mi se blizi vreme godisnjeg odmora, imacu malo vise slobodnog vremena da se oprobam sa pravljenjem hrane domace proizvodnje. Posto imam dosta skalara zanima me da li je neko dosao do saznanja sta bi sve trebalo da sadrzi hrana za njih?


Gaji gupike napolju. Nema lepše i zdravije hrane za skalara od mladih gupika i kozica, koje su odrasle u prirodnijim uslovima. Prosto je milina videti kako ih usisa.

Jedno ozbiljno pitanje: Šta će vam toliko povrće, voće i luk u hrani za skalare?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2019 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupike sam gajio napolju prosle godine (ove cekam lepse vreme) ali mi je iskreno zao da gupikama i kozicama hranim skalare pa trazim alternativu…
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Maj 04, 2019 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skybuffalo ::
http://www.akvarijum.org/forum/kako-napraviti-hranu-za-ribice-t1757.html
Valjda ce sad raditi.


Ne znam zasto se desava na ovom forumu da ne rade linkovi ali evo nekog resenja:

Klik na link da se otvori nova strana, zatim na toj novoj strani gore u adresi izbrisite sve od pocetka do http://www.akvarijum.org/forum itd itd
Zatim enter i link ce se otvoriti.
Izvinjavam se za OFF.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Maj 04, 2019 6:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Zivadin ::
S obzirom da mi se blizi vreme godisnjeg odmora, imacu malo vise slobodnog vremena da se oprobam sa pravljenjem hrane domace proizvodnje. Posto imam dosta skalara zanima me da li je neko dosao do saznanja sta bi sve trebalo da sadrzi hrana za njih?


Jedno ozbiljno pitanje: Šta će vam toliko povrće, voće i luk u hrani za skalare?


Ne stavljam.Very Happy .Samo sam postavio te recepte (jer ih koristim) kao primer da u toj temi ima provereno dobrih muckalica i da je negde u njoj i recept za skalare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 08, 2019 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Gaji gupike napolju. Prosto je milina videti kako ih usisa.


Bolesno zadovoljstvo, ali ima nas raznih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Maj 08, 2019 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Suncokret ::
Peku ::
Gaji gupike napolju. Prosto je milina videti kako ih usisa.


Bolesno zadovoljstvo, ali ima nas raznih.


Gupika iz bureta je najsličnija onome sto bi skalar jeo u prirodi. Zelena salata, luk i pileći bataci nemaju u sebi ono što ima riba koja je odrasla na algama i sitnim zglavkarima. Na kraju sve svede na to kako gledaš na gupiku i kozicu. Ako nije atraktivna onda je živa hrana, alternativa je gora jer linija se mora održati.
Lepo vreme ide pitajte neke od starijih hobista iz kraja gde su hvatali dafniju, sa njom će te bolje obogatiti hranu nego sa povrćem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana koja nije original Hulk Ishrana 11 Uto Jul 07, 2020 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za zlatne ribice za ishranu ziv... Zivadin Ishrana 1 Sre Maj 06, 2020 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije mresnih akvarijuma za skalare Zivadin Razno 4 Sre Jan 08, 2020 1:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License