Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alternativa za korije Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
A.R.Chafee.Jr.
Slučajni Prolaznik

Registrovan: 26 Mar 2019

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2019 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ih hteo od svoje desete godine. Bio članak o njima u Politici. Sada imam 35 godina. I eto imam ih. Kupio sam ih sa prosečnom dužinom od 1cm. Imam dve ženke od 2cm i 2.3 cm sada. Zbog jednog koškanja mi je stradao mužjak (drugi po veličini i najbolji primerak u jatu). Otvorio akvarijum da nahranim korije (pogašena sva svetla, osim jednog, da WCMovi ne bi ždrali) čujem pljuc. I nešto sklizne sa police. Brzo pali svetlo, kad ker nešto mljacka. Ispao petlić, (ja sam sipao previše vode) i odpraćakao se keru na glavu. Šta ćeš.

WCM se često koriste kao riba za brzo cikliranje akvarijuma, kao hrana za koi i zlatnu u javnim bazenima, generalno kao hrana. Imaju jako malo veštački stvorenih varijanti, što mi je drago, kod ih i nema. Jako su potcenjeni i ako su dobra riba za početnika. Verovatno jedna od boljih (globalno), pogotovu sa ovim trendom kod gupija, gde ih sada ima milijarde. Video sam ženke gupija šarenije od mužjaka i slična čuda. Kod nas se gupi još drži,koliko vidim.
Jako volim hladne akvarijume, manji su izazov, a ribice umeju da budu jako lepe i zahvalne.

Uspeo sam da napravim (slučajno) tri nivoa protoka vode. Prvi je jako brz, tu bleje preko dana, onda ima srednji deo sa umerenom strujom, tu jedu. I gotovo miran deo sa mahovinom i lokvanjima (dobio od supruge) gde spavaju. Tu je i panj. Imao sam jedan mrest, no izgleda da su ponjupali jaja svi zajedno.

Glavna je matična ženka, zvana Debela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2019 1:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Alternativa za sylvania grolux t5 manastiriste Rasveta 7 Ned Mar 10, 2013 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postoji li alternativa Zelenom barbusu? marjanb021 Ribe 1 Pet Feb 10, 2012 9:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternativa za spoljni filter ili je ... zlay Filteri i pumpe 13 Ned Sep 26, 2010 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker