Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Identifikacija drveta, pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima ideju koje je ovo drvo ili sta god da je i da li sme u akvarijum?

Jedino sto znam o njemu da ga je tast doneo pre 20-30 godina sa crnogorskog primorja i posadio. Vise je to kao neko cvece, puzavica, loza sta god, nego kao drvo...
Sada to mora da se posece jer je bas naraslo i pocelo da se penje uz oluke, pod crep itd a ima bas lepih grana za skejp.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 9:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je Orlova kandza(tako je barem zovu) raste kao korov ali ne znam da li sme u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam uporedjivao na Google ali ne lici mi na tu, kod ove moje je cvet koliko se secam crvenkaste boje.
Eva nadjoh jos jednu sliku ( nazalost iz novembra bez cveta ) na street view pa mozda nekome pomogne da prepozna...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i od ove je cvet crvenkast imao je dugo godina u dvoristu.nisam siguran,stablo mi lici na Orlovu kandzu.Javice se jos neko budi strpljiv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Suprugu nije mrzelo da trazi na google po slikama jer svakako bolje zna od mene kakav je cvet leti.
Nasla je da je to Crvena tekoma, a ja nadjoh ovo o njoj:

"Biljka je pravi korov i teško će te se je riješit jednom kad se ugnjezdi u vrtu. Otrovni su listovi i cvjetovi (izaziva svrab i osip) a i sitne čestice unutar kore stabljike. Ima dosta polena pa se nit ne preporuča kod takvih ljudi koji imaju astmu i slične stvari"

Cim smeta ljudima verujem da smeta i ribama tako da nazalost nista od toga...a tako lepih grana ima... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija nezvanog gosta Stefan89 Ostali Stanovnici 0 Pon Jun 12, 2023 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License