Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nedostatak cega? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drustvo, evo mene opet u akciji.

Potrebna mi je pomoc, do duse nije nesto strasno ali bih voleo da to bude "top" sto bi se reklo.
Mislim da je u pitanju nedostatak fosfata, ali ispravite me ako gresim, voleo bih da cujem nekog malo iskusnijeg.

Akvarijum je 100l, 20 neonki, 4 skalara, ancistrusi, corydorasi, 4 lisice (platike i black moly koje se sele u druga dva akvarijuma) .
Detaljnije i vise slika o akvarijumu cu pisati u novoj temi.

Koristim svakodnevno CO2 diy varijantu u akvarijumu.
Evo slika:

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 11:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da napisem, podloga je Tropica Aquarium Soil. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta doziraš? Samo mikro ili i mikro i makro?
Je l' imaš green spot algu negde?
Iz mog iskustva nedostatak fosfata se često odrazi kroz GSA pogotovo kad akvarijum nije mator da tako kažem.
Ove rupe mi deluju kao nedostatak kalijuma.
Opet mnogo zavisi generalno šta doziraš, koliko dugo je akvarijum u funkciji itd.
I je l to dole tropica soil? Ako jeste velika je verovatnoća da je i manjak fosfora i kalijuma ako ih ne doziraš dodatno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista od sredstava do sada nisam dodavao, akvarijum je formiran i u funfciji oko 2 meseca. Mislim da green spot ima malo na toj zelenoj biljci pored crvene. Ostale stvarno lepo izgledaju, lepa zelena boja Planirao sam danas da idem da kupim dodatna sredstva, pa ako moze pomoc i oko toga, sta mi je najbolje. Hvala u napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je to onda, vreme je da kreneš sa doziranjem. I kalijum i fosfor najverovatnije fale. Treba ti mikro(profito, seachem flourish,narandžasta tropica itd) i treba ti dodatno makro ali bez N jer mi se čini da je dovoljno riba da proizvode NO3. Znači otprilike imaš opciju easy life kalijum i easy life fosfor dodatno(ili neki drugi brend) ili jeftinija varijanta kupiš suva đubriva K i P odvojeno i razmutiš u vodi prema uputstvu i to doziraš. Ili možeš i zelenu tropicu i narandžastu zajedno samo doziraš odvojenim danima ili samo zelenu ako ti nitrati ne prelaze 20-25 pošto nemaš osetljive ribe tipa Ramirezi i Agasizi apistograme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ovo pomogne ?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Ivane, Doksas video sam tu sliku pomogla mi je u predpostvaci, krecem sa mikro i makro elementima pa saljem rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da slučajno nisu u pitanju stari listovi ili oni koji su rasli van vode? Gde si kupio biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2019 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lici na kalijum ali kao sto su kolege rekle ako nista ne dodajes pocni da dodajes Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2019 7:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu, kupio sam od kolege akvariste. Vazi, pocinjem da dodajem. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2019 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kalijum nije, kod nedostatka kalijuma rupe na listovima su sitne i mnogobrojne. Pre će biti nedostatak hranljive mterije usled prejake filtracije a malog broja riba. Ubaci još 20tak neonki ili šta god ti je drago i bacaj više hrane tj hrani češće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 17, 2019 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta znaci nedostatak hranljive materije? Mikro element ili makro element? Mislim da svakako treba da krenes sa uvodjenjem djubriva, jer je poceo da se pojavljuje deficit, a koriatis i co2 pa biljkama treba vise hrane, jer je intenzivniji rast. Sto se tice filtracije, nisam video da je napisana koja je filtracija u pitanju, tako da ne znam sta znaci prejaka filtracija. Ja imam 9x vecu filtraciju od zapremine akvarijuma, i nemam deficit elemenata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Apr 17, 2019 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NH3/NH4, NO3, fosfati kako svrstavas to nego djubrivo, hranljiva materija..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 17, 2019 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranljiva materija moze biti i gvozdje, kalijum, magnezijum, molibden, rubidijum, bakar i ostali mikro elementi. Pa zbog cistote govora cisto i to da ispostujemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 17, 2019 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ovo sto si naveo se jos i zovu makro elementi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Identifikacija crva ili cega vec Bojan Korali i ostali Organizmi 12 Ned Okt 25, 2015 6:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od cega se pravi dekoracija? Stefans Početak u akvaristici 10 Ned Maj 19, 2013 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od cega napraviti redukcioni prenosni... sunce Uradi Sam (DIY) 7 Ned Maj 12, 2013 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zbog cega uginu? Zuker Početak u akvaristici 11 Pon Feb 25, 2013 8:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License