Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nedostatak cega? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Apr 17, 2019 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ja mislio da se zovu organska jedinjenja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 17, 2019 5:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekoliko godina sam na ovom forumu...puno sam naucio citajuci...ali...citajuci ovaj forum sam primeto da dosta ljudi uleti u nekakva prepucavanja i na kraju sve to ode daleko od zadate teme tj pitanja koje je neko postavio jer mu treba POMOC oko nekog problema...
Ajde bre ljudi manite se corava posla, ako mozete napisite nesto korisno ako ne mozete nemojte ni pisati nista...

Takodje sam primetio i odredjenu dozu nadmenosti na ovom forumu...tipa...ima jedna tema gde pocetnik hoce da mresti neonke pa pita i trazi savet...masa postova je bila tipa ti si totalni pocetnik idi razmnozavaj gupike itd i tek posle 3 strane takvih totalno beskorisnih postova je covek , kome je to inace jedan jedini post na ovom forumu objasnio kako treba mrestiti neonke a ostali zacutali.
Dakle, apelujem na smanjenje kojekakvih objasnjenja da li se ovo zove hranliva ili mikro ili makro ili pera ili djura, da li je neko pocetnik ili nije...ako mozete i hocete ljudi pomozite konkretno a batalite nadmetanja tipa ciji je veci....ako pak necete da pomognete mnogo je lepse i korisnije da nista ne napisete nego da nekome pricate da je kriva gupi zapravo Poecilia reticulata, limun zapravo Hygrophila corymbosa...[a i kod doktora kad odete on kaze grip, ne kaze Infuluenza, Isavirus, Togotovirus ili Kvaranjavirus.

Izvinjavam se svima za off ali zaista su mi zasmetale ovakve stvari pa sam morao da napisem jer i sam imam nedoumica oko nekih stvari na koje jednostavno i posle par godina citanja nisam nasao konkretne odgovore vec sve neka pametovanja bez koristi konkretne za tog koji je postavio pitanje i interesuje se da nesto pokusa.

Pa i ja u svom poslu imam 10ak ucenika i kada me pitaju za nesto sto je po mom misljenju van njihovog trenutnog dometa ipak pokazem i objasnim, uprostim, kako god, pa neka sami odluce da li su zreli za taj neki visi nivo ili ne...svakako ih ne ubijem u pojam samo zato sto se interesuju za nesto vise...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 9:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Doksas"]Nekoliko godina sam na ovom forumu...puno sam naucio citajuci...ali...citajuci ovaj forum sam primeto da dosta ljudi uleti u nekakva prepucavanja i na kraju sve to ode daleko od zadate teme tj pitanja koje je neko postavio jer mu treba POMOC oko nekog problema...
Ajde bre ljudi manite se corava posla, ako mozete napisite nesto korisno ako ne mozete nemojte ni pisati nista.../quote]

Upravo zbog toga su neki clanovi koji su ZAPRAVO pomagali pocetnicima bez ikakvih predrasuda jer su pocetnici i otisli sa foruma. Zbog ne banovanja clanova koji se stalno prepucavaju, pravljenja novih naloga cak i kad budu banovani, i onda ostali takvi, a ovi drugi se stalno iskljucili iz bilo kakvih doskusija Sad na zalost.
Apsolutno podrzavam Doksasov apel! 💚
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dokas je totalno upravu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2019 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice filtracije, imam spoljasnji stakleni filter iza akvarijuma. Slazem se sa ovim sto je Doksas rekao, trazio sam pomoc, dobio lepe odgovore i hvala na tome. Kupljeni su makro i mikro elementi poceo sam da dodajem, pa cu okaciti rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZeljkoKolevski
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Avg 2015
Poruke: 4
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2019 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedostatak fosfora je to .
Dešava se na početku kod novijih akvarijuma (iako ga kasnije ima na pretek) , pogotovo kod onih gde su jako česte promene vode a verujem da si često menjao vodu zbog Tropica soila, barem ako si poštovao uputstvo za isti i odatle si napravio taj manjak.
Najlakše rešenje kupiti hemiju fosfora (easy life, ili rainforestovu, ili zelenu tropicu), smanji malo promene vode ako ih radiš, jednom nedeljno 20 % sasvim ok, pa na dve nedelje promeni 35 % da ga restartuješ, rešen problem, treba malo vremena samo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Identifikacija crva ili cega vec Bojan Korali i ostali Organizmi 12 Ned Okt 25, 2015 6:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od cega se pravi dekoracija? Stefans Početak u akvaristici 10 Ned Maj 19, 2013 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od cega napraviti redukcioni prenosni... sunce Uradi Sam (DIY) 7 Ned Maj 12, 2013 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zbog cega uginu? Zuker Početak u akvaristici 11 Pon Feb 25, 2013 8:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License