Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 70 litara pocetak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonke izgledaju super i još kad se bilje razraste biće to odlično. Možeš kasnije da nađeš i neko bilje srednjeg rasta tipa neke kripte da staviš po sredini akvarijuma. Ili neke lake tepih biljke tipa Helanthium tenellum green(ili Echinodorus tenellus green kako je još zovu) koja bi bez problema rasla bez CO2 i sa lošijim svetlom, sporo ali bi rasla svejedno i popunila bi dobar deo prednjeg i srednjeg plana.
To ti je sve samo ideja za kasnije a ima tu još dosta opcija neko drugi možda predloži neke druge biljke ili ideje itd, ovo sad izgleda super i samo nastavi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 12:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Hvala na predlozima.
Reci mi samo foto period na koliko da drzim zbog biljaka. Sada palim svetlo oko 07h a gasim oko 20h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj duže od 10 sati, zbog algi. Od 8-10 sati dnevno je po meni idealno, neki imaju svetlo i 12 sati dnevno ali ja držim na 8 i po sati kod mene npr a držao sam na prethodnim akvarijumima i na 10 sati. I kupi tajmer obavezno ako već nemaš pa nek tajmer pali i gasi svetlo uvek u isto vreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2019 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep pocetak komsija Smile
Ja bih ti preporucio da uzmes tajmer za svetlo, imas kod kineza 400-500 din kosta, nastelujes neki fotoperiod, mozda i sa pauzom , ja licno u novom aq idem svetlo od 13-17h pa 2 sata pauza pa od 19-23h. 8 sati je sasvim dovoljno za pocetak dok se to ne stabilizuje sve.Kroz neko vreme mozes postepeno da dignes i do 12 sati ukupno svetla ali nemoj preko toga ici kao sto ti je i Ivan rekao.

U Dusanovoj imas amazonce puzeve, mislim da su 50 din komad, preporucio bih ti 2 komada da ubacis odlicni su cistaci i prelepo izgledaju u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 29, 2019 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hristos Voskrese
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Apr 29, 2019 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vaistinu voskrse.Lepo to izgleda.Jesi li imao problema nekih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Apr 29, 2019 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komso, bio sam u Dusanovoj nema vise puzeva. Imao 5 komada i prodao isti dan kada je i dobio.

Za sada da kucnem u drvo nisam imao pronlema nikakvih osim 2 kraljevske neonke koje su mi uginule nakon promene vode.
Biljke super napreduju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Maj 05, 2019 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz. Evo malo da osvezim temu sa trenutnim stanjem akvarijuma. Za sada biljke super napreduju.
Image
A evo i jedne slike mog borca koji se sa neonkama odlicno slaze. Tj i neprimecuje ih vec samo se sepuri i ogleda Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2019 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast, jako lep akvarijum. Brzo si od apsolutnog početnika došao do veoma lepog biljnog akvarijuma. Samo nastavi i samo polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucky09
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 55
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2019 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Ivanro. Uz pomoc Vas iskusnih sa ovog foruma dosta sam naucio i dosta ste mi pomogli. Malo sam se potrudio i zaista je lepo ispalo. Sada je uzivanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2019 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice to jos lepse kad se sve razraste.SAda je divno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Floki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Jul 2020
Poruke: 6
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2020 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je baš lep i uredan.
Uživanje je gledati i sam njegov razvoj kroz vreme.
Da li ima možda i nekih novijih fotografija? Smile
Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License