Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Promena boje korala Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Apr 17, 2019 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle uvodjenja 2 led cipa 495nm primetio sam potpunu promenu boje na sinulariji koja je do sada bila boje dzigerice sa bledo zelenim polipima.

Trenutno imam dve u akvarijumi jedna je izložena svetlu dva čipa dok se druga u čošku i izložena je svetlu samo jenog tako da je kod nje promena dosta sporija.

Image
Image

Svi kanali ukljuceni
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 17, 2019 6:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2019 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo... Zanima me da li je promena boje samo na oko, u smislu spektra kojim je obojena, ili se koral sam po sebi izmenio i sada tkivo ima drugaciju boju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2019 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad ga izvadim iz vode ima boju. Totalno je se promenio pigment koji je izlozen ledu dok donji deo koji nije izlozen poprilicno je zadrzao staru boju. Još se nije 100% promenio, kad se pri slabijem svetlu raširi maksimalno izgubi dista plave. Sa obzirim da je malo više od mesec dana pod 495nm velika je promena.

Evo slike sa i bez blica kada ne radi rasveta, samo sveto od sobe.
Image
Image

Jako zanimljivo, na ljubičastu sinulariju nikakvog efekta nije imala ostala je ista a stoji koji cm iznad nje.

Ima kratka priča tj prezentacina na BRStv sa MACNA2018 vezana za ovo:

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jun 24, 2019 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Divlja zoa
Image

3 godine kasnije (12k)
Image

Još jedna pored običnih zelenih zoa
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebna ponuda mekanih korala G.Blagojevic Tražnja 0 Uto Mar 15, 2022 12:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Promena spektra Blue Rasveta 3 Ned Dec 20, 2020 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Boje platika Skybuffalo Početak u akvaristici 2 Sre Avg 07, 2019 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga tamno braon boje.... StefanPN Alge 32 Uto Jun 11, 2019 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly skupljen rep i gubljenje ... popindeed Bolest 10 Ned Mar 24, 2019 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License