Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ribica mi se trese Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Abramis




Registrovan: 24 Apr 2019
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2019 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,danas sam primetila da mi je zlatna ribica ležala na dnu akvarijuma pomislila sam da nike ništa strašno i da je samo umorna.Posle nekog vremena(jedno 15 min.)još uvek je tamo ležala pokušala je da dopliva do vrha akvarijuma i uspela je.Bila je gore i dala sam joj zrno hrane za ribice probala je da pojede ali je ubrzo ispljunula.Posle je počela i da pliva hitro u akvarijumu i da se trese inače to nekad radi ali ne znam zašto.Izgleda normalno,jede umereno,plivucka,izgled joj je normalan samo što je u poslednje vreme poprimila sivkastu boju (inače je crne),ali sad samo leži malo dođe do gore i počne da se trese plivajući brzo.Ne znam zašto i zato pitam vas da li možda znate ako da recite mi.Hvala puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2019 7:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

calacab
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2019
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2019 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam zlatne ribice i nisam ih nikada drzao zbog svoje velicine rasta ali po ovome sto opisujes kao da ima trovanje amonijakom? Bilo bi pozeljno da ubacis podatke kao sto su velicina akvarijuma, sta imas u akvarijumu sve, koliko cesto menjas vodu i slicno. To ce pomoci da se da neki priblizniji odgovor tvom problemu.

Ali po meni deluje kao da je trovanje amonijakom sto je generalno cesto sa zlatnim ribicama u premalim akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2019 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukratko. Manje hrane, bolji uslovi ( adekvatna velicina akvarijuma, cesta zamena vode i ciscenje mehanicke filtracije, vise kiseonika, raznovrsna hrana ).
Niste nam postavili sliku akvarijuma pa ovako nagadjamo. Ako je japanka standardno po preporuci prodavca u nekoj kugli onda zaista je tesko spasiti trovanja.
Ako bude jos detalja samog akvarijuma, zamene vode, nacin giltracije ... tu smo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2019 8:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verujem da je drži u kugli. A kad kaže da je crne boje mislim da to možda uopšte i nije japanka nego borac. Mada ima i crnih japanki. Sve u svemu ovo mi liči na ono čuvam ribicu za ukras.

I ja mislim da je amonijak u pitanju. Ne znam koliko može da je spasi, ali ako budeš ovo čitala sledeći put se dobro informiši o čuvanju odredjene vrste riba. Ali ne kod prodavca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 7:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Abramis ako budeš ovo čitala, nemoj da misliš da te je neko napao ili da te kritikuje!
Tu smo da pomognemo, tako da, probaj da okačiš slike, ili nas informiši šta je bilo.
Nema veze ako je ribica u kugli, nisi ti kriva zbog toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License