Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko mresta tigrastog barbusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan Mitrovic
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2016 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ovako Smile spremio sam vodu ph vrednost sve je kako treba.. ubacio maticne barbuse do duse ubacio sam samo jednu zenku i jednog muzjaka Smile zenka je oko 6,50 cm a muzjak je nekih 4cm zatamnio sam akvarijum , na dnu sam stavio mrezicu kako bi ikra valjda mogla da padne itd . sad pratim sve sta se desava , par non stop ide tamo vamo i ne odvajaju se ali nista se ne desava Very Happy tako da me zanima sta jos treba da radim i koliko da ih drzim u akva. inace zenka je bas debela Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2016 11:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan Mitrovic
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2016 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Karakteristike vode u akvarijumu za uzgoj su temperatura 26 C. Nitrati < 25 ppm. Kiselost vode: pH - 6.2 Tvrdoća vode: GH - 7
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2016 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo strpljenja i bice malih barbusa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2016 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cini mi se da na jednu zenku idu dva-tri muzjaka.
Proveravaj temeljno da li ima ikre jer je bas sitna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan Mitrovic
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2016 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pratim sve , celu noc sam dadiljao Very Happy ahahah.. ovaj non stop oko zenke ide mlatara se perajima i sve bas kako treba ali kolko ja vidim nema nista >.< e sad me zanima citah na nekom sajtu , kako ubrzavaju taj proces kao malo stisnu zenku da krene ikra .. :/ ili je to totalni promasaj ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2016 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti rukom da stisnes zenku ?
Ako je to ja msm da to nije nikako u redu. Rolling Eyes
Bole ostavi neka to sami odrade, ako moze, moze, ako ne, budi strpljiv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan Mitrovic
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2016 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako god Smile u svakom slucaju krenulo je Very Happy xixix docekao sam Very Happy Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro vece,

Kako ne bih otvarao novu temu, zanima me da li neko razmnozava barbuse u grupama od vise jedinki? Naime do sada sam odvajao muzijaka u zenku u manji mresni akvarijum uspesno medjutim probao bih sa jatom od 3 maticne zenke i 3 muzijaka, albino i zelene zenke. Spremio oko 35l akvarijum, mrezicu dole, panj + anubia i drezgu po coskovina da se zenke mogu skrivati. Svaki savet ce biti koristan. Takodje malce koje sam dobio od para muzijak albino i zenka zelena, imaju sad oko 3-4 ned po boji mi izgledaju da ce biti tigrasti pa me zanima genetika tj ukstanje. Koji je dominantni gen i da li je moguce da se od zelenih zenki uopste dobiju albino malci.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo je teško predvideti boju mlađi, uglavnom je tigrasta dominantna a albino je mutacija kao i zelena. Možda ti pomogne moj stari video

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za snimak. Nesto tako sam isto postavio, korigovao sam pH pa cemo videti..samo da nije malo suzen prostor za rasplivavanje? Ja sam ostavio sredinu praznu kad pocnu da se jure.. da li si dobio nekad albino malce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 01, 2019 7:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrest je bio uspešan, bilo je nešto albino mlađi koliko se sećam, davno je bilo.. Ako imaš više parova u mresnom akvarijumu onda je bolje da nema mnogo otvorenog prostora, manje su šanse da pojedu ikru, mada nije to toliko bitno.. ako im pogodiš parametre, biće sve Ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License