Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sadjenje biljaka-pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ekipa,
Sutra bi trebalo da mi stigne 3 "korpice" Ludvigije repens rubin ( Rainforest kao i uvek naravno ) pa me interesuje da li mogu samo da skinem onu plasticnu korpicu i posadim ih sa sve onom vunom dole oko korena?

Negde procitah da moze tako i da je bolje tako ali nisam do sada tako radio pa rekoh da priupitam vas stare akvaristicke vukove Smile
Hvala unapred na odgovoru, ziveli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 12:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez kamene vune
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok Ralke, znaci definitivno skinuti vunu, hvala.

PS
A taman sam se ponadao da cu sebi olaksati muku oko sadjenja posto imam i nestasne barbuse pa vrlo cesto ujutru nadjem taze posadjenu biljku na povrsini Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A bre komsija sto ne trazis, Imam ja repensa koliko hoces i rubin i obicnu, smucila mi se biljka zbog silnog trimovanja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da ja nista ne umem da dobijem kakve sam srece komsija Smile))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A bzvz nisam znao dal si jos uvek aktivan akvarista, da si me pitao, mogao sam ti dati biljke, videces, repens raste ko lud
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2019 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam komso, imao sam ih do pre koju godinu ali su mi na kraju bile bzvz jer sam ih pustao previse u visinu pa na donjim delovima stabla nije bilo lisca uopste te ih pobacao...
Sad mi se nesto opet svidjaju ali cu ih trimovati na vreme, barem iz pocetka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 03, 2019 2:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ralke ::
Bez kamene vune


Nesto citam na RF sajtu i naleteh na ovo a setih se da sam skoro bas to pitao ovde a u vezi sadjenja sa komplet saksijom.

" Visoke biljke zadnjeg plana se mogu saditi sa komplet saksijom. Biljke će prožiliti kamenu vunu u saksiji i pustiti žile u podlogu. Biljke srednjeg i prednjeg plana se vade iz saksije i sade pincetom u podlogu. "

Eto, mozda nekom budu od koristi reci Miroslava Rainforest-a.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2019 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Mogu se saditi..." - moze a i ne mora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2019 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ralke ::
moze a i ne mora.


E, to je vec tacan odgovor. Smile

Da rezimiramo, ako je nekom manjak prostora negde na primer po coskovima pozadi, i mucenje je zasaditi pelcere biljaka zadnjeg plana, pogotovo ako ima poput mene malo smotane ruke i povecu saku za to, moze saditi komplet biljku sa kamenom vunom...a i ne mora !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima Smile Zanima me par stvari. Pa ovako imam akvarijum od 120l sirina 40 visina 40 i duzina 80, imam hranjljivu podlogu koja je nisam merio ali msm da je tipa oko 1 cm mozda vise mozda manje hah, i na to imam jedno 5 cm peska, tesko mi je izmeriti jer i podloga i pesak su mi iste boje :] A u tom su mi nekada bile kornjace, pre vise od 10 dana sam ih pokloni sestricima i odlucio da ponovo pocnem sa ribicama, mada sam skroz ispao iz tog hobija.. evo vec kazem oko 10 dana pripremam sve sto procitam na internetu i u savetovanju sa mojim prodavacom namestam akvarijum. Isao sam logikom da moje nekadasnje kornjace su se jednom u par meseci hranile zivom hranoim pa sam zato ocistio skroz akvarijum i dekoraciju koju sam imao u njemu kao i filter to mi nekako delovalo pametnije nego da sam samo promenio vodu, e sad zasadio sam par biljaka koje mi je prodavac preporucio za pocetak i hocu jos par da uzmem za nekih 10ak dana, zanima me da li trebam menjati vodu iako su samo biljke za sad unutar jer evo stoji vec tako da kazem mozda 11 dana da li da promenim vodu pre ubacivanja ribica? Onda da li kad kupim ribice da li je mozda pametno da bar jednu kesu sa vodom i ribicom istresem u akvarijum zbog tih korisnih bakterija koje vuce ta voda od njih? onda treba mi neki dekorativni predlog za ovaj deo akvarijuma sa slike Smile moja neka zamisao je da kupim onaj kokos i par onih loptica od algi jer zelim da uzmem Plavog raka msm da bi mu tu u mraku i takvom okruzenju bilo idealno ali ne svidja mi se taj gornji deo pre bi nesto zasadio ako postoji neka biljka koja moze da se prilepi za taj kamen? (Gornji deo) hmm msm da je to to za sad sta sam hteo da pitam Very Happy za nekih mesec dana kada biljke malo zazive i kad sve dodje na svoje mesto slikacu Vam akvarijum Smile Hvala unapred!! Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i tebi,
trebalo bi da menjas redovno vodu posto u hranljivoj podlozi ima svacega pa da bi se malo stabilizovala a i da ne bude nekih velikih skokova pojedinih elemenata iz podloge.
Moj ti je savet pod uslovom da si u mogucnosti, da ne cekas tih 10 dana za jos biljaka, ubacuj ih sto pre.
Takodje bi bilo dobro da prvih mesec dana drzis drezgu iliti Ceratophyllum demersum na povrsini. To je fakticki biljka korov i uglavnom je ljudi daju dzabe a vrlo je korisna u prvih recimo mesec dana jer brzo raste pa samim tim i daje manje sanse za pojavu algi.
Napisi u profilu odakle si pa ce se verovatno naci neko sa foruma iz istog grada da ti je da...

Za ribice bi bilo dobro da sacekas minimu 3 nedelje od formiranja akvarijuma da bi se voda koliko toliko ciklirala.

Taj gornji deo...mozes neku mahovinu da vezes ili zalepis za kamen a mozes takodje i anubias nanu ali biraj neku koja manje raste posto ti je pri vrhu akvarijuma.

Kad dodje vreme za ribice imaces ti i svojih korisnih bakterija ali svejedno mozes ih "tutnuti" sa sve tom vodom u kojoj stignu, jedino obrati paznju kad ih prodavac vadi iz akvarijuma, da taj akvarijum nije zapusten, prljav, nema neke kilave ribe u njemu itd.
Ako sve izgleda normalno i zdravo, ribe razigrane slobodno ubacuj.

Napisi nam jos ponesto o svom akvarijumu, koji filter koristis ?

I slobodno postavi jednu frontalnu sliku pa ces verovatno dobiti jos vise saveta i ideja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi Hvala na pomoci Smile Aha uzecu to u obzir. Iz Zemuna. pa to mu dodje 3 nedelje za jos 12 dana ,vazi hvala na savetimaa Very Happy Eh pa sad ne znam nema nikakve oznake na sebi kupio sam ga pre 2 godine otprilike,ali ono dobro mi je sluzio za kornjace. E to bi bilo lepo Smile ako nesto nije dobro postavljeno recite mi da znam kako bih popravio Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhhh, nemas nikakve vajde od tog filtera...da je aq 20 litara pa u redu ali za 120 litara ili kanister ili spoljni stakleni trokomorni bih ti preporucio od sveg srca.
Sa tim malim unutrasnjim ces imati samo probleme.
Imas i polovnih staklenih filtera ali treba da pazis na dimenzije, mora biti iste visine kao akvarijum, mada i da ti ga neko zalepi sa novim staklom bice jeftino, oko 1000-1500 dinara a dobices filtraciju sa kojom nema greske.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i predpostavljao sam da ce to biti problem, vazi hvala na informaciji raspitacu se o tome, puno hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License